خبرگزاری رضوی |
1 ماه پیش

حضرت فاطمه الله علیها یک استثناء در آفرینش است رضوی

کارشناس مذهبی در گفتگو با خبرگزاری رضوی؛
حضرت فاطمه سلام الله علیها یک استثناء در آفرینش است
حجت الاسلام سید مهدی واعظ موسوی در گفت و گو باخبرگزاری رضوی، ضمن بیان اینکه انسان های بزرگ معمولا چند بعدی هستند و انسان های کوچک یک بعد بیشتر ندارد، گفت: دختر پیامبر یک شخصیت فوق العاده است و می توان گفت در آفرینش یک استثنا محسوب می شود، ابعاد مختلف دارد. یک بعد ایشان در احوال فردی و عبادت است که در آن سرآمد هستند از طرفی در ابعاد سیاسی شاهد این هستیم که چه‌قدر به موقع و به جا تصمیمات لازم را اتخاذ می کنند و ضرورت زمان را دریافت می کند و از بصیرت بالایی برخوردار است، در عرض همین در شوهرداری، همسرداری و فرزند داری نیز نمونه سرآمد است و مثل و مانند ندارد. همچنین ایشان در مقاومت به حدی پافشاری می کند که یک تنه در مقابل دستگاه وقت می ایستد، بدون اینکه هیچ پشتوانه ای داشته باشد و زنان زمانه هیچ کدام حمایتش نمی کنند و تقریبا تنها از امامت و ولایت جانبداری و حمایت و دفاع می کند.
وی با بیان اینکه در روایات آمده است که حضرت فاطمه (س) "محدثه" است، اضافه کرد: این یعنی فرشتگان بر او نازل می شدند؛ در مقام انسانيت ایشان به نقطه و درجه ای رسیده است که فرشتگان بر او نازل می شوند و با او سخن می‌گویند، این درحالی است که پیامبر نیستند که به ایشان وحی شود، میدانیم که پیامبری با رسول اکرم (ص) به پایان رسید، اما فرشتگان با ایشان سخن می گویند. این ها مواردی هستند که ما حتی یکی از آن ها را نمیتوانیم انجام دهیم و از عهده حتی یکی از آن ها بر نمی آید چه برسد به همه آن ها. اما در مورد ایشان همه چیز فرق می کرد به همین دلیل است که شخصیت ایشان اهميت یافته و یکی از دانشمندان مسیحی در کتابی درباره حضرت زهرا (س) نوشته است می گوید، اگر قرار بود همه خوبی ها، حسن ها در یک مکان و فرد مجسم شود، حضرت فاطمه (س) می شد، یعنی اگر همه خوبی ها بخواهد تجسم پیدا کند و حُسن به شکل انسان و شخصی دربیاید می شود حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و همه خوبی ها در او جمع اند، همان عبارت معروف امروزی؛ آنچه خوبان همه دارند تو یک جا داری.
وی در خصوص نحوه عزاداری برای این بانوی بزرگ در شرایط همه گیری بیماری کرونا توصیه کرد: خوشبختانه فضای مجازی به کمک آمده است و باعث شده ما همچنان عزاداری و سخنرانی ها را داشته باشیم و در قالب سخنرانی‌ها و عزاداری های مجازی می توانیم ارتباط خود را حفظ کنیم. نکته ای که باید در نظر گرفته شود، رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی برای انجام عزاداری هایی که به صورت حضوری برگزار مي شوند است.
واعظ موسوی تاکید کرد: از این جا خطاب به عزاداران فاطمی که در این دهه حضور داشتند و نام امت اسلام و دین را همچنان زنده نگه داشتند خواهشمندیم که مسائل بهداشتی را رعایت کنند و موجبات خرده گیری، خرده گیران و به خطر انداختن جان دیگران را فراهم نکنند تا از این بحران سخت با همراهی و همدلی عبور کنیم و یادمان نرود حفظ سلامتی خود و دیگران تا چه اندازه در دین مان تاکید شده است.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...

تبلیغات


تبلیغات

مطالب مرتبط

انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال به دور دوم کشیده شد و شهاب‌الدین عزیزی خادم و کیومرث هاشمی به دور دوم رسیدند.

8 ساعت پیش

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به شبکه الجزیره قطر گفت که «حمله ها به عراق مشکوک است و دست های رژیم صهیونیستی در آن مشاهده می شود.».

8 ساعت پیش

وزیر راه و شهرسازی گفت: تا پایان دوره فعالیت دولت دوازدهم، طول بزرگراه‌های کشور به ۲۰ هزار کیلومتر افزایش می‌یابد.

8 ساعت پیش

طرح حذف دفترچه‌های کاغذی، طرح بزرگی است که در ابتدای اجرا به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌ها مشکلاتی را برای بیمه شدگان به وجود آورده است.

8 ساعت پیش

انتخابات فدراسیون فوتبال برای تعیین رئیس و اعضای هیات رئیسه روز یکشنبه در شرایطی برگزار خواهد شد که چهار گزینه برای نشستن بر روی صندلی داغ ریاست با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

8 ساعت پیش

کرمانشاه- مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه گفت: برای توسعه جامعه خود نیازمند این هستیم در موضوعات مختلف نگرشی جدید داشته باشیم

9 ساعت پیش

پیروز قربانی مربی تیم فوتبال سایپا در این تیم ماندنی شد.

9 ساعت پیش

نماینده آمریکا در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با تکرار ادعای نخ‌نمای آمادگی واشنگتن برای بازگشت به برجام ادعا کرد که حل مسائل پادمانی از برجام مجزاست اما برای اعتمادسازی درخصوص تضمین ایران در قبال برنامه هسته‌ای ضروری است.

9 ساعت پیش

بندر اقیانوسی چابهار دارای کمبود در حوزه بهداشت و درمان است به طوری که مردم منطقه برای درمان بیماری به استانهای همجوار یا دورتر مسافرت می کنند.

9 ساعت پیش

بعد از رای نیاوردن علی کریمی در انتخابات فدراسیون فوتبال شاهد حمایت پرسپولیسی‌ها از او بودیم.

9 ساعت پیش

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هر واحد واکسنی که وارد می‌شود بلافاصله توسط سازمان غذا و دارو برچسب گذاری شده و در سامانه ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت کالاهای سلامت محور که به اختصار «تیتک» (TTAC) نامیده می‌شود، کدگذاری می‌شود.

9 ساعت پیش

تهران- توزیع داروی ایرانی آیورمِکتین که در پیش‌گیری و درمان بیماری کرونای مؤثر است، توسط شرکت پخش البرز در سراسر کشور آغاز شد.

9 ساعت پیش

آیگپی‌هایی که مشترک همراه اول هستند قبض بهمن ماه خود را با 15 درصد تخفیف پرداخت می کنند.

9 ساعت پیش

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد که این آژانس قصد دارد اوایل ماه آوریل در ایران نشست فنی برگزار کند.

9 ساعت پیش

مانی خوشبین یک تاجر میلیونر و موفق است که تمایل

9 ساعت پیش

بیشتر...