روز پرنوسان شاخص بورس تهران سنا

شاخص

در جریان معاملات امروز، (دوشنبه، نوزدهم مهر ماه) بورس تهران، روزی پرنوسان را پشت سر گذاشت. به طوریکه شاخص کل بورس که در ساعات ابتدایی معاملات روندی صعودی داشت، کاهشی شد و در نهایت شاخص کل بورس تهران با افزایش یک هزار و ۸۶۹ واحدی به رقم یک میلیون و ۴۵۷ هزار واحد رسید و شاخص هم‌وزن با ۹۲۶ واحد کاهش، رقم ۴۱۳ هزار و ۷۶۰ واحد را به ثبت رساند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، برپایه معاملات سومین روز معاملاتی هفته، بیش از ۵ میلیارد و ۱۵۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۱ هزار و ۱۰ میلیارد ریال دادوستد شد.

شاخص بازار اول افزایش ۳ هزار و ۱۱ واحدی و شاخص بازار دوم، کاهش یک هزار و ۳۳۶ واحدی را تجربه کردند.

همچنین گروه شیمیایی با ۶۶ هزار و ۵۶۴ معامله به ارزش ۴ هزار و ۷۴۰ میلیارد ریال، گروه خودرو با ۵۶ هزار و ۵۴۴ معامله به ارزش ۲ هزار و ۹۷۱ میلیارد ریال، گروه فلزات اساسی با ۵۹ هزار و ۴۳۹ معامله به ارزش ۲ هزار و ۹۱۴ میلیارد ریال، گروه فراورده های نفتی با ۳۲ هزار و ۹۸۵ معامله به ارزش ۲ هزار و ۷۸۶ میلیارد ریال و گروه مواد دارویی با ۲۵ هزار و ۲۲۰ معامله به ارزش یک هزار و ۸۹۴ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.

شرکت پتروشیمی پردیس با ۵۷۴ واحد، شرکت ملی صنایع مس ایران با ۵۴۷ واحد، شرکت فولاد خوزستان با ۳۹۸ واحد، شرکت پتروشیمی نوری با ۳۹۴ واحد و شرکت سرمایه‌گذاری غدیر با ۳۵۸ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشتند.

در مقابل، شرکت صنایع پتروشمی خلیج فارس با ۸۵۷ واحد، شرکت پالایش نفت بندرعباس با ۳۰۰ واحد، شرکت پالایش نفت اصفهان با ۲۴۵ واحد، شرکت مخابرات ایران با ۲۲۳ واحد و گروه مپنا با ۹۹ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تولیت آستان قدس رضوی توجه ویژه رسول گرامی اسلام به مردم را یکی از ویژگی‌های شخصیتی بارز ایشان برشمرد و گفت: هر که نسبت به درد و رنج مردم بی تفاوت نباشد، از غم و درد آنان آزرده خاطر شود و کاری برای مردم انجام دهد، به سیره و رفتار پیامبر(ص) نزدیکتر است.

1 دقیقه پیش

باشگاه پرسپولیس در اطلاعیه‌ای اعلام کرد هواداران مطمئن باشند که باشگاه از حق و حقوق پرسپولیس دفاع خواهد کرد.

1 دقیقه پیش

شست مشترک مدیران باشگاه استقلال و مسئولین سازمان لیگ با حضور معاون وزیر و ورزش جوانان پیرامون تبلیغات محیطى در استادیوم آزادى برگزار و مقرر شد این موضوع با مصوبه هیات رییسه سازمان لیگ حل و فصل شود.

2 دقیقه پیش

رییس جمهوری تکمیل و راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات را یک ضرورت دانست و به مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دستور داد راهبری تکمیل شبکه ملی اطلاعات را با جدیت پیگیری کنند.

4 دقیقه پیش

سازمان لیگ فوتبال ادعای استقلال درباره توافق با این سازمان درباره تبلیغات محیطی را رد کرد.

6 دقیقه پیش

وزیر ورزش گفت:درب مجموعه بزرگ آزادی به روی آحاد مردم عزیزمان باز شده و جاده تندرستی این مجموعه در هفته تربیت بدنی افتتاح و در اختیار عموم علاقه مندان قرار گرفته است.

10 دقیقه پیش

آیا فرهاد مجیدی می‌تواند در بازی با ذوب آهن، دو طلسم را از بین ببرد؟

یک ربع پیش

قرچک- معاون رییس جمهور در امور مجلس با اشاره به اینکه برای انتخاب مسئولان ساعت ها بحث و تبادل نظر صورت می گیرد گفت: انتصابات در دولت بر اساس شایستگی ها و ارائه برنامه برای رونق کشور است.

یک ربع پیش

سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان از سینماگران برای همکاری با این وزارتخانه و استفاده از ظرفیت‌های داستانی حوزه ورزش و جوانان دعوت کرد.

یک ربع پیش

اهواز- مدیرکل امداد استان خوزستان گفت مردم نوع‌دوست خوزستان ۱۳ میلیارد تومان در جشن عاطفه‌ها به دانش آموزان نیازمند کمک کردند.

یک ربع پیش

تهران_ استاندار تهران با اشاره به افتتاح طرح های مناسب شهری در حاشیه تهران اعلام کرد: نمی‌توان ماهیت شهر تهران را از شهرستان‌های اطراف جدا کرد و حل معضلات پایتخت، رفع مشکلات شهرستان های استان را به همراه دارد.

یک ربع پیش

تهران- شهردار تهران گفت: ۶.۸ کیلومتر از طرح مدیریت سیلاب غرب تهران تا پایان سال افتتاح خواهد شد و این در حالی است که قیمت ساخت ۵۳۰ کیلومتر مجموعه پروژه‌های جمع‌آوری آب‌های سطحی تهران ۲۰ هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

نیم ساعت پیش

منابع رژیم صهیونیستی از تلاش این رژیم برای ساخت شهرکهای جدید در کرانه باختری خبر دادند.

نیم ساعت پیش

گزارشگر محبوب مسابقات کشتی گفت: پیروزی هایی که ورزشکاران هر کشوری در میدان های جهانی کسب می کنند یک ملت را شاد و غرور ملی را بالا می برد.

نیم ساعت پیش

سیدابراهیم رئیسی گفت: باید به استان اردبیل توجه شود و صنایع تبدیلی و چرخه ارزش افزوده را دنبال کرد که این‌ها از برنامه‌های دولت است.

نیم ساعت پیش

بیشتر...