خبرآنلاین |
۱ هفته پیش

دیک چنی: ترامپ بزرگترین تهدید علیه آمریکا است خبرآنلاین

دیک چنی: ترامپ بزرگترین تهدید علیه آمریکا است

ایرنا نوشت: معاون جورج بوش و از حامیان ترامپ در دو دوره انتخابات رییس جمهوری آمریکا، وی را بزرگترین تهدید علیه این کشور دانست و در حمایت از دخترش در انتخابات درون حزبی جمهوری‌خواهان گفت: مهمترین اقدام لیز، تلاش برای جلوگیری از حضور دوباره ترامپ در دفتر ریاست جمهوری کاخ سفید خواهد بود.

«دیک چنی» در یک تبلیغ انتخاباتی برای دخترش «لیز چنی» عضو جمهوری‌خواه کنگره آمریکا که در انتخابات درون حزبی مقابل «هریت هیگمن» کاندیدای مورد حمایت دونالد ترامپ در ایالت وایومینگ رقابت می‌کند، ترامپ را «بزرگترین تهدید علیه مردم این کشور» لقب داد.

چنی که دو دوره به عنوان معاون جورش بوش در دوره ریاست جمهوری وی فعایت می‌کرد و نقش مهمی در حمله آمریکا به عراق داشت، گفت: در تاریخ ۲۳۶ ساله ایالات متحده تاکنون، هیچ خطری بزرگتر از دونالد ترامپ برای مردم این کشور وجود ندارد.

وی با اشاره به حمله به ساختمان کنگره آمریکا در تاریخ ۶ ژانویه ۲۰۲۱(دی‌ماه ۱۳۹۹) پس از اعلام شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری، افزود: در انتخابات ۲۰۲۰، آمریکایی‌ها ترامپ را رد کردند اما او سعی داشت انتخابات را با خشونت و دروغ زیر سوال ببرد.

چنی که خود از حامیان ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ بود، ادامه داد: ترامپ یک ترسو و دروغ‌گو است، او و بسیاری از جمهوری‌خواهان حامی ترامپ می‌دانند که او در انتخابات شکست بزرگی خورده است.

سیاست‌مدار جمهوری‌خواه آمریکایی در تایید لیز چنی برای مجرم دانستن ترامپ گفت که به دخترش به دلیل اذعان حقیقت در حالی که خیلی از جمهوری خواهان از آن وحشت دارند افتخار می‌کند.

حامی پیشین ترامپ در این تبلیغ انتخاباتی که شدیدترین مخالفت وی با ترامپ تاکنون است، ادامه داد: هیچ اقدامی برای لیز مهمتر از جلوگیری از حضور دوباره ترامپ در دفتر ریاست جمهوری آمریکا نیست و او در این زمینه موفق خواهد شد.

لیز چنی یکی از منتقدان اصلی ترامپ در رابطه با حمله به ساختمان کنگره آمریکا به عنوان نایب رییس کمیته منتخب مجلس آمریکا که به بررسی حادثه حمله به ساختمان کنگره آمریکا می‌پردازد، از طرف اعضای حزب لیبرال به طور گسترده مورد ستایش قرار گرفته است.

وی یکی از ۱۰ جمهوری خواه مجلس بود که در پی حمله ۶ ژانویه (۱۷ دی) رای به استیضاح ترامپ داد.

ششم ژانویه ۲۰۲۱ (۱۷ دی سال ۹۹) کنگره آمریکا مشغول شمارش آرای مجمع برگزینندگان (الکترال کالج) برای تایید نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر بود که بعد از اعتراض چند قانونگذار آمریکایی به نتیجه رأی‌گیری در ایالت آریزونا، دونالد ترامپ از هوادارانش خواست تظاهرات به اصطلاح مسالمت‌آمیز برگزار کنند.

حمله سفید پوستان آمریکایی به کنگره آمریکا درحالی پس از سخنان تحریک آمیز دونالد ترامپ رئیس جمهوری وقت آمریکا رخ داد، که مرحله پایانی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا با حضور رئیس مجلس نمایندگان و مایک پنس معاون وقت رئیس جمهوری در جریان بود.

با این حال طرفداران ترامپ در جمعیتی بزرگ به کنگره حمله کردند و در جریان این حمله خشونت آمیز، پنج نفر از جمله یک نیروی پلیس کشته شدند.

بسیاری از کارشناسان و شخص نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا این اقدام را یک حمله تروریستی معادل با واقعه یازده سپتامبر توصیف کردند.

بررسی‌های کمیته منتخب مجلس سنا در مورد شورش ۶ ژانویه ۲۰۲۱ همچنان ادامه دارد و تاکنون هم از جزئیات مخرب نقش ترامپ در حمله به کنگره پرده برداشته است.

311311#‌اخبار_بین‌الملل منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

احمد صادقی عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: بر هیچ کس پوشیده نیست که ما بدون استفاده از توان مردمی و ظرفیت تشکل های مردم نهاد توان رویارویی با بحران ها را نداریم لذا باید هر چه بیشتر جایگاه این تشکل ها را در اسناد با لادستی تبیین کنیم و مشکلات و موانع را از سر راه آنان برداریم‌‌.

5 ساعت پیش

روزنامه معاریو اعتراف کرد براساس ارزیابی کمیته مالی کنست، مشخص شد جبهه داخلی اسرائیل حدود ۳۰۰ میلیون شیکل (بیش از ۹۲ میلیون دلار) در جنگ ۳ روزه زیان دیده است.

7 ساعت پیش

صادق ستاری فرد درباره رتبه بندی معلمان گفت: پیش بینی می شود مدت زمان بررسی رتبه بندی تا اعمال حکم یک ماه تا یک ماه و نیم زمان نیاز داشته باشد.

6 ساعت پیش

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان مراسم خاکسپاری استاد هوشنگ ابتهاج روز جمعه ساعت ۹ صبح در رشت برگزار می شود.

7 ساعت پیش

رئیس جمهور در جریان فرایند نظارت ستادی بر فعالیت وزارتخانه‌های دولت، امروز دوشنبه در دومین جلسه، به وزارت جهاد کشاورزی رفت و در جمع مدیران ارشد این وزارتخانه حضور یافت.

7 ساعت پیش

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس گفت:اگر سری به دفتر ازدواج و طلاق بزنید و یک کار پژوهشی کنید به بحث طلاق‌های صوری می رسیدیم گفته شده است حدود ۳۰ درصد طلاقها صوری است. از کجا به این نتیجه رسیدند از اینجای که طبق گفته مسوولان دفاتر همان افرادی که طلاق می گیرند بلافاصله درخواست صیغه ۹۹ ساله می کند تا به زندگیشان ادامه دهند؛ طلاق می گیرند تا طلاقنامه ارائه کرده و زن حقوق پدر فوت شده را بگیرد.

6 ساعت پیش

رییس قوه قضاییه گفت: در اجرای احکام از هجمه‌های حقوق بشری واهمه نداریم اما توجه به رافت‌ اسلامی و سرنوشت یک زندانی دغدغه من است.

5 ساعت پیش

وزیر خارجه دولت موقت طالبان با بیان اینکه طالبان با 16 کشور روابط رسمی دارد، گفت: «به دنبال روابط حسنه با واشنگتن هستیم و از آمریکا می‌خواهیم که ذخایر ارزی بانک مرکزی افغانستان را آزاد کرده و حقوق مردم افغانستان را به رسمیت بشناسد.»

7 ساعت پیش

فارس نوشت : هم‌بند مقام معظم رهبری در کمیته مشترک ساواک می‌گوید: پاسبان در را باز کرد و پرسید: فامیلی‌ات چیست؟ آقا فرمود: حسینی. گفت: پیراهنت را بینداز روی سرت و بیا. ایشان را بردند. ساعتی بعد دیدیم ایشان را در حالی که حسابی زده بودند آوردند.

7 ساعت پیش

بیشتر...