خبرگزاری ایسنا |
۲ هفته پیش

راهپیمایی تماشایی روز جهانی قدس قدس هم برای غزه خون گریه می کند ایسنا

راهپیمایی تماشایی روز جهانی قدس؛ قدس هم برای غزه خون گریه می‌کند

ایسنا/مازندرانمدیرکل صدا و سیمای مازندران گفت: روز قدس امسال، روز تخلیه نفرت‌های سرکوب شده جهانیان در کشورهای اسلامی و غیراسلامی علیه رژیم‌صهیونیستی است.

«هادی ابراهیمی کیاپی» دانشیار علوم سیاسی دانشگاه در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه امام خامنه‌ای، راهپیمایی روز جهانی قدس امسال را یک خروش بین المللی علیه رژیم‌ صهیونیستی اعلام کردند، اظهار کرد: جنایت بی سابقه صهیونیست‌ها در غزه به منظور نسل کشی از فلسطینی‌های مبتکر انتفاضه، حماس، گردان‌های عزالدین قسام، جهاد اسلامی و ده‌ها تشکل مبارز دیگر، به اندازه‌ای عظیم و حجیم است که به تنهایی می‌تواند علت‌العلل تفاوت فاحش روز قدس امسال‌نسبت به سال‌های گذشته باشد.

وی به جزئیات این تفاوت اشاره کرد و گفت: کشتار ده‌ها هزار نفر از اهالی غزه به ویژه زنان و کودکان بی دفاع و بی پناه، کشتار بیماران و هدف قرار دادن موشکی و گلوله باران بیمارستان‌ها، محاصره کامل غذایی و دارویی و تحمیل مرگ تدریجی به فلسطینی‌ها و قطع آب، برق، تلفن و آنتن‌های مخابراتی موبایل‌ها و اینترنت‌ها و از کار انداختن خدمات اولیه بخشی از تفاوت روز قدس امسال نسبت به گذشته است.

مدیرکل صدا و سیمای مازندران به بستن تمامی گذرگاه‌ها و ممانعت از رسیدن تریلی‌های حامل کمک‌های جهانی، بمباران پی در پی مراکز حساس و از بین بردن‌ کامل زیرساخت‌های شهری، همزمانی تجاوزات هوایی و زمینی و ایجاد ناامنی برای همه خانواده‌ها، عدم توجه به قطعنامه آتش‌بس شورای امنیت و تشدید بمباران‌ها، تبدیل غزه به زمین سوخته، استفاده مکرر از سلاح‌ها و بمب‌های ممنوعه، تجاوز همزمان به لبنان و کرانه باختری رود اردن، توسعه تجاوزات به گذرگاه رفح را شامل جنایات رژیم صهیونیست در غزه عنوان کرد.

ابراهیمی با بیان اینکه کشتار فلسطینی‌های ایستاده در صف دریافت کمک‌های غذایی، موشک باران مدارس و پناهگاهای تحت پوشش سازمان ملل، کشتار بی‌رحمانه خبرنگاران رسمی خارجی را از موضوعات مهم جنایات رژیم صهیونیست دانست و تصریح کرد: تهدید بمباران اتمی ایران، تهاجم موشکی و هوایی پی در پی به سوریه و مقرهای سپاه قدس، کشتار و ضرب و شتم نمازگزاران مسجدالاقصی، حمایت گسترده تسلیحاتی و حقوقی آمریکا و اروپا از سلسله جنایات صهیونیست‌ها در غزه، عدم اعتنا به تظاهرات و تجمعات مردم در سراسر جهان در حمایت از غزه، بمباران پی در پی یمن به خاطر توقف کشتی‌های تجاری به مقصد اسرائیل، ادامه ارتباطات خائنانه پنهان و آشکار کشورهای منطقه با اسرائیل از موضوعات مهم در تفاوت روز قدس امسال نسبت به سال‌های گذشته است.

این دانشیار علوم سیاسی به بیان اینکه تلاش اسرائیل برای درگیر کردن ایران در جنگ جاری با موشک‌باران کنسولگری ایران در دمشق و شهادت سرداران مستشار ایرانی در سوریه بوده است، خاطرنشان کرد: البته اگر بخواهیم بیشتر از این به رصد جزئیات بپردازیم، مثنوی هفتاد من کاغذ شود! این موارد روی اعصاب همه مسلمانان و آزادگان جهان فشار آورده و روز قدس امسال، روز تخلیه نفرت‌های سرکوب شده جهانیان در کشورهای اسلامی و غیراسلامی است.

مدیرکل صدا و سیمای مازندران افزود: روز قدس روز تماشایی تسخیر افکار عمومی جهان توسط فریاد مظلومیت کودکان و زنان غزه است که در طول چند ماه گذشته هلوکاست واقعی را تجربه می‌کنند.

این مسئول یادآور شد: روز قدس ثابت خواهد کرد که فشار افکار عمومی، دولت‌های حامی اسرائیل و رسانه‌های وابسته آنها را به زیر خواهد کشاند و انزوای جهانی، در انتظار صهیونیست‌هاست.

هادی ابراهیمی با اعلام اینکه روز قدس، پیروزی مظلومان فلسطینی در جنگ اراده‌ها را جهانی خواهد کرد، گفت: ایران در روز قدس، سرآمد همه کشورهای دنیا، در همه شهرها و روستاهایش، جلوه‌های بزرگ‌ خیابانی حمایت از غزه را در برابر دوربین‌ها و چشمان تیزبین عالمیان و ناظران بین المللی به نمایش در خواهد آورد تا فریاد برآورند که نهضت مقاومت اسلامی، تا نابودی اسرائیل از پای نخواهد شکست و پشت فلسطین و غزه و قدس خواهد ایستاد.

وی افزود: امسال حتی قدس هم برای غزه خون گریه می‌کند و اگر ذره‌ای وجدان در حامیان صهیونیست‌ها وجود داشته باشد، به جریان جهانی حمایت از فلسطین خواهند پیوست و در اولین گام با ایجاد آتش بس فراگیر و درازمدت، موقتاً برای اهالی غزه امکان نفس کشیدن را فراهم خواهند کرد.

مدیرکل صدا و سیمای مازندران با تأکید بر اینکه ایران اسلامی، الگوی جهان در برپایی راهپیمایی قدس است و اولین گام تماشایی شدن در ایران باید اتفاق بیفتد، اظهار کرد: در گام دوم خروش ضداسرائیلی جهان اسلام است که لازمه‌اش اولویت گذاری اول برای مسئله فلسطین است.

ابراهیمی اذعان کرد، که به اعتبار ادوار گذشته، دوربین‌ها و رسانه هرگز قادر به انعکاس ابعاد گسترده حضور مردم در راهپیمایی‌های شورانگیز روز قدس نبوده و مهمتر ضعف رسانه‌ها در انعکاس احساسات مقدسی است که در نگاه و قلب مردم علیه اشغالگران قدس و در حمایت از مظلومان غزه بروز می‌کند.

وی با اشاره به اینکه یادمان نرود که به تعبیر امام راحل، اسرائیل غده چرکین و سرطانی است که استمرار حیاتش در گرو مرگ موجودیت اسلام و کشورهای اسلامی است، تصریح کرد: اسرائیل باید در فرجه زمانی تعیین شده توسط مقام معظم رهبری از بین برود.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس جمهور برای تعیین تکلیف کارخانه سیمان بیارجمند دستور ویژه صادر کرد و بر این اساس موضوع "سیمان بیارجمند" به هیئت دولت می‌رود.

یک ربع پیش

خطیب نماز جمعه مشهد گفت: اینکه ۳۰۰ موشک و پهپاد در یک لحظه با این سرعت و قدرت، فضای آسمان فلسطین اشغالی را در بر بگیرد، برای اسرائیلی ها خیلی مهیب و چشمگیر بود، اما این همه قدرت ما نبود.

یک ربع پیش

مردم ولایت مدار مرکز استان خراسان شمالی پس از نمازجمعه این هفته در حمایت از عملیات "وعده صادق"، عملیات غرورآفرین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از نماز جمعه این هفته راهپیمایی کردند.

یک ربع پیش

علی بخشی‌زاده به طرح راه‌اندازی رادیو بانوان اشاره کرد که امیدواریم سازمان صدا و سیما به این نتیجه برسند رادیو بانوان را راه بیندازند.

یک ربع پیش

نمازگزاران بوشهری پس از اقامه نماز جمعه با شرکت در یک راهپیمایی باشکوه ضمن حمایت از مردم مقاوم و مقتدر غزه از پاسخ موشکی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تشکر کردند.

یک ربع پیش

امام جمعه اردبیل گفت: تعدادی از مجموعه های تولیدی به بهانه بالا رفتن دستمزدها و حقوق کارگران، قیمت‌ها را خیلی بالاتر از معمول افزایش داده‌اند که ضرورت دارد دستگاه‌های نظارتی دخالت کنند.

6 دقیقه پیش

دو تیم دیگر عربستانی هم به کارزار جذب روملو لوکاکو، مهاجم بلژیکی چلسی اضافه شدند.

یک ربع پیش

عباسیان توسط هلاکوخان مغول نابود شدند؛ در دوران تاریک 500 ساله آنها انحراف‌هایی نظیر علنی شدن فسق و بی بند و باری و عدم توجه به اخلاق ایجاد و شدید‌ترین خشونت‌ها علیه بنی‌هاشم اعمال شد.

یک ربع پیش

سازمان همکاری اسلامی در واکنش به حق وتوی آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل متحد گفت که این اقدام ناقض مفاد منشور سازمان ملل متحد است.

یک ربع پیش

بیشتر...