افزایش تولید نفت اوپک پلاس از ماه جولای all tv logo

افزایش تولید نفت اوپک پلاس از ماه جولای
بین‌المللاقتصاد بین الملل

صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد انتظار دارد کشور‌های ائتلاف اوپک پلاس از ژوئیه (خرداد) آینده شروع به افزایش تدریجی تولید نفت کنند.

بر اساس گزارش الخلیج آنلاین، الشرق دیروز جمعه اعلام‌کرد امین ماطی، رئیس هیات وام دهی این موسسه به عربستان سعودی در حاشیه نشست صندوق بین المللی پول و بانک جهانی در واشنگتن گفت: فرض ما بر این است که عقب نشینی کامل از کاهش تولیدات، در آغاز سال ۲۰۲۵ رخ خواهد داد.

ماطی همچنین خاطر نشان کرد با توجه به برنامه‌های عربستان سعودی برای توسعه صنایع از تولید گرفته با خدمات لجستیک، صندوق بین‌المللی پول انتظار دارد، حرکت رشد بخش غیرنفتی حداقل تا دو سال آینده به قوت خویش باقی بماند.

صندوق بین‌المللی پول بر اساس آخرین پیش‌بینی‌های خود که این هفته منتشر شد، برآورد‌های خود را از نرخ رشد اقتصاد عربستان، بزرگترین صادرکننده نفت در جهان از ۵.۵ درصد به ۶ درصد افزایش داد تا پس از هند در رتبه دوم قرار گیرد.

این صندوق همچنین انتظار دارد تولید نفت عربستان سعودی در اوایل سال ۲۰۲۵ به ۱۰ میلیون بشکه در روز برسد که کمترین میزان در سه سال اخیر ۹ میلیون بشکه است.

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللاقتصاد بین الملل#‌اخبار_بین_الملل منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

معاون نخست وزیر اسلواکی می‌گوید به دلیل پیچیدگی جراحات وارده ، وضعیت نخست وزیر این کشور هنوز «وخیم» است و در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شود.

۱ هفته پیش

شبکه اسرائیلی «کان» گزارش داد دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا ارسال سلاح به اسرائیل را بعد از تعلیق موقت آن از سر گرفت.

۱ هفته پیش

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: ۲۵۰ هزار میلیارد تومان بیش از سقف ترازنامه بانک‌ها برای پروژه‌های پیشران و ملی به تصویب ستاد اقتصادی دولت رسیده است.

۱ هفته پیش

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی از حمله اشتباهی نظامیان این رژیم به محل اختفای یک گروه دیگر از صهیونیست‌ها خبر داد.

۱ هفته پیش

اداره کل هواشناسی خراسان رضوی در خصوص وقوع دوباره سیل در این استان هشدار نارنجی صادر کرد.

۱ هفته پیش

رویداد ملی جوانی جمعیت با شعار «هر فرزند هدیه‌ای از بهشت» در باغ موزه دفاع مقدس استان قم برگزار شد.

۱ هفته پیش

سیل برزیل که از هفته گذشته آغاز شده صد‌ها هزار نفر را مجبور به تخلیه منازل خود کرده و جان ۱۵۰ نفر را گرفته است.

۱ هفته پیش

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور از تشدید سامانه بارشی در روزهای آینده برای استان‌های خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، گلستان، مازندران، گیلان، اردبیل، مناطق مرکزی و شرقی فارس خبر داد.

۱ هفته پیش

بارش شدید باران مجددا از شامگاه پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مشهد آغاز شد.

۱ هفته پیش

بیشتر...