خبرگزاری تسنیم |
4 روز پیش

درستکار: برخی کشتی گیران در حد اندازه های خودشان کشتی نگرفتند همه بابت شکست یزدانی ناراحت هستند اخبار کشتی وزنه برداری اخبار ورزشی تسنیم Tas


درستکار: برخی کشتی‌گیران در حد و اندازه‌های خودشان کشتی نگرفتند/ همه بابت شکست یزدانی ناراحت هستند

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ایران بر این اعتقاد است که برخی کشتی‌گیران ما در مسابقات جهانی در حد و اندازه‌های خودشان کشتی نگرفتند.

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرنگار ورزشیخبرگزاری تسنیم، پژمان درستکار درباره ناکامی برخی کشتی‌گیران در مسابقات جهانی صربستان، اظهار داشت: از این اتفاقات در کشتی می‌افتد. بچه‌های ما دو سه اشتباه داشتند.

وی در مورد اینکه از عملکرد کشتی‌گیران رضایت دارد یا خیر، تصریح کرد: نه، توقعم از تیم بیشتر بود، اما سطح مسابقات نیز بالا بود و فکر کنم در 10 سال گذشته چنین مسابقاتی برگزار نشده بود. ترافیک اوزان غیرقابل تصور بود.

کشتی آزاد قهرمانی جهان| دست عموزاد از برنز کوتاه ماند/ پایان کار ایران با 4 مدال و نایب قهرمانی

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ایران راجع به فاصله‌ای که ایران با کشتی‌گیران روسیه‌ و آمریکا پیدا کرده است، گفت: این اختلاف سالیان سال است در کشتی وجود دارد و هر کسی غیر از این حرف بزند خودش را گول زده است. در سال 2017 و 2018 تیم نهم و ششم جهان را تحویل گرفتیم که در 2017 یک طلا گرفتیم و در سال 2018 فقط دو برنز داشته‌ایم. این مسئله را نباید فراموش کرد. سال گذشته نایب قهرمان شدیم. روس‌ها با تمام ستارگانش در مسابقات شرکت کردند، مسابقاتی که کشتی‌گیری مثل سعدالله‌اف در آن مدال نگرفت. اشنایدر نیز با 9 مدال المپیک و جهان مقابل کشتی‌گیر بحرینی شکست خورد.

درستکار در واکنش به ناراحتی مردم از شکست حسن یزدانی مقابل تیلور آمریکایی گفت: همه ناراحت می‌شوند. یزدانی در حال حاضر اسطوره و نماد کشتی ایران است. مردم حق دارند از شکست یزدانی ناراحت شوند، همه غمگین شدیم. یزدانی تا 30 ثانیه پایانی سه دقیقه نخست و قبل از آن داستان دو خم و کنده‌ای که کشید و فعل و انفعالاتی که رخ داد، سَر بود و تیلور نمی‌توانست کاری کند. در دو خم، هم نظر داوران متفاوت است، یکسری گفتند پوئن داوران درست بود و برخی گفتند نادرست بوده است. یزدانی مجری فن بود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا از کسب دو سهمیه المپیک کشتی‌گیران رضایت دارد یا نه، خاطر نشان کرد: نه، راضی نبودیم. یونس امامی می‌توانست سهمیه بگیرد. او در عین برتری مقابل تسابالوف از صربستانی کشتی را واگذار کرد.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در واکنش به تمرین کردن امامی با تسابالوف و رو شدن دست کشتی‌گیر ایران گفت: دقیقاً همان اتفاقی که در تمرینات افتاده بود، در مسابقه رخ داد. قبل از مسابقه به یونس گفتیم که تمام برنامه کشتی‌گیر حریف روی اول کشتی است، چون می‌دانست کم می‌آورد. متأسفانه امامی در دام این کشتی‌گیر افتاد. در کشتی که در این سطح برگزار می‌شود، کار سخت است. رحمان عموزاد مقابل محمداف جلو بود و او نمی‌توانست کاری کند، اما زمانی که 2 بر صفر جلو بود به رحمان گفتم او دو جا می‌خواهد پوئن بگیرد، یکی اینکه از زیر بغل می‌خواهد فشار بیاورد یا یک جا لنگش کند.

درستکار در مورد مصدومیت گلیج تصریح کرد: مصدومیتش جدی نیست و باید به ایران برویم و درباره وزن 97 کیلوگرم تصمیم بگیریم. توقع کادر فنی، فدراسیون و خود بچه‌ها بیشتر از اتفاقات مسابقات بود. نتایج‌مان خوب بود و چهار مدال نیز گرفتیم، ولی توقع‌‌مان بالاتر از این نتایج بود.

وی در مورد اینکه برنامه‌شان برای کسب سهمیه المپیک چیست، یادآور شد: کشتی‌گیران باید در چرخه تعریف شده قرار بگیرند. ما باید نسبت به سهمیه‌هایی که کسب نکرده‌ایم کارمان متفاوت باشد. احتمالاً در سه وزن سهمیه نداشته باشیم و باید برای آن فکر کنیم. ابتدا باید به لحاظ روحی و روانی تیم‌مان را جمع کنیم. خوشحالم توقع مردم در دو سال گذشته بالا رفته است. ما در بهترین حالت‌های‌مان در طول تاریخ پنج مدال گرفتیم، ولی در دو سال گذشته هفت مدال گرفته‌ایم. تمام تلاش‌مان خوشحالی مردم است. کسب چهار مدال و نایب قهرمانی بد نیست. از آن طرف باید صادق باشیم. برخی کشتی‌گیران در حد و اندازه‌های خودشان کشتی نگرفتند، مثل رضا اطری، رحمان عموزاد و امیرعلی آذرپیرا که به او اعتماد شده بود.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان ادامه داد: نمی‌خواهم بگویم فقط آنها مقصر بودند، یک مجموعه مقصر بوده است. فکر نمی‌کنم فدراسیون کشتی تا این اندازه حمایت کرده باشد و تاکنون هیچ امکاناتی در اختیارمان گذاشته نشده بود. فدراسیون کشتی خیلی زحمت کشید و هر آنچه حمایت لازم بود را انجام داد، از پزشک تغذیه و روانشناس گرفته تا همه امکانات فراهم بود. فدراسیون حق دارد که توقعش از نتیجه‌گیری بهتر از الان باشد. امیدوارم در بازی‌های آسیایی موفق شویم و برای المپیک ضعف‌ها‌ی‌مان را برطرف کنیم.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بر اساس برنامه‌ریزی‌ها در چهار ماه گرم سال ۱۴۰۲ و با مدیریت مصرف برق در بخش صنایع کشور ۳۰۰ واحد صنعتی بزرگ و انرژی‌بر، نسبت به سال گذشته ۵.۵ درصد و در مقایسه با سال ۱۴۰۰ به میزان ۱۹.۶ درصد رشد مصرف برق را تجربه کردند که تاثیر مستقیمی در رشد تولید دارد.

نیم ساعت پیش

تیم ملی فوتبال امید در سومین دیدار خود در هانگژو مقابل مغولستان به پیروزی پر گل رسید تا به عنوان تیم صدرنشین به مرحله حذفی صعود کند.

نیم ساعت پیش

ایرنا نوشت: رئیس جمهور با اشاره به پروژه برنامه‌ریزی شده دشمن برای تخریب ارزش‌های فرهنگی، نقش رسانه به‌ویژه صداوسیما در فرهنگ‌سازی و مقابله با آثار سوء ناهنجاری‌های اجتماعی را بسیار مهم ارزیابی کرد.

نیم ساعت پیش

مخبر دستور داد بنیاد شهید و امور ایثارگران برای رسیدگی بهتر به جانبازان اعصاب و روان ۶۲ قلم داروی مخصوص این بیماران را تأمین کند.

یک ربع پیش

این روزها که فصل مدارس شروع شده برای فرزندان دانش آموزتان میتوانید یک دسر خوشمزه درست کنید تا خستگی مدرسه از تن شان بیرون آید.

نیم ساعت پیش

معاون اول رئیس جمهور دستور داد با تأمین مالی، برخی مشکلات فوری آسایشگاه‌ها حل شده و بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز برای رسیدگی بهتر به جانبازان اعصاب و روان ۶۲ قلم داروی مخصوص این بیماران را تأمین کند.

نیم ساعت پیش

ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا و نامزد جمهوریخواه ریاست جمهوری آمریکا گفت که پیوستن اوکراین به ناتو هیچ سودی برای واشنگتن نداشته و بار دیگری برای واشنگتن خواهد بود.

نیم ساعت پیش

«سید احسان خاندوزی» وزیر امور اقتصادی و دارایی ساعتی قبل در راس هیاتی وارد قاهره پایتخت مصر شد.

نیم ساعت پیش

معاون وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه معوقات رتبه‌بندی معلمان پس از صدور احکام جدید با حقوق شهریور واریز شد،گفت: تا اسفند آزمون استخدامی برای جذب سرایداران مدارس برگزار می‌شود.

نیم ساعت پیش

بیشتر...