تشکیل پرونده تخلفاتی در انتظار شرکت هایی که سود سهامداران عدالت را پرداخت نکنند all tv logo

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛
تشکیل پرونده تخلفاتی در انتظار شرکت‌هایی که سود سهامداران عدالت را پرداخت نکنند
اقتصادیبورس

سعید واشقانی فراهانی رئیس اداره نظارت بر ناشران گروه مالی و خدماتی سازمان بورس در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: سازمان بورس پیگیر واریز به موقع سود مجامع شرکت‌ها است و این پیگیری تنها منوط به شرکت‌های سرمایه پذیر سهام عدالت نیست و در خصوص کلیه شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان بورس لزوم رعایت قوانین و مقررات از جمله پرداخت به موقع سود سهامداران همواره مورد تاکید و توجه سازمان بورس بوده است.

این مقام مسئول در ادامه عنوان کرد: در خصوص واریز به موقع سود سهام عدالت توسط شرکت‌های سرمایه پذیر پیگیری ویژه انجام می‌گیرد و هفته‌ای چند بار این موضوع توسط سازمان بورس و شرکت سپرده گذاری مرکزی انجام می‌شود تا سریع‌تر سود‌ها پرداخت شود.

رئیس اداره نظارت بر ناشران گروه مالی و خدماتی سازمان بورس می‌گوید:هر شرکتی که در پرداخت سود تخلف کند مطابق مقررات موضوعه از جمله ماده ۲۴۰ لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت و ماده ۱۵ قانون توسعه ابزار‌ها و نهاد‌های مالی جدید با آن‌ها برخورد خواهد شد و بر اساس موارد هم پرونده تشکیل می‌دهیم.

باشگاه خبرنگاران جواناقتصادیبورس#‌اخبار_اقتصادی منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سخنگوی شورای نگهبان گفته بود: تعداد ۵۲۰ درخواست تغییر حوزه از سوی نامزد‌های انتخابات نمایندگی مجلس را داشتیم.

یک ربع پیش

در نشست مجمع دانشگاهیان انقلاب اسلامی؛ ساز و کارهای مشارکت حداکثری در انتخابات بررسی شد.

نیم ساعت پیش

حرم مطهر رضوی با همکاری مواکب خدمت‌رسان مردمی، آماده پذیرایی ویژه از زائران و مجاوران این سرای قدسی در ایام میلاد حضرت مهدی موعود(عج) و عید فرخنده نیمه شعبان است.

نیم ساعت پیش

مسئله کلاهبرداری کوروش کمپانی را نباید محدود به تبلیغات کرد در حالی که بسترهای چنین کلاهبرداری همچنان از بین نرفته است و باید هرچه سریعتر نسبت به بسترزدایی و جلوگیری از اقدامات مشابه اقدام شود.

نیم ساعت پیش

موکب نیمه شعبان شباب المقاومت با حضور خادمانی از ملیت‌های مختلف جهان در مسیر پیاده‌روی پیامبر اعظم(ص) برپا شده و پنجم و ششم اسفندماه میزبان گروه‌های خاص از جمله مسئولان و اسرای جریان حماس، مدال‌آوران المپیک و بازیکنان استقلال و پرسپولیس خواهد بود.

نیم ساعت پیش

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش‌وپرورش از اجرای غربالگری اختلالات یادگیری برای دانش‌آموزان دوره ابتدایی خبر داد.

نیم ساعت پیش

ستادهای انتخاباتی برخی کاندیداهای مجلس حال و هوای عجیبی دارند.

نیم ساعت پیش

بیشتر...