خبرگزاری رضوی |
10 ماه پیش

عمده منشا آلودگی تهران مربوط به این شهر نیست رضوی

استاندار تهران:
عمده منشأ آلودگی تهران مربوط به این شهر نیست
به گزارشخبرگزاری رضوی،علیرضا فخاری عصر چهارشنبه در جلسه ستاد دهه فجر استان تهران اظهار داشت: امسال باید دستاوردهای انقلاب اسلامی هنرمندانه تبیین و به مردم منتقل شود.
وی ادامه داد: رسانه‌ها باید تلاش جدی داشته باشند تا با بهره‌گیری از امکانات موجود این دستاوردها را منعکس کنند.
استاندار تهران با بیان اینکه دشمن با تمامی توان و امکانات به میدان آمده، عنوان کرد: در این شرایط نیاز به اجرای برنامه‌های خلاقانه داریم و باید این برنامه‌ها در محلات مختلف اجرا شود.
فخاری به تشکیل ۳۲ کمیته در ستاد دهه فجر اشاره کرد و گفت: همه نهادها از جمله سپاه، بسیج، شهرداری و سایر نهادها ویژه برنامه‌هایی وسیع تدارک دیدند که مهم‌ترین برنامه نمایش پرچم جمهوری اسلامی در محلات و اماکن است و همچنین طرح هر خانه یک پرچم در تهران یکی از برنامه‌هایی است که باید اجرا شود.
وی در ادامه با بیان اینکه در این شرایط آلودگی هوا نباید تعطیلی مدارس و سایر مجموعه‌ها آخرین راهکار باشد، خاطرنشان کرد: در بخش ارتقای زیرساخت‌ها دچار عقب ماندگی هستیم و باید زیرساخت‌ها تقویت شود.
فخاری ادامه داد: تهران با سایر شهرها متفاوت است و با حجم زیادی از واحدهای تولیدی، وسایل نقلیه سبک و سنگین که همگی این موارد در افزایش آلودگی هوا نقش دارند، مواجه هستیم.
استاندار تهران تصریح کرد: در این سال‌ها دچار غفلت شدیم و هر زمانی دچار افزایش آلودگی می‌شدیم نسبت به تعطیلی مدارس، ادارت و واحدهای اقتصادی اقدام می‌کردیم که این اقدام موجب ضرر و زیان سنگینی به اقتصاد تهران و کشور وارد شد.
فخاری همچنین خاطرنشان کرد: تعطیلات زیاد مدارس به نظام آموزشی زیان زده و باید به سمت ارتقای زیرساخت‌ها و برخورد جدی با مراکز پر آلاینده رویم، عمده منشأ آلودگی تهران مربوط به این شهر نیست و از سایر نقاط به تهران تحمیل شده و باید تلاش کرد این وضعیت را بهبود ببخشیم.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: خیرین، سهم بسزایی در توسعه فضاهای آموزشی در خراسان جنوبی دارند. 

نیم ساعت پیش

دبیرکل سازمان ملل در نامه‌ای بی‌سابقه به شورای امنیت بار دیگر بر لزوم برقراری «آتش‌بس بشردوستانه» در نوار غزه تاکید کرد و نسبت به «فروپاشی کامل و قریب‌الوقوع نظم عمومی» در این منطقه هشدار داد.

نیم ساعت پیش

حسین ماهینی با انتشار یک پست اینستاگرامی، از بازیکنان و کادرفنی پرسپولیس حمایت کرد.

نیم ساعت پیش

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان از برگزاری مجامع انتخاب رییس هیات‌های بوکس، شطرنج، گلف و پرورش اندام و بدنسازی تا پایان آذرماه خبر داد.

نیم ساعت پیش

کسپول زیستی که صبح امروز چهارشنبه به فضا پرتاب شده بود، تست‌های مدنظر را با موفقیت گذراند و در سلامت کامل به زمین برگشت.

نیم ساعت پیش

سعید لطفی بازیکن سابق استقلال درخصوص پیشنهاد علی پروین برای پیوستن به پرسپولیس پرده برداشت.

نیم ساعت پیش

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با صدور حکمی، مهدی مسکنی را به عنوان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری منصوب کرد.

نیم ساعت پیش

مستندهای «کاپیتان من», «مکالمه» در خانه هنرمندان و «درب» در سینما تک موزه هنرهای معاصر در هفته پیش رو به نمایش درمی آیند.

نیم ساعت پیش

ایسنا نوشت: رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که کشورش در کنار غزه می‌ایستد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...