خبرورزشی |
۱ هفته پیش

دبیر: بودجه ۶۰ میلیاردی کشتی شد ۲۰ میلیارد تومان خبر ورزشی

رییس فدراسیون کشتی به خبرورزشی گفت: بودجه ۶۰ میلیارد تومانی برای کشتی اختصاص دادند که فقط ۲۰ میلیارد آن نصیب کشتی و ۴۰ میلیارد هم نصیب سایر فدراسیون ها شد.

دبیر: بودجه ۶۰ میلیاردی کشتی شد ۲۰ میلیارد تومان

خبرورزشی - بعد از رایزنی و مذاکرات فراوانی که با نمایندگان محترم مجلس داشتیم، بودجه ۶۰ میلیارد تومانی برای کشتی اختصاص دادند که فقط ۲۰ میلیارد آن نصیب کشتی و ۴۰ میلیارد هم نصیب سایر فدراسیون ها شد.
بعد از پایان مراسم افتتاحیه خانه کشتی، در جلسه ای با حضور خبرنگاران کشتی با بیان این مطلب گفت: با حمایتها و پیگیری‌های آقای رشیدی نماینده محترم کرمانشاه و سایر اعضای‌محترم کمیسیون، بودجه مصوب کشتی از سوی مجلس ۶۰ میلیارد تومان بسته شد. اما نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد که شب آخر به جای ۶۰ میلیارد تومان فقط ۲۰ میلیارد برای کشتی منظور شد و ۴۰ میلیارد تومان هم بین چند فدراسیون دیگر تقسیم شد. این‌که ۴۰ میلیارد تومان نصیب آنها شد، نوش‌جان‌شان. اما به این موضوع باید توجه داشت که مثلاً یک فدراسیونی گفته اعزام ما از کشتی بیشتر است! این عزیزان و مسئولان محترم وزارت ورزش و مجلس شورای‌اسلامی را لازم است روشن کنم، که کشتی ۲ رشته آزاد و فرنگی است. تیمهای ملی کشتی‌آزادو فرنگی در رده‌های سنی نوجوانان، جوانان، امیدها و بزرگسالان مسابقات قهرمانی آسیا و جهانی دارند، مزید براین‌که برای شرکت دراین رقابتها به ازای هر نفر باید مبلغی را پرداخت کنیم که فکر می‌کنم سایر ورزشها و فدراسیونها، مشکل پرداختِ چنین ورودیه ارزی نداشته باشند. 

مثلاً برای همین مسابقات گزینشی و آسیایی کمیته ملی المپیک امسال ۲ میلیارد تومان به ما داده که ۲۵۰ میلیون تومان هم روی آن گذاشتیم و فقط پول یک سفر ما شد.

از خدا و اهل بیت تشکر می‌کنیم که با تلاش یک تیم، زیرساخت‌های فدراسیون در یک سال افتتاح شد. دو سه رئیس فدراسیون هم بعد از ما بیایند راحت هستند و باری بر دوش آنها نمی‌گذاریم. زیرساخت کار فراهم باشد، تمرینات بهتر انجام می‌شود. سالن‌های دیگر هم افتتاح شده است. این سالن نمی‌گویم تک اما کم‌نظیر و جزو بهترین‌هاست. سالن مجهز به فیزیوتراپی، استخر برای آب درمانی، اتاق ماساژ، دستگاه‌های مجهز بدنسازی، خوابگاه و ... است. ما به سیزم و کشتی ناشنوایان کمک کردیم. خوابگاه‌های ما مانند هتل ۵ ستاره شده و کسی نمی‌تواند ایراد بگیرد.

از کسی نمی‌آورم اما توقع نداشته باشید غیر کارشناسی حرف بزنم. آیا تیم ما مانند المپیک سیدنی یا لندن است؟ اینها را نمی‌گویم بچه‌ها انگیزه خود را از دست بدهند. دبیر نه دروغ گفته، نه می‌تواند دروغ بگوید. من با ۳ کشتی‌گیری که در قزاقستان نتیجه خوبی نداشتند دعوا کردم و به غلام محمدی گفتم آنها را دعوت نکند. کسی که کم فروشی کند می‌فهمم اما بچه‌های ما کم فروشی نکرده‌اند. زیر ساخت ما فراهم شده اما شما تضمین می‌دهید کشتی‌گیر در یک سال و ۲ ماه مدال بگیرد. هرکسی نقد می‌کند وزن به وزن بررسی کند، بنده حرف غیر کارشناسی نزدم، حرفی نمی‌زنم که بی‌دلیل دل مردم را خوشحال کنم.

هیچ نفعی در فدراسیون ندارم، با پای جراحی شده و عصای زیربغل و بچه مریض به قزاقستان رفتم. ان هم به خاطر این که تورلیخانوف گفت حتماً باید خودت در قزاقستان باشی، من رفتم و هزینه بلیتم را نیز خودم دادم ولی هر کسی هر چیزی دوست داشت گفت. اشکالی ندارد من بر ای خدمت به کشتی آمده‌ام و پیه این چیزها را به تنم مالیده‌ام ولی متاسفانه در فضای مجازی فقط تهمت زدند. 

بحث بودجه کشتی مهم است. ۵۱ نفر را به قزاقستان بردم، که ۲ میلیارد تومان شد. شبی ۱۸۰ یورو هزینه هر نفر بوده که شما حساب کنید چقدر می‌شود. روزی ۵۰ میلیون هزینه بچه‌ها در اردوست. به گفته حسابرس خود فدراسیون قبلی حدود ۶۰ یا ۵۹  میلیارد تومان میلیارد بدهکار بودیم که به‌غیر از ۴۵۰ میلیون بدهی برای تشک که شکایت کرده، همه بدهی‌ها را دادیم. بهترین کاری که کردیم، سند توسعه کشتی است که هیچ کس راجع به آن حرفی نمی زند، ۷۰۰ مربی را بیمه درمان کردیم. من با کسی دعوا ندارم و به کسی بی‌ادبی نمی‌کنم اما حق را می‌گویم. ما قبل از المپیک نیاز به آرامش داریم اما دلیل نمی‌شود سکوت کنم.

ما در سیدنی ۵ شانس طلا بودیم اما یک مدال به زور گرفتیم. اگر زمانی علیرضا حیدری، عباس جدیدی، رسول خادم، کمیل قاسمی، امید نوروزی بگویند ما ۵ – ۴ طلا می‌گیریم شما روی حرف آنها حساب کنید اما آنها چنین حرفی نمی‌زنند. این حرفهای من ناامیدکننده نیست، نظر تخصصی و کارشناسی است. البته به کشتی‌گیران این‌جوری نمی‌گویم و آنها را به تلاش تا پای جان تشویق می‌کنم و آنها هم با جان و دل زحمت می‌کشند و تلاش می‌کنند. 

رییس فدراسیون کشتی در پاسخ به سوالخبرورزشیبرای این که دوباره بلایی که در انتخایات آسیایی بر سر عباس جدیدی و کشتی ماآمد، در انتخابات اتحادیه‌جهانی‌کشتی بر سر حمید سوریان و کشتی ایران نیاید، چه کار کرده‌اید یا چه برنامه‌ای دارید که دچار آن حوادث و اتفاقات نشویم گفت: جدیدی قطعا رای می‌آورد. مشکل اصلاً برای عضویت عباس جدیدی در شورای کشتی آسیا نبود، بلکه دعوای ما با آن‌ها برای دبیرکلی عباس جدیدی در شورای کشتی آسیا بود. از اول گفتند قطعا عباس را وارد ۷ نفر می‌کنیم. او باید بین ۱۸ تا ۲۰ رای می‌آورد. بحث سر دبیرکلی جدیدی بود اما آنجا بازی درآوردند.  قرار نبود من به قزاقستان بروم اما تورلیخانوف گفت این‌جا اوضاع خوب نیست و بیا. اوضاع خوب بود ولی شب آخر لالوویچ توی واتس‌آپ پیام داد که جدیدی بخاطر دوپینگی که چند سال پیش داشته به مشکل خورده است. از شب انتخابات هجمه‌ها شروع شد. تورلیخانوف ۷ صبح من را به اتاق شیشه‌ای کشاند و گفت به جدیدی بگو انصراف بدهد. گفتم چرا زودتر این حرف‌ها را نزدید. عباس جدیدی از ۲ جا ضربه خورد، اگر او دوپینگی بود باید ۴ سال محروم می‌شد اما در آلماتی این حرف‌ها را زدند. یک عده از خدا بی‌خبر می‌گویند ما در قزاقستان دعوا کردیم!

دقیقا زمانی‌که آن دو مزدور پیدایشان شد این حرف‌ها را زدند. نمی‌گویم ما مقصر نیستیم اما ۲۲ رای داشتیم‌ تاجیکستان که هم زبان ماست به من پیامک نشان داد که علیه جدیدی شب‌نامه پخش کرده بودند.

باید با آن دو مزدور توسط ماموران امنیتی برخورد شود. ما فقط در انرژی هسته ای و سیاست و اقتصاد مزدور نداریم، در ورزش هم داریم. بعد به دروغ می‌گویند دبیر برای معامله به قزاقستان رفته است، آخر من با این وضعیت پایم بروم که معامله کنم؟

موضوع حمید یک بخشی به ما و بخشی دیگر به خود او برمی‌گردد. جدیدی واقعا فعال بود، خودش با رایزنی ۱۱ رای جمع کرده بود. سوریان هم باید فعال شود، شما هم باید او را تشویق کنید تا برای کمک به کشتی در اتحادیه جهانی بیشتر تلاش کند. خودم به او گفتم به بلغارستان برود. لالوویچ به من گفت آدم های اینجا سیاسی رای نمی‌دهند بلکه رفاقتی رای می‌دهند. حمید سوریان باید زحمت بکشد برود. برای چه او را معرفی کردیم او ۷ طلای جهان و المپیک دارد. ۸۰ درصد کار خود سوریان است. سوریان قهرمان ۷ مداله ماست و دنیا او را می‌شناسد. خیلی مهم است دنیا او را ببیند. او واقعا تمایل ندارد اما به او فشار می‌آورم. بحث اصلی خود شخص است. به‌من گفتند خودت بیا اما گفتم حمید سوریان شایستگی بیشتری از من دارد. همین مزدوران به لالوویچ گفته بودند سوریان عصبی است!

چند کشتی‌گیر بودند که از کشتی کام نگرفتند. مانند غلامرضا تختی که نه مربی شد نه رئیس فدراسیون. دومین نفر عبدالله موحد بود. قبل‌از انقلاب به آمریکا رفت سرمربیگری آنها را نیز قبول نکرد ولی ما هم کام او را در کشتی ندادیم. سومین و چهارمین نفر هم من و عباس بودیم. من هم آمدم فدراسیون کشتی اما هیچ‌کس حال عباس را نپرسید، او قهرمان جهان و المپیک است پس چه زمانی باید کامش را از کشتی بگیرد؟ خیلی‌ها می‌گفتند عباس نیاید اما تشخیص من این نبود. سوریان هم شانس کسب کرسی در اتحادیه‌جهانی‌کشتی را دارد.#‌ورزشی #‌خبر_ورزشی منبع: خبرورزشی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

کنفدراسیون فوتبال آسیا در ارتباط با موضوع درخواست میزبانی تیم های استقلال و النصر ترجیح می دهد پیکارهای لیگ قهرمانان آسیا به صورت متمرکز باشد.

10 دقیقه پیش

مدیر تیم فوتبال سپاهان اعلام کرد شکایت جدید علیه دو مدافع پرسپولیس خواهند داشت.

10 دقیقه پیش

کاپیتان استقلال تمریناتش را برای مسابقه دربی شروع کرد.

10 دقیقه پیش

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با بیان اینکه اگر شعار امسال را به جای بنرهای بالای ادارات و کارخانه ها در عملکرد مسئولان ببینیم تاثیرگذاری بهتری در حمایت از تولید داخلی و حفظ امنیت شغلی کارگران خواهد داشت، گفت: امروز به دلیل نبود نگاه ملی به صنعت از کارخانه های بزرگ و با سابقه خبری نیست.

یک ربع پیش

خودروسازی دیارخودرو حدود 18 سال انواع خودروها ر

نیم ساعت پیش

طرح فروش نقدی و اعتباری پیکاپ آمیکو دوکابین ویژه عید سعید فطر از سوی نمایندگی های این شرکت آغاز شد.

نیم ساعت پیش

تهران- واکسیناسیون همگانی در کشورمان کمی تسریع پیدا کرده و اگر به همین منوال پیش رود و مردم به دستور العمل های بهداشتی پایبند باشند بدون شک هرروز از آمار مبتلایان و فوت شده ها کاسته می شود.

نیم ساعت پیش

کریمی، مشاور و دستیار اجرایی وزیر آموزش و پرورش در حوزه سنجش و ارزشیابی گفت:▫️به جز پایه‌های نهم و دوازدهم، سایر مقاطع تحصیلی آزمون غیرحضوری دارند و با نظارت معلم روند ارزشیابی انجام خواهد شد.

نیم ساعت پیش

رهبر معظم انقلاب با تاکید بر اینکه صهیونیست‌ها جز زبان زور چیزی نمی‌فهمند،‌ خطارنشان کردند: فلسطینی‌ها باید با افزایش قدرت و مقاومت خود، جنایتکاران را به تسلیم شدن و توقف اقدامات وحشیگرانه خود مجبور کنند.

نیم ساعت پیش

محسن مهرعلیزاده، معاون رئیس جمهور در دولت اصلاحات امروز(پنجشنبه) با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد. این فعال سیاسی اصلاح طلب با همراهی دو نوه خود به وزارت کشور آمده بود.

نیم ساعت پیش

چنانچه مهدی قایدی موفق شود در دربی نود و پنجم دروازه پرسپولیس را باز کند، با رکورد فرهاد مجیدی برابری می‌کند.

نیم ساعت پیش

تهران- سخنگوی ستاد انتخابات کشور از مراجعه ۸۱ داوطلب انتخابات ریاست جمهوری به وزارت کشور در سومین روز ثبت نام خبر داد و گفت: تاکنون ۲۱۱ نفر داوطلب انتخابات ریاست جمهوری شده اند.

نیم ساعت پیش

در نهصد و نود و دومین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش کلیات مصوبه «آیین‌نامه گواهینامه صلاحیت معلمی» به تصویب رسید

1 ساعت پیش

یکی دیگر از کاندیداهای انتخابات ۱۴۰۰، مرد کشاورزی است که از سیستان و بلوچستان برای ثبت نام به وزارت کشور آمده است. او انتقاد کرد که چرا فقط چند کاندیدای مشخص، مطرح هستند. وی که دغدغه آب را دارد، گفت: اگر رییس جمهور شدم به داد همه مردم ایران می رسم نه فقط تهران. مردی از جنس مردم هستم.

1 ساعت پیش

شبکه ۱۲ رژیم‌صهیونیستی اعلام کرد که مقاومت فلسطین توانسته این رژیم را در محاصره هوایی قرار دهد.

1 ساعت پیش

بیشتر...