معامله بیش از ۱۱۲ میلیون کیلووات ساعت برق در بورس انرژی سنا

برق

روز گذشته بیش از ۱۱۲ میلیون کیلووات ساعت برق در بورس انرژی دادو ستد شد.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)؛ در جلسه معاملاتی دیروز سه شنبه ۲۰ مهر ماه در بازار فیزیکی برق بورس انرژی ایران ۱۰۱ هزار و ۸۰۰ قرارداد معادل ۷۳ میلیون و ۲۹۶ هزار کیلووات ساعت برق به ارزش ۴۳ میلیارد و ۷۵۲ میلیون و ۹۶۰ هزار ریال توسط شرکت تولید نیروی برق پرند مپنا و شرکت تولید نیروی برق دماوند-نیروگاه شهدای پاکدشت برای دوره تحویل ماهانه آبان ۱۴۰۰ عرضه و مورد معامله قرار گرفت.

 بازار سلف مصرف کنندگان بزرگ برق بورس انرژی ایران نیز شاهد معامله ۱۱ هزار قرارداد معادل یک میلیون و ۸۴۸ هزار کیلووات ساعت برق به ارزش یک میلیارد و ۱۴۵ میلیون و ۷۶۰ هزار ریال بود. شایان ذکر است در روز گذشته، متوسط قیمت معامله ۶۲۰ ریال بود.

همچنین در بازار عمده فروشی برق بورس انرژی ایران شاهد معامله ۵۴۰ هزار قرارداد معادل ۳۷ میلیون و ۱۷۹ هزار کیلووات ساعت به ارزش ۲۲ میلیارد و ۵۹۴ میلیون و ۵۰۹ هزار ریال بود. شایان ذکر است در روز مذکور، متوسط قیمت معامله ۶۰۸ ریال بود.

خاطر نشان می شود، در بازار عمده فروشی برق و بازار مصرف کنندگان بزرگ برق (بازار خرده فروشی برق) نمادهای بارپیک روزانه، بارپایه روزانه، میان باری روزانه و کم باری روزانه و نمادهای بار پیک هفتگی، بار پایه هفتگی، میان باری هفتگی و کم باری هفتگی ۲۰ آبان ۱۴۰۰ گشایش یافتند.

همچنین در بازار عمده فروشی برق و بازار مصرف کنندگان بزرگ برق (بازار خرده فروشی برق) نمادهای بار پیک روزانه، بار پایه روزانه، میان باری روزانه و کم باری روزانه۲۴ مهر ۱۴۰۰ پایان جلسه معاملاتی دیروز متوقف و فرآیند تحویل آن ها آغاز شد.

علاوه بر این دیروز در تابلوی سلف موازی استاندارد برای قراردادهای با سررسید یکسال و بیشتر در بازار مشتقه بورس انرژی ایران، در نماد (سنفت۰۰۹) ۱۱۴۷ قرارداد با ارزشی بالغ بر ۱۹ میلیارد و ۱۷ میلیون و ۲۶۰ هزار ریال و در نماد (سحرا۰۲۱) ۲۰ قرارداد با ارزش ۶۲ میلیون و ۶۷۹ هزار و ۲۰۰ ریال معامله شد.

در جلسه معاملاتی دیروز در بازار سایر اوراق بهادار قابل معامله بورس انرژی ایران و در تابلوی اوراق گواهی ظرفیت، ۲۴۰۰ ورقه گواهی ظرفیت نقدی با ارزش ۶۵ میلیارد و ۴۹۸ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال معامله شد.

همچنین در جلسه معاملاتی امروز چهارشنبه ۲۱ مهر ماه در تابلوی برق بازار فیزیکی بورس انرژی ایران، ۳۳۷ هزار کیلووات در هر ساعت برق توسط شرکت‌ تولید برق پرند مپنا و شرکت برق نیروگاه رودشور-شرکت تولیدی آرین ماهتاب گستر، برق شرکت افق تامین انرژی طوس-نیروگاه طوس برای دوره تحویل ماهانه آبان ۱۴۰۰ عرضه خواهد شد.


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس جمهور در پیامی به «الکساندر فان دربلن» فرا رسیدن روز ملی جمهوری فدرال اتریش را تبریک گفت.

1 ساعت پیش

سازمان پدافند غیرعامل کشور در خصوص حمله سایبری به سامانه هوشمند توضیع سوخت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: اختلال در خدمت‌رسانی به مردم و خدشه به اعتبار سایبری کشور را پیگیری قانونی می‌کنیم.

1 ساعت پیش

ستاد نماز جمعه تهران ضمن اعلام تدابیر اجرایی نماز جمعه این هفته گفت: خطیب این هفته، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی‌فرد و سخنران پیش از خطبه‌ها خواهر شهید فهمیده و رئیس کنگره ملی همفکری بسیج دانش‌آموزی خواهند بود.

2 ساعت پیش

رئیس ستاد برگزاری ۱۳ آبان استان تهران گفت: با هماهنگی ستاد ملی مبارزه با کرونا تجمع ١٣ آبان در تهران و شهرستان‌های استان برگزار خواهد شد.

3 ساعت پیش

دبیر شورای نگهبان گفت: مقام معظم رهبری آگاه، به روز و مسلط به اوضاع هستند که دعا برای سلامتی و طول عمر با عزت ایشان برای ما فرض است.

3 ساعت پیش

زمان اتمام پالایش مرحله اول ثبت‌نام مسکن حمایتی رئیسی اعلام شد.

4 ساعت پیش

زمان قرعه کشی سایپا آبان ۱۴۰۰ اعلام شد و قرار است امروز 5 آبان با حضور نهادهای نظارتی برگزار شود.

4 ساعت پیش

لوازم خانگی ایرانی گران شد. نایب رئیس اتحادیه لوازم خانگی با تائید این خبر گفت: لوازم خانگی ایرانی به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه و نرخ دستمزد گران شد.

4 ساعت پیش

طرح واردات خودرو را به تصویب رساند و طبق این مصوبه، ورود خودروهای خارجی به کشور در ازای صادرات و همچنین با منشأ خارجی ارز بلامانع خواهد بود.

4 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

4 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

4 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

4 ساعت پیش

اولین جلسه شورای هنر شورای عالی انقلاب فرهنگی در دولت سیزدهم با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سرپرست وزارت آموزش و پرورش و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

5 ساعت پیش

یکی از مهم‌ترین شاخه‌های تحلیل تکنیکال، شناسایی روند غالب بازار و تشخیص اتمام روند جاری و هم سو کردن فکر و ذهن و احساس تحلیلگر با تغییرات روند بازار است. براین اساس، ضروری است معامله‌گران در تحلیل‌های خود دو بعد از تحلیل تکنیکال را هم زمان با یکدیگر در نظر بگیرند؛ این دو بعد در بیشتر موارد تحلیلگر را به انجام معاملات خرید و فروش ترغیب می کنند.

5 ساعت پیش

بیشتر...