ایران آنلاین |
1 ماه پیش

چرا حسین همدانی ایران آنلاین

چرا حسین همدانی؟!
محمد ایمانی روزنامه‌نگار

حسین بن علی (علیه السلام) را لشکر یزید با قساوت تمام در کربلا به شهادت رسانده بودند. با وجود این، یزید چرا باید در شام، با چوب خیزران بر لب و دندان مبارک حضرت بکوبد و اهانت روا دارد؟! در روح پلید یزید، عقده‌ای فرو خفته زبانه می‌‌کشید که او را به این فرومایگی وا می‌‌داشت.

روزنامه ایران: کینه‌ای عمیق، از ابوسفیان به معاویه و از او به یزید، به ارث رسیده بود؛ کینه‌ای که ضربات کمر شکن امیرمؤمنان(ع) در بدر و احد و خیبر بر دل مشرکان و منافقان گذاشته بود، اما حالا بعد از 14 قرن، نام چه کسی به احترام و تکریم سر زبان‌هاست و دلبری می‌‌کند؟ و چه کسی، نامی از او نمانده مگر به ننگ؟ تعجب ندارد که سردسته سرشکسته فتنه سبز، به سردار شهید حسین همدانی اهانت روا دارد. او صرفاً عقده ناگشوده امریکا و اسرائیل را بر زبان جاری ساخته و متن دیکته شده را باز نویسی کرده است؛ عقده شکست در تهران 1388 و دمشق 1391. ده سال قبل، وقتی دمشق، تحت محاصره گروه‌های تروریست تکفیری قرار گرفت، امریکا و اسرائیل خیال می‌‌کردند راهبرد جنگ جهانی سوم برای درهم شکستن جبهه مقاومت، در حال نتیجه دادن است. حداکثر تا چند هفته دیگر، دمشق سقوط می‌‌کرد و از آنجا می‌‌شد حزب‌الله لبنان را زیر ضرب گرفت. عراق با پیشروی برق آسای داعش دست به گریبان بود و در ایران، دولتی غربگرا و منفعل، از موضع ضعف با امریکا و اروپا مذاکره می‌‌کرد.

تروریست‌ها در سوریه  تا چند صد متری حرم حضرت زینب(س) پیش تاخته بودند و دولت سوریه هم ناتوان از مقاومت نشان می‌‌داد. کار، تمام می‌‌نمود. سقوط دمشق تا چند صباح دیگر، می‌‌توانست خواب به تأخیر افتاده امریکا و اسرائیل را تعبیر کند، اما همه چیدمان نقشه امریکا و اسرائیل را یک اَبَر مجاهد پیش تاخته، به همراه همرزمان جانفشانش به هم ریختند؛ سردار حسین همدانی. آتشی که حسین همدانی و قاسم سلیمانی و هزاران رزمنده گمنام به جان امریکا و اسرائیل انداختند، خاموش شدنی نیست. حالا جبهه مقاومت در منطقه سیادت پیدا کرده و امریکا و صهیونیسم، شکستی
بی سابقه در طول هفت دهه پس از جنگ جهانی دوم را به جان خریده‌اند؛ شکستی به غایت تحقیرآمیز. حق بدهید که کاخ‌نشینان واشنگتن و تل‌آویو و لندن، عقده حسین همدانی و قاسم سلیمانی را بر دل داشته باشند و به واسطه پادوهایی مانند میرحسین موسوی عقده‌گشایی کنند. اگر جانشینان یزید بعد از 14 قرن، همچنان دنبال عقده‌گشایی علیه حرم
بی بی زینب(س) بودند، طبیعی است که کینه حسین همدانی‌ها را به دل و زبان داشته باشند، اما اگر یزیدیان از آن خبط بزرگ، طرفی نبستند و جز نکبت و ننگ نصیب‌شان نشد، سرنوشت بهتری در انتظار  وارثان آنها نیست.

انتهای پیام/

 

 #‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی با اشاره به رفتار دوگانه غرب در قبال حقوق زنان و حقوق بشر افزود: توجه به حقوق زنان در جمهوری اسلامی ایران برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است و اکنون زنان در بخش های مختلف دانشگاهی، علمی، پزشکی، آموزشی، اداری و فناوری در حال ایفای نقش بسیار موثری می باشند.

5 ساعت پیش

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جدیدترین یادداشت‌ خود در صفحه شخصی اش در برنامه کاربردی‌ «روبیکا» از زیارت مقبره علامه آیت‌الله حسن زاده آملی خبر داد و نوشت: حسرت از دست دادن این عالم ربانی برایم تمامی ندارد.

5 ساعت پیش

تیم ملی ایران بهترین جایگاه خود را در رنکینگ فیفا قبل از جام جهانی تجربه می‌کند.

6 ساعت پیش

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با بیان اینکه به هم پیمانی با ایران و سایر جبهه های محور مقاومت ادامه می دهیم و به آن افتخار می کنیم، تأکید کرد: مبارزه تا سرنگونی طرح صهیونیستی ادامه دارد.

5 ساعت پیش

تهران - معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه اراده جدی روسای جمهور ایران و روسیه این است که سطح روابط اقتصادی فیمابین به حداکثر ممکن برسد، گفت: این رویکرد در سطح سران دو کشور ظرفیت و فرصتی استثنایی برای گسترش مناسبات است که باید به نحو مطلوب از آن استفاده کنیم.

5 ساعت پیش

زاهدان- استواریکم امیر حسین خالص خمر که مردادماه در مرز نگور سیستان و بلوچستان حین پایش مرز بر اثر واژگونی خودرو مجروح شده بود به خیل شهدا پیوست.

5 ساعت پیش

نمایندگان خوزستان در هفته هشتم لیگ برتر رو در روی حریفان خود قرار می گیرند.

6 ساعت پیش

سارا فرقانی که حالا برای خودش شده یه پا شاخ مجازی تصاویری منتشر کرد که وسط آب بود اما خب جذاااب و البته متفاوت!

6 ساعت پیش

وزیر امور خارجه گفت: ما تداوم تجاوزات و اقدامات تروریستی گروهک‌ها که در اقلیم پناه گرفته‌اند و امنیت ملی ایران را هدف قرار داده‌اند، تحمل نخواهیم کرد.

5 ساعت پیش

بیشتر...