خبرگزاری تسنیم |
6 روز پیش

شهرک صنعتی مشترک ایران جمهوری آذربایجان در پارس آباد راه اندازی می شود اخبار اردبیل اخبار استانها تسنیم Tasnim


شهرک صنعتی مشترک ایران و جمهوری آذربایجان در "پارس‌آباد" راه‌اندازی می‌شود

گروه استان‌ها ــ نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس گفت: احداث شهرک صنعتی مشترک ایران و جمهوری آذربایجان و نیز راه‌اندازی بارانداز ریلی و پایانه لجستیکی در دستور کار قرار گرفته است.

- اخبار استانها -

عباس جهانگیرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم دراردبیلاظهار داشت: برداشت و انتقال آب از آذربایجان شرقی و غربی با هدف مصارف شرب و کشاورزی در نظر گرفته شده که در این زمینه با بازنگری و بازبینی درصدد هستیم آب رود ارس را با هدف احیای حقابه ضایع شده مغان در سفر رئیس کمیسیون کشاورزی مصوب کنیم.

وی بیان کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود و نقش کلیدی این منطقه در تامین امنیت غذایی و اشتغال کشور توسعه کشاورزی را رقم بزنیم که در این زمینه تمهیدات لازم و پیگیری‌های انجام شده برای اطلاق منطقه ویژه کشاورزی برای دشت مغان در دستور کار قرار گرفته است.

نماینده مردم پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: احداث شهرک صنعتی مشترک ایران و جمهوری آذربایجان و نیز راه‌اندازی بارانداز ریلی و پایانه لجستیکی در دستور کار قرار گرفته است که با احداث صنایع تبدیلی، تکمیلی، فناورانه و زمینه‌سازی صادرات به بازار کشورهای حوزه قفقاز و روسیه و تسهیل تولید و اشتغال‌زایی با میزان بالا از مهم‌ترین مزایای ایجاد بارانداز و پایانه لجستیکی ریلی و پایانه لجستیکی در شهرستان پارس‌آباد مورد بررسی قرار گرفته که با احداث صنایع تبدیلی، تکمیلی، فناورانه و زمینه‌سازی برای صادرات به بازار کشورهای حوزه قفقاز و روسیه و تسهیل تولید و اشتغال‌زایی با میزان بالا از مهم‌ترین مزایای ایجاد بارانداز و پایانه لجستیکی ریلی و شهرک صنعتی مشترک ایران و جمهوری آذربایجان است.

بی‌توجهی به تکمیل پروژه اتوبان نطنز - اصفهان / مسافران متحمل خسارت ناشی از عدم تکمیل پروژه شدند
54 پروژه عمرانی و محرومیت‌زدایی در استان خراسان جنوبی افتتاح می‌شود
فرمانده سپاه استان البرز: 390 پروژه محرومیت‌زدایی در استان اجرا شد

جهانگیرزاده ادامه داد: مزایای ایجاد بارانداز و پایانه لجستیکی ریلی و شهرک صنعتی مشترک ایران و جمهوری آذربایجان است که به همین منظور دستور ویژه رئیس‌جمهور آذربایجان به وزیر توسعه اقتصادی کشور در خصوص ایجاد خط ریلی ایمیشلی - پارس‌آباد در طول سه ماه گذشته در دستور کار قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: پیگیری‌ها برای جایگاه سوخت و سیستم روشنایی فرودگاه پارس‌آباد در دستور کار قرار گرفته که در این زمینه لغو پروازهای فرودگاه و اختلال در برنامه‌های آن‌ها در دستور کار قرار گرفته که پیگیری‌های لازم برای اختصاص اعتبارات برای روشنایی باند و احداث مخزن سوخت در نظر گرفته شده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برقراری مجدد پروازها و بهره‌برداری سیستم روشنایی باند فرودگاه و افتتاح جایگاه سوخت را پیگیری می‌کنیم و پیگیری‌های لازم برای ارتقای گمرک بیله‌سوار به عنوان گمرکات فعال و معدود گمرکات شمال غرب کشور است.

وی بیان کرد: مکانیزه کردن و ارتقای گمرک بیله‌سوار و استقرار ایکس‌ری خودرویی در سال گذشته انجام یافته و به همین منظور پیگیر ایکس‌ری کامیونی با توجه به تسهیل در ترانزیت کالا و تردد کامیون‌ها هستیم.

نماینده مردم در مجلس یازدهم بیان کرد: چهار بانده سازی مسیر بیله‌سوار - گوک تپه در حال اجراست که بعد از اتمام پروژه گوگ تپه - انجیرلو آغاز خواهد شد.

وی افزود: چهاربانده‌سازی جاده مغان جزو مطالبات مهم و پروژه‌های اساسی عمرانی است که به همین منظور استفاده از ظرفیت‌های با در نظر گرفتن زیرساخت‌های موجود برای اجرای مبادلات تجاری در دستور کار قرار گرفته که به همین منظور پیگیر تخصیص ردیف بودجه ملی برای پروژه هستیم که پیگیری‌های لازم در این زمینه انجام یافته و به همین منظور 100 میلیارد تومان از محل فاینانس بانک ملت برای اجرای این پروژه در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام/135/س#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بلومبرگ طی گزارشی از رشد قابل توجه هزینه‌های تولید گوشت در دنیا نوشت: بسیاری از دامداران که از همه طرف ضربه خورده‌اند مجبور شده‌اند دام‌های خود را بفروشند که درنتیجه آن تولید گوشت در کوتاه‌مدت کاهش و قیمت‌ها افزایش خواهد یافت.

5 ساعت پیش

نماینده ولی فقیه در استان کردستان به منظور بررسی و پیگیری مشکلات مردم از روستاهای مرزی "خشکلان و ساوجی" مریوان بازدید کرد.

4 ساعت پیش

رئیس جمهور ترکیه در تماس تلفنی با ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو گفت که ترکیه از سیاست درهای باز ناتو حمایت می‌کند.

4 ساعت پیش

معاون فناوری شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: از امروز صبح کار محاسبات سوده جاماندگان را آغاز کردیم و نهایتاً از فردا اول خرداد می‌توانیم سودها را به حساب شبا سهامداران واریز کنیم.

5 ساعت پیش

مهلت ثبت نام حوزه‌های علمیه خواهران سراسر کشور در سال تحصیلی ۱۴۰۲- ۱۴۰۱ تا پایان خردادماه تمدید شد.

5 ساعت پیش

تیم والیبال زنان ایران به جای قزاقستان در بازی های کشورهای اسلامی شرکت می کند.

5 ساعت پیش

شفقنا نوشت: بر اساس فرمان منسوب به ملا هبت‌الله آخندزاده، رهبر طالبان اعضای این گروه از چندهمسری منع شده‌اند.

5 ساعت پیش

امام حسن مجتبى (ع) یکی از شرایط استجابت دعا را تلاش بندگان برای جلب رضایت خدا عنوان می‌کنند.

5 ساعت پیش

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان بستنی و آبمیوه تهران گفت: از اول خرداد، بستنی و آبمیوه افزایش قیمت ۲۵ درصدی خواهد داشت.

5 ساعت پیش

بیشتر...