ورزش سه‌ |
2 سال پیش

من یوسف فقط پانزده سال دارم عکس

موکوکو، نوجوانی که دنیا را تغییر می دهد

من یوسف (فقط) پانزده سال دارم! (عکس)

یوسف موکوکو، مهاجم نوجوان کامرونی چشم دنیا را به خود خیره کرده است.

به گزارش "ورزش سه"، وقتی دورتموند درخواست تغییر قوانین داد، سازمان لیگ فوتبال آلمان نیز پذیرفت و در آینده بازیکنان 16 ساله می توانند در بوندس لیگا بازی کنند. بدین ترتیب یوسف موکوکو، مهاجم دورتموند که هنوز 15 ساله است، باید اولین نفر باشد.

اگرچه در بین بازیکنان دورتموند مارکو رویس و مت هوملس بیشترین دنبال کنندگان را دارند، اما موکوکو نیز که در ماه نوامبر پیش رو 16 ساله می شود، در تعقیب آنهاست. لارس ریکن، ستاره دهه 90 دورتموند که در سن 20 سالگی موفق به گلزنی در فینال لیگ قهرمانان برابر یوونتوس و فتح این رقابت ها شد مدعی شد شاید چند بازیکن بتوانند در 16 سالگی در بوندسلیگا بازی کنند که یوسف موکوکو یکی از آنها خواهد بود.

این بازیکن جوان که در سن 9 سالگی به همراه پدرش از کامرون به هامبورگ مهاجرت کرد، پیش از توقف مسابقات به دلیل شیوع ویروس کرونا عملکرد فوق العاده ای در تیم جوانان دورتموند داشته و در 20 بازی موفق به زدن 34 گل و ارسال 9 پاس گل شده است.

هنگامی که موکوکو دوازده ساله بود و از سنت پائولی به دورتموند منتقل شد، مدت ها بود در لیست استعدادیابی ترین برخی تیم های بزرگ از جمله باشگاه های انگلیسی قرار داشت. در هامبورگ نیز موکوکو با بازیکنان سه یا چهار سال بزرگتر از خود فوتبال بازی می کرد.

در سه سال گذشته، موکوکو 130 گل به ثمر رسانده است، اگرچه در حقیقت او همیشه یک یا دو سال بالاتر از گروه سنی واقعی اش بازی می کند. موکوکو در سن 13 سالگی با دورتموند موفق به کسب قهرمانی شد. لارس ریکن مدعی شد دلیل گلزنی های متوالی موکوکو نه توانایی فیزیکی، بلکه استعداد اوست.

لوسین فاوره، سرمربی دورتموند چندی قبل به تمجید از این بازیکن پرداخته و مدعی شد برای موکوکو برنامه هایی داشته، اما دقیق نمی داند این بازیکن چه زمان به لیست تیم اول دورتموند اضافه خواهد شد. همچنین موندو دیپورتیوو نیز مدتی قبل فاش کرد این ستاره جوان مورد توجه بارسلونا نیز قرار گرفته و استعدادیاب های این باشگاه سبک بازی موکوکو را مورد پسند قرار داده اند.#‌اخبار_فوتبالی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...