ورزش سه‌ |
1 ماه پیش

دیدار رییس فدراسیون سوارکاری استاندار گلستان ورزش سه

دیدار رییس فدراسیون سوارکاری و استاندار گلستان

جلسه امروز فدراسیون سوارکاری با استاندار گلستان برگزار شد.

دیدار رییس فدراسیون سوارکاری و استاندار گلستان

یه گزارش "ورزش سه" و به نقل از سایت رسمی فدراسیون سوارکاری، محمد کاظمیان، رئیس فدراسیون سوارکاری در جریان سفر استانی به استان گلستان در جلسه‌ای با دکتر علی محمد زنگانه، استاندار گلستان درباره مسائل و مشکلات مربیان و تولیدکنندگان اسبهای ورزشی آماده سازی پیست‌های اسبدوانی در این استان گفتگو کرد.

کاظمیان درباره مباحث مطرح شده در این نشست که با حضور قاسمعلی برزمینی، مدیرکل ورزش و جوانان استان گلستان، ایرج رحمانی، نایب رئیس فدراسیون سوارکاری، سهیل یوسف‌نیا، رئیس مجموعه سوارکاری شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی، و رزاقیان رئیس هیئت گلستان و معاون اسبدوانی برگزار شد، گفت: در این نشست مطرح شد که مجموعه‌های اسبدوانی بندرترکمن، آق‌ قلا و گنبد برای برگزاری مسابقات و تجهیزات، در اختیار اداره کل ورزش و جوانان و هیئت سوارکاری استان قرار بگیرد.

وی افزود: موضوع بدهی‌های سه مجموعه اسبدوانی بندرترکمن، آق قلا و گنبد به شرکت توسعه هم در این نشست مطرح شد که قرار شد با پیگیری‌هایی که استاندار با دولت و وزیر ورزش انجام می‌دهد، بدهی‌های مجموعه‌ها به شرکت توسعه و تجهیز با مستندسازی، ساخت و سازهای انجام شده به عنوان بخشی از بدهی به فدراسیون لحاظ شود.

استاندار، همچنین از اعتبار ده میلیاردی برای تجهیز مجموعه‌های سوارکاری خبر داد و رئیس فدراسیون درخواست اختصاص اعتبار مذکور بابت ساخت مکان اسکان برای مربیان و بسترسازی میادین اسب دوانی، ساخت میدان تمرین قبل از کورس، استقرار محل‌هایی برای نگه‌داری اسب‌ها تا از این شکل پراکنده جلوگیری شود، همچنین حصارکشی اطراف میدان‌های اسبدوانی و… هزینه شود.

کاظمیان ضمن تقدیر از فعالیت‌های صورت گرفته در زمینه سوارکاری استان و حمایت‌های استاندار و مدیرکل ورزش و جوانان گلستان افزود: در جریان این سفر استانی قرار است از باشگاه‌های شکوه طبیعت و باشگاه هیرکان گرگان که توسط بخش خصوصی ساخته شده و در حال آموزش به مردم می باشد، بازدید کنیم.

رئیس فدراسیون سوارکاری با اشاره به برگزاری همایش چالش‌ها و فرصت‌های اسبدوانی در چند ماه آینده برای تدوین نقشه راه اسبدوانی کشور توسط کارشناسان و متخصصان، افزود: همچنین قرار است در جلسات مشترکی با جهاد دانشگاهی و نخبگان، اقدامات لازم برای اصلاح نژاد و تولید اسب‌های ورزشی از بهره مندی ژن‌های اسب‌های اصیل ایرانی به منظور صادرات و ارز آوری برای کشور را عملیاتی نماییم.

کاظمیان با بیان اینکه استان گلستان پایلوت اسبدوانی کشور است، یادآور شد: علاوه بر برگزاری کلاس‌های مربیگری و آموزشی، با تفاهم‎‌نامه و تعامل با استاندار در تلاش برای توسعه اسبدوانی و انجام یک کار متفاوت و بزرگ در استان گلستان هستیم.#‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تکسیرا اولین جام قهرمانی‌اش در فوتبال ایران را کسب کرد.

نیم ساعت پیش

دو باشگاه سپاهان و گل گهر سالگرد تاسیس باشگاه ذوب آهن را تبریک گفتند.

نیم ساعت پیش

کیلیان امباپه مهاجم خبرساز فرانسه غایب بزرگ دیدار امشب تیمش مقابل هلند بود.

2 ساعت پیش

مورایس و شاگردان با سیل تبریک‌ها پس از قهرمانی در جام حذفی روبرو شدند.

2 ساعت پیش

دیدیه دشان، سرمربی تیم ملی فرانسه، می‌گوید تنها ناراحتی او در بازی امشب عدم گلزنی تیمش مقابل هلند است.

2 ساعت پیش

هدبند ممفیس دیپای، مهاجم تیم ملی هلند، در جریان جام ملت‌های فوتبال اروپا خبرساز شده است.

نیم ساعت پیش

حدادی‌فر می‌گوید باید در این فصل تلاش شود ذوب آهن به آسیا برگردد.

نیم ساعت پیش

کاوه رضایی صحبت‌های برایان دابو را برای خبرنگاران ترجمه کرد.

نیم ساعت پیش

قرارداد دو دروازه‌بان نام‌آشنای مس رفسنجان به اتمام رسیده و وضعیت آن‌ها برای فصل بعد روشن نیست.

2 ساعت پیش

بیشتر...