خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

کشتی آزاد قهرمانی جهان عموزاد سهمیه المپیک گرفت اعزام به قرقیزستان برای سهمیه دیگر اخبار کشتی وزنه برداری اخبار ورزشی تسنیم Tasnim


کشتی آزاد قهرمانی جهان| عموزاد سهمیه المپیک گرفت/ اعزام به قرقیزستان برای 3 سهمیه دیگر

با برتری عموزاد برابر حریف اهل مولداوی تیم ملی کشتی آزاد ایران در اولین مرحله از مسابقات گزینشی المپیک ۲۰۲۴ پاریس موفق به کسب سهمیه‌های اوزان ۶۵، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم شد.

- اخبار ورزشی -

به گزارشخبرگزاری تسنیم، مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان که از 25 تا 28 شهریور در سالن اشتارک آره‌نای بلگراد به انجام رسید، اولین مسابقه کسب سهمیه المپیک پاریس بود که در اوزان المپیکی، نفرات اول، دوم، دو برنز مشترک و پنجم حقیقی (جمعا 5 نفر) سهمیه المپیک گرفتند.

تیم ایران با رحمان عموزاد در 65 کیلو، حسن یزدانی در 86 کیلو و امیرحسین زارع در 125 کیلوگرم موفق به کسب سهمیه المپیک شد و میلاد والی‌زاده در 57 کیلو، یونس امامی در 74 کیلو و مجتبی گلیج در 97 کیلوگرم از کسب سهمیه بازماندند.

رحمان عموزاد بعد از آنکه از رسیدن به مدال برنز جهان باز ماند در اولین مبارزه انتخابی برای معرفی پنجم حقیقی، مقابل ساکولتان از مولداوی قرار گرفت. او توانست این حریف را 10 بر صفر شکست داده و سهمیه المپیک بگیرد.

مبارزه انتخابی پنجم حقیقی وزن 97 کیلوگرم هم به دلیل انصراف عبدالرشید سعدالله اف از ادامه مسابقات برگزار نشد و کشتی گیر ترکیه بدون مبارزه سهمیه گرفت.

به این ترتیب تیم ملی آزاد ایران مثل مسابقات جهانی 2019 نورسلطان، حالا باید در رقابت‌های گزینشی آسیایی که 19 تا 21 آپریل در بیشکک قرقیزستان برگزار می‌شود به دنبال کسب سهمیه در این سه وزن باشد.

نفرات اول و دوم این پیکارها سهمیه خواهند گرفت.

اگر باز هم در کسب سهمیه ناکام باشیم، آخرین فرصت برای کسب آن مسابقات گزینشی جهانی است که در استانبول ترکیه به انجام خواهد رسید. علاوه بر فینالیست‌ها، نفر سوم حقیقی این رقابت‌ها هم به سهمیه المپیک خواهند رسید.

تیم ملی کشتی آزاد ایران همراه با روسیه تنها تیم‌هایی بودند که موفق به کسب سهمیه کامل المپیک شدند. این تیم در مسابقه گزینشی آسیایی هر سه سهمیه باقی‌مانده را به دست آورد. سهمیه‌هایی که باید در اوزان 65، 74 و 97 کیلوگرم کسب می‌شد.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

معاون وزیر ورزش گفت: امیدوارم ورزشکاران کشورمان با کسب مدال‌های خوشرنگ، دل مردم عزیزمان را شاد کنیم چرا که هیچ چیز بهتر از شاد کردن دل مردم نیست، امروز به شادی نیاز داریم.

11 دقیقه پیش

روز ششم بازی‌های آسیایی آغاز شده و ورزشکاران کشورمان به مصاف رقبای خود رفته‌اند. در این خبر با نتایج لحظه‌به‌لحظه این مسابقات همراه ما باشید.

11 دقیقه پیش

افزایش مداوم چاقی در سرتاسر جهان بر نیاز به جایگزین‌های سالم‌تر قند تاکید می‌کند.

یک ربع پیش

همزمان با هفته دفاع مقدس چندین طرح عمرانی در شهر سگزآباد افتتاح شد.

نیم ساعت پیش

فوران آتشفشان اتنا از نمایی جذاب و نزدیک‌ترین فاصله را ببینید.

یک ربع پیش

استفاده از کاراکتر‌های انیمیشن‌های ایرانی برای تولید نوشت ‌افزار فرصتی است برای فرهنگسازی در ذهن کودکان و نوجوانانی که قرار است آینده‌سازان این مرز و بوم باشند.

11 دقیقه پیش

با گذشت زمان و با تحقیقات انجام شده روی برخی از اجساد باستانی، پرده از این راز بزرگ کنار زده شده و مشخص شد که در سالم ماندن این اجساد دمای پایین، کمبود اکسیژن و بالا بودن شدت اسید زغال‌سنگ نارس دخالت داشته‌اند.

یک ربع پیش

رییس گروه توانپزشکی تجهیزات وسایل کمک توانبخشی گفت: مرکز توانبخشی، کودکان با محدوده سنی ۳ سال را کمک می کند تا رشد گفتاری و زبانی داشته باشند.

یک ربع پیش

شهروند خبرنگار ما گوشه‌هایی از کاروانسرای تاریخی روستای ده محمد شهرستان طبس را در قالب تصاویر به نمایش گذاشت.

یک ربع پیش

بیشتر...