خبرگزاری رضوی |
۱ هفته پیش

ایام فاطمیه فرصت مناسبی برای ترویج معارف اهل بیت علیه السلام در جامعه است - رضوی

عضو کمیسیون تبلیغ خراسان رضوی در گفتگو با خبرگزاری رضوی؛
ایام فاطمیه فرصت مناسبی برای ترویج معارف اهل بیت علیه السلام در جامعه است
حجت الاسلام احمد صابری تولایی در گفت و گو باخبرگزاری رضویدر خصوص لزوم برپایی مراسم دهه فاطمیه اظهار کرد: نکته اول اینکه دهه فاطمیه یکی از مناسبت های اختصاصی ما محسوب می شود و طبیعی است که در مناسبت اختصاصی باید بار سنگین تری را به دوش بکشیم و  این ایام ظرفیت ویژه برای شیعیان اهل بیت علیه السلام است. ممکن است محرم را تمام مسلمانان از جمله برادران اهل سنت در جای جای کشور برنامه و تعزیه برگزار کنند اما فاطمیه به جهات دیگر برادران اهل سنت مشارکتی ندارد و این بار فقط روی شانه شیعیان است.
وی افزود: نکته دیکر اینکه شبهات بسیار فراوانی از نظر تاریخی و معرفتی وجود دارد که از آنجایی که در این سنگر تنها هستیم این شبهات را شیعه باید پاسخگو باشد و برای اینکه به شبهات پاسخ داده شود باید از ظرفیت های تبلیغی استفاده کنیم. نکته سوم اینکه در جامعه ما رسانه ها نسبت به تبیین مسائل فاطمیه معذوریت ها و ملاحظاتی دارند که خیلی نمی توانند به موضوع بپردازند. از این رو خیلی لازم است که از ظرفیت های تبلیغی خاص استفاده کنیم‌ چون رسانه عمومی و ملی است و مجبوریم از این ظرفیت ها که مجالس عزاداری است استفاده کنیم.

بهترین الگوی تبلیغ
عضو کمیسیون تبلیغ خراسان رضوی تاکید کرد: نکته دیگر اینکه مشهد پایتخت معنوی است و این شهر باید اختصاصی ترین ظرفیت تبلیغی شیعه و بهترین الگو را به کل جهان تشیع ارائه دهد. بنابراین باید در برپایی عزاداری از همه جلوتر باشیم تا بتوانیم بهترین الگو را ارائه دهیم. همه پشت سر ما ایستاده اند تا ببینند مشهد الرضا(ع) در استفاده از این ظرفیت چه ابداعی خواهد داشت‌.
وی با بیان اینکه بحث ملاحظات شرایط نیز مورد توجه است و به نظرم بعد از ماه مبارک رمضان تا کنون مردم متدین چندین گردنه ابتلا و امتحان داشتند، گفت: شب های قدر، دهه محرم و آخر صفر و در مجموع گردنه های سنگین امتحان را داشتیم و نشان دادیم بلدیم چطور بحران ها را مدیریت و مجالس را برگزار کنیم ،در حالی که باتوجه به شیوع کرونا آمار مرگ و میر افزایش پیدا نکند. این را یاد گرفتیم و مسجدی ها و هیئتی های ما این را نشان دادند، بنابراین نباید منعی برای برگزاری مراسم باشد و باید حمایت شوند.
وی افزود: متاسفانه در ایام فاطمیه به صورت پراکنده مراسم میبینیم درحالی که باید از کل شهر اقامه مراسم فاطمی ببارد اما متاسفانه همچنین چیزی را شاهد نیستیم و این موضوع کم کاری متولیان فرهنگی شهری را نشان میدهد. زمانی که هیئت ها به صورت خودجوش می خواهند به وظیفه خود عمل کنند نباید سنگ اندازی شود. انشالله کم کاری برخی دستگاه ها از روی غفلت است نه از روی تعمد.

رعایت دستورالعمل های بهداشتی
وی تصریح کرد: باتوجه به اینکه فشار اقتصادی و روانی روی مردم است سوال پیش می آید باید چه الگو به مردم ارائه بدهیم؟ بهترین بستر همین مجالس عزاداری است و این فرصت فاطمیه باید دیده شود و نگاهمان را به عزاداری حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها باید تغییر دهیم و از این فرصت استفاده کرده تا مردم  از برکاتش منتفع شوند و رسانه ها در این مسیر باید از مسئولان مطالبه کنند و از مجالس تقدیر و تشکر کنند و از مجالس گزارش تهیه شود‌.
صابری تاکید کرد: اگر متدینین مجالس را با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار نکنند، افراطیون به میدان می آیند و نظام را متهم به بی تفاوتی دهه فاطمیه می کنند .


#‌اخبار_روز
منبع: خبرگزاری رضوی


تبلیغات

مطالب مرتبط

اسماعیل قربانی مدیر مخابرات منطقه اصفهان در نشستی صمیمی با منصور شیشه فروش

لحظاتی پیش

ال نود مشهور که مدل های متنوع آن این روزها حدود ۲۲۰ تا ۳۲۰ میلیون تومان قیمت دارد در گذشته ای نه چندان دور به قیمت میانگین ۱۳ میلیون تومان قابل خریداری بود.

2 دقیقه پیش

پرسپولیس برای اولین بار در دوران سرمربی‌گری یحیی گل‌محمدی در یک بازی خارج از خانه لیگ برتری شکست خورد.

7 دقیقه پیش

کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان وبینار تخصصی بررسی وضعیت ذخایر معدنی کشور را برگزار کرد. این نشست با ارایه راهبردها و برنامه ریزی های حوزه اکتشاف و زمین شناسی همراه بود.

9 دقیقه پیش

تقدیر از مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان در حوزه فرهنگ ایثار،جهاد و شهادت

یک ربع پیش

با تایید مجلس سنا، جنت یلن، رئیس سابق بانک مرکزی آمریکا به عنوان وزیر دارایی و خزانه‌داری کابینه جو بایدن تایید شد. او نخستین زن در تاریخ آمریکاست که سکان خزانه‌داری ایالات متحده و نبض دلار را در دست می‌گیرد.

2 ساعت پیش

جانشین سازمان بسیج مستضعفین گفت: امروز راهیان نور صد درصد وظیفه اش تربیت است.

4 ساعت پیش

استیضاح دوم ترامپ، اتفاقی بی سابقه در تاریخ آمریکاست که زوایا و ابعاد مبهمی دارد.

5 ساعت پیش

عضو شورای عالی سیاسی جنبش انصارالله یمن ضمن شرکت در تظاهرات دیروز یمنی‌ها علیه آمریکا اعلام کرد که تروریسم واقعی آن چیزی است که ایالات متحده علیه کشورهای منطقه از جمله یمن مرتکب می‌شود.

5 ساعت پیش

روغن آرگان سرشار از اسید‌های چرب و آنتی اکسیدان است که اغلب در پوست به عنوان یک محصول ضد پیری استفاده می‌شود.

6 ساعت پیش

کارشناسان مرکز کنترل و پیشگیری از امراضِ ایالات متحده، اطلاعات جدید در مورد کشنده‌تر بودن کروناویروس انگلیسی را بازبینی می‌کنند.

7 ساعت پیش

یک دیپلمات پیشین کشورمان خاطر نشان کرد: وضعیت فعلی افغانستان نتیجه سیاستهای 20 ساله آمریکا در این کشور است و کسانی که این وضعیت را به وجود آوردند بدون مسئولیت نمی توانند از آن عبور کرده و خارج شوند.

7 ساعت پیش

  ۳۵ میلیون نفر از جمعیت کشور که اقشار زیر متوسط جامعه هستند، هر ماه مبلغ ۱۸۳ هزار تومان یارانه دریافت خواهند کرد و ۲۳ میلیون نفر نیز هر ماه مبلغ ۱۳۶ هزار

7 ساعت پیش

فوتبالز - ۷ بهمن

7 ساعت پیش

رئیس جمهور جدید آمریکا طی تماس تلفنی با مرکل، درباره موضوعات مختلف از جمله ایران به بحث و گفتگو پرداختند.

7 ساعت پیش