خبرگزاری میزان |
۱ هفته پیش

نائب رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار: دولت باید سهم کارفرمایی بیمه کارگران ساختمانی را بر عهده بگیرد resize

علی خداییدر گفت‌وگو با میزان،در خصوص مشکلات بیمه کارگران ساختمانی، گفت: بیمه کارگران ساختمانی و بقیه اقشار جامعه جز تکالیف دولت‌ها است، اما یک تناقضی بین دولت‌ها در حوزه تأمین اجتماعی و سازمان تأمین اجتماعی وجود دارد که با توجه به این‌که سازمان تأمین اجتماعی یک سازمان عمومی غیردولتی است و منابعی که برای آن اختصاص داده‌شده از سهم بیمه پرداختی توسط کارگران و کارفرمایان تأمین می‌شود و مشکل اصلی برای بیمه شدن کارگران ساختمانی نبود منابعی پایداری است که برای انجام این کار باید در نظر گرفته شود.

وی افزود: دولت با توجه به تکلیفی که نسبت بهتک‌تک اعضای جامعه دارد باید سهم کارفرمایی بیمه کارگران ساختمانی و حتی مابقی کسانی که کارگران خویش‌فرما هستند ازجمله دست‌فروش ها، کوله برها و ... سهم کارفرمایی آنان را به عهده بگیرد و به تعهدات خود عمل کند تا سازمان تأمین اجتماعی نیز به‌عنوان نهاد بیمه‌گر هم آن‌ها را بیمه کند.

عضو شورای عالی کار بابیان این‌که سازمان تأمین اجتماعی صرفاً تکلیفی در خصوص بیمه کردن افراد ذکرشده به‌صورت کلی ندارد، گفت: مشکل بیمه کارگران ساختمانی به عدم‌کفایت منابعی که برای بیمه این کارگران در نظر گرفته‌شده است برمی‌گردد به این دلیل که یک بخشی از این منبع را به صدور مجوزهای پروانه ساختمانی مربوط کرده‌اند که طی سال‌های گذشته با راکد بودن بازار ساخت‌وساز این منابع یاری نکرده و نتایج تأمین نشدن منابع و بودجه نهایتاً بر کارگران ساختمانی تحمیل‌شده است.

نائب رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور، گفت: این حق کارگران ساختمانی است که بیمه شوند و بر همین مبنا در حال حاضر طرحی در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی برای حل مشکل بیمه این کارگران در حال بررسی است و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حال رایزنی و پیگیری آن هستند تا با رفع محدودیت‌ها بدون اضافه کردن بارمالی جدید به سازمان تأمین اجتماعی و از محل منابع عمومی اقدام به بیمه کردن کارگران ساختمان توسط این سازمان  شود.
 
  • بیشتر بخوانید:
  • دستمزد کارگران حدود ۴۰ درصد هزینه‌های خانوار را پوشش می‌دهد/ بازبینی دستمزد کارگران ضروری است/ افزایش دستمزد کارگران در میانه‌سال منع قانونی ندارد
 
انتهای پیام/#‌اقتصاد#‌اخباراقتصاد منبع: خبرگزاری میزان

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آیا فرهاد مجیدی می‌تواند در بازی با ذوب آهن، دو طلسم را از بین ببرد؟

1 دقیقه پیش

قرچک- معاون رییس جمهور در امور مجلس با اشاره به اینکه برای انتخاب مسئولان ساعت ها بحث و تبادل نظر صورت می گیرد گفت: انتصابات در دولت بر اساس شایستگی ها و ارائه برنامه برای رونق کشور است.

5 دقیقه پیش

سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان از سینماگران برای همکاری با این وزارتخانه و استفاده از ظرفیت‌های داستانی حوزه ورزش و جوانان دعوت کرد.

6 دقیقه پیش

اهواز- مدیرکل امداد استان خوزستان گفت مردم نوع‌دوست خوزستان ۱۳ میلیارد تومان در جشن عاطفه‌ها به دانش آموزان نیازمند کمک کردند.

8 دقیقه پیش

تهران_ استاندار تهران با اشاره به افتتاح طرح های مناسب شهری در حاشیه تهران اعلام کرد: نمی‌توان ماهیت شهر تهران را از شهرستان‌های اطراف جدا کرد و حل معضلات پایتخت، رفع مشکلات شهرستان های استان را به همراه دارد.

9 دقیقه پیش

تهران- شهردار تهران گفت: ۶.۸ کیلومتر از طرح مدیریت سیلاب غرب تهران تا پایان سال افتتاح خواهد شد و این در حالی است که قیمت ساخت ۵۳۰ کیلومتر مجموعه پروژه‌های جمع‌آوری آب‌های سطحی تهران ۲۰ هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

9 دقیقه پیش

منابع رژیم صهیونیستی از تلاش این رژیم برای ساخت شهرکهای جدید در کرانه باختری خبر دادند.

10 دقیقه پیش

گزارشگر محبوب مسابقات کشتی گفت: پیروزی هایی که ورزشکاران هر کشوری در میدان های جهانی کسب می کنند یک ملت را شاد و غرور ملی را بالا می برد.

یک ربع پیش

سیدابراهیم رئیسی گفت: باید به استان اردبیل توجه شود و صنایع تبدیلی و چرخه ارزش افزوده را دنبال کرد که این‌ها از برنامه‌های دولت است.

یک ربع پیش

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن با تشریح جزئیات جدید تسهیلات قانون جهش تولید مسکن، ‌گفت: در یکسال امکان احداث یک میلیون واحد مسکونی وجود ندارد.

یک ربع پیش

در ماه پیش‌رو نیز دو یارانه به حساب سرپرستان خانوار واریز شود، همچنین باید هر دو گروه بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی وام ضروری دریافت کنند.

یک ربع پیش

استاندار تهران با بیان اینکه افتتاح شبکه مدیریت سیلاب بزرگراه فتح و آزادگان شهرهای غربی استان را به لحاظ وقوع سیلاب ایمن کرد گفت: این طرح عمرانی با همکاری شهرداری و قرارگاه خاتم با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومانی به بهره برداری رسید.

نیم ساعت پیش

در جریان سفر احمدی نژاد به دوبی، او در ملاقات با علی الخوری، یکی از معاونان شرکت ملی نفت امارات و از دوستان قدیمی مشایی، بر سر تاسیس یک بنیاد در خارج از ایران به نام «بنیاد احمدی نژاد» توافق کرده است.

نیم ساعت پیش

در این مقطع از سال که فصل پایان مسافرت‌های تابستانی است، انتظار می‌رفت در کشورهای غربی قیمت بنزین کاهش پیدا کند، اما امسال این طور نشد.

نیم ساعت پیش

تیم فوتبال منچستریونایتد در دیداری خانگی در لیگ برتر انگلیس برابر لیورپول متحمل شکستی سنگین شد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...