خبرگزاری تسنیم |
1 ماه پیش

میزان صلح سازش پرونده های قضایی در بهارستان 50 درصد افزایش یافت اخبار استان تهران اخبار استانها تسنیم Tasnim


میزان صلح و سازش پرونده‌های قضایی در بهارستان 50 درصد افزایش یافت

رئیس دادگستری شهرستان بهارستان گفت: پرونده‌های کثیرالاشاکی در بهارستان تعیین تکلیف و صلح و سازش پرونده‌ها ۵۰ درصد رشد داشته است.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیماز بهارستان، هاشم امامی ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت هفته قوه قضائیه با تاکید بر حفظ و صیانت از آبروی آحاد مردم اظهار داشت: آزادی بیان و اندیشه نباید باعث تضعیف اقشار و مردم و تخریب را به دنبال داشته باشد.

وی اصحاب رسانه را بازوی تمامی مدیران و بهترین پل ارتباطی مردم و مسئولین دانست و افزود: اصحاب رسانه باید مطالبه‌گر باشند و حقوق مردم را از مسئولین با جدیت پیگیری کنند.

رئیس دادگستری بهارستان با اشاره به وجود 9200 فقره پرونده مانده در دادگستری بهارستان گفت: پرونده‌های صلح و سازش در سال گذشته 12 درصد بود و برای ارتقاء فرهنگ‌ صلح و سازش در اختلافات و توصیه‌های شرعی، اولین مجمع صلح یاران با حضور معتمدین راه اندازی و آغاز به‌کار کرد که منجر به سازش 50 درصدی پرونده‌ها در بهارستان شده است.

امامی در ادامه با بیان‌اینکه بالغ بر 142 هزار پرونده به اضافه پرونده قبلی در بهارستان رسیدگی شده است ابراز داشت: اختلافات ملکی، سرقت، ضرب و جرح و دعوی خانوادگی بیشترین حجم پرونده‌ها را شهرستان بهارستان تشکیل می‌دهد.

وی با بیان اینکه 66 درصد پرونده‌های مانده در دادگستری بهارستان تعیین تکلیف و مختونه شده است تصریح کرد: نرخ رسیدگی به پرونده‌ها در دادگستری به 115 درصد افزایش یافته است و رسیدگی به پرونده‌ها در بهارستان شبانه‌روری است.

رئیس دادگستری شهرستان بهارستان افزود:پرونده‌های کثیرالاشاکی در شهرستان رسیدگی و رأی صادر شده است و پس از تأیید دادگاه تجدیدنظر رسانه‌ای خواهد شد.

امامی تأکید کرد: رسیدگی به پرونده‌های تعاونی‌های مسکن بهارستان در مراجع قضایی مجدانه پیگیری می‌شود که پرونده برخی از این تعاونی‌ها رسیدگی و تعیین تکلیف شده است‌.

وی با بیان اینکه زمان رسیدگی به پرونده‌های قضایی در بهارستان را یک هفته عنوان کرد و افزود: 24 قتل در سال گذشته در شهرستان رخ داد که اکثر پروند‌ه‌های قتل در بهارستان حل شده است.

رئیس دادگستری بهارستان با بیان اینکه فسادستیزی در شهرستان و ادارات ادامه دارد گفت: هیچگونه حاشیه امنی برای مفسدین در شهرستان وجود ندارد و شوراهای شهر و روستا بدانند عملکرد آنها رصد و در صورت احراز تخلف برخورد قاطع خواهد شد.

اعضای باند سقط جنین در بیرجند دستگیر شدند
دستگیری 40 سرشاخه اصلی معاملات فردایی/ 11 کانال تلگرامی مسدود شد
دستور ویژه "سردار محمدیان" برای دستگیری عوامل تیراندازی رجایی‌شهر کرج/ ‌ضاربان ‌متواری شده‌اند‌

امامی در پایان خاطرنشان کرد: احکام جایگزین به جای زندان در دستور کار قضات شهرستان بهارستان قرار گرفته است و متهمان و مجرمان به جای زندان در خدمات عمومی، فرهنگی و کمک به اقشار بی بضاعت فعالیت خواهند کرد.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس جمهور در جریان فرایند نظارت ستادی بر فعالیت وزارتخانه‌های دولت، امروز دوشنبه در دومین جلسه، به وزارت جهاد کشاورزی رفت و در جمع مدیران ارشد این وزارتخانه حضور یافت.

3 ساعت پیش

ایسنا نوشت : جلسه مسئولین عالی قضایی به ریاست معاون اول قوه قضاییه با حضور وزیر اطلاعات و معاونین در وزارت اطلاعات تشکیل شد.

3 ساعت پیش

دومین همایش ملی ایمنی در معادن و صنایع معدنی فردا به میزبانی شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر و با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دبیر شورای عالی کار در سیرجان آغاز می شود.

2 ساعت پیش

رسانه‌های دولتی از پایان دور اول سفرهای استانی آقای رئیسی در سال اول ریاست‌جمهوری خبر داده‌اند و وعده جدید این است که این اتفاق از سر گرفته می‌شود.

2 ساعت پیش

فارس نوشت : هم‌بند مقام معظم رهبری در کمیته مشترک ساواک می‌گوید: پاسبان در را باز کرد و پرسید: فامیلی‌ات چیست؟ آقا فرمود: حسینی. گفت: پیراهنت را بینداز روی سرت و بیا. ایشان را بردند. ساعتی بعد دیدیم ایشان را در حالی که حسابی زده بودند آوردند.

3 ساعت پیش

عکس های جدید بهاره رهنما خبرساز شد.

2 ساعت پیش

صادق ستاری فرد درباره رتبه بندی معلمان گفت: پیش بینی می شود مدت زمان بررسی رتبه بندی تا اعمال حکم یک ماه تا یک ماه و نیم زمان نیاز داشته باشد.

3 ساعت پیش

دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا همزمان با طرح اتهامات علیه خودش هشدار داد که اگر وضعیت آرام نشود، اتفاقات وحشتناکی در آمریکا رخ خواهد داد.

3 ساعت پیش

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس گفت:اگر سری به دفتر ازدواج و طلاق بزنید و یک کار پژوهشی کنید به بحث طلاق‌های صوری می رسیدیم گفته شده است حدود ۳۰ درصد طلاقها صوری است. از کجا به این نتیجه رسیدند از اینجای که طبق گفته مسوولان دفاتر همان افرادی که طلاق می گیرند بلافاصله درخواست صیغه ۹۹ ساله می کند تا به زندگیشان ادامه دهند؛ طلاق می گیرند تا طلاقنامه ارائه کرده و زن حقوق پدر فوت شده را بگیرد.

2 ساعت پیش

بیشتر...