خبرآنلاین |
1 ماه پیش

ساده ترین راه برای جلوگیری از جوانه زدن سیر خبرآنلاین

ساده‌ترین راه برای جلوگیری از جوانه زدن سیر

همشهری آنلاین نوشت: آیا می‌دانید ساده‌ترین راه برای جلوگیری از سبز شدن و جوانه زدن سیر خشک چیست؟ می‌خواهیم به شما یک راهکار راحت، سریع و بدون هزینه پیشنهاد بدهیم.

به نظر می‌رسد مهم نیست سیر را از کجا بخریم از هر فروشگاه مواد غذایی یا بازار روزی که بخریم، حداقل نیمی از بار همیشه در آستانه جوانه زدن است. همانطور که جوانه کوچک در وسط پیر و سبز می‌شود، تلخ می‌شود. اینجاست که هر چقدر هم خوشتان نیاید و از انجام این کار بیزار باشید، باید آن را جدا کنید. خوشبختانه، یخ زدن یا فریز کردن سیر، جوانه را در مسیرهای کوچک آزاردهنده آن متوقف می‌کند.

می‌توانید کل سیر را در فریزر قرار دهید، یا آن را حبه‌حبه جدا کرده و در یک کیسه پلاستیکی نگهداری کنید. (همچنین می‌توانید آن‌ها را بدون پوست رها کنید، زیرا پوست کندن سیر یخ زده آسان‌تر از تازه است.) یخ زدن سیر آن را نرم می‌کند، اما این مسئله فقط در صورتی است که دوست دارید سیر خود را به صورت برش‌های خام و ترد بخورید (و بیشتر مردم این کار را نمی‌کنند.). طعم قوی باقی خواهد ماند و این مهمترین بخش است.

آماده کردن سیر برای استفاده سریع

اگر می‌خواهید مراحل آماده‌سازی را بیشتر کنید، می‌توانید سیر را در غذاساز با مقداری روغن پوره کنید تا خمیر شود. سپس تپه‌های کوچکی از آن خمیر سیر را روی یک سینی با پوشش کاغذی فریز کنید. هنگامی که حبه‌های سیر جامد منجمد شدند، آن‌ها را به کیسه فریزر منتقل کنید، سپس به اندازه نیاز آن‌ها را بردارید. (ذخیره کردن در روغن در این دما از ایجاد بوتولیسم نیز جلوگیری می‌کند – فقط اجازه ندهید پس از ذوب شدن در دمای اتاق بماند.)

اگر نمی‌خواهید روغن درگیر شود، می‌توانید آن‌ها را ریز خرد کنید، سپس آن را در یک کیسه فریزر کوچک بریزید و در یک لایه صاف کنید. پس از یخ‌زدگی می‌توانید به اندازه نیاز آن را جدا کنید. همچنین می‌توانید آن را برش دهید و برش‌ها را فریز کنید و سپس آن‌ها را در یک کیسه فریزر نگهداری کنید. تقریباً هر شکلی از سیر را می‌توان منجمد کرد.

۲۳۳۲۳۳#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ایسنا نوشت: رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت از کشف ۱۲۰۰عدد انواع چمدان خارجی قاچاق خبر داد.

15 ساعت پیش

روزنامه جوان نوشت: با صدور کارنامه اولیه کنکور و آغاز مهلت انتخاب رشته، این‌بار نوبت مشاوران زرد انتخاب رشته کنکور است که همچون مافیای کنکور رؤیا بفروشند!

20 ساعت پیش

ایسنا نوشت: عضو کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا با اشاره به آخرین شرایط موج هفتم این بیماری در کشور، درباره سویه جدید شناسایی شده، گفت: علی‌رغم اینکه سرایت‌پذیری سویه هندی BA۲.۷۵ حدود ۱.۵ یا ۲ برابر بیش از BA۴ و BA۵ است، اما مرگ و میر در این زیرسویه با سایر زیرسویه‌ها تفاوتی نداشته؛ بر این اساس هنوز BA۲.۷۵ به عنوان سویه نگران کننده در نظر گرفته نمی‌شود.

19 ساعت پیش

تسنیم نوشت:جانشین رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری ۳ زن جیب‌بر که در مساجد از خانم‌ها سرقت می‌کردند، خبر داد.

12 ساعت پیش

روزنامه ایران در گزارشی از دادگاه خانواده نوشت: محمدجواد... و نازنین... ، پس از ورود به شعبه دادگاه در ردیف اول نشستند.

20 ساعت پیش

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی اعلام کرد: با توجه به درخواست آموزش وپرورش استان‌ها، مناطق و اولیاء برخی از دانش آموزان، ثبت سفارش کتاب‌های درسی دانش‌آموزان میان پایه از تاریخ ۲۲ مرداد تا ۱۰ شهریورماه ۱۴۰۱ تمدید شد.

13 ساعت پیش

تسنیم نوشت: مرد جوانی که با ۲ همدست خود اقدام به آدم ربایی در محله خزانه کرده بود، دستگیر شد.

10 ساعت پیش

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر، ‌از تداوم عملیات تیم های زمینی و هوایی هلال احمر برای یافتن کوهنوردان کرمانشاهی مفقود شده در ارتفاعات دماوند خبر داد.

11 ساعت پیش

ایسنا نوشت: کوهنورد حرفه‌ای و مربی امداد و نجات کوهستان از بی توجهی کوهنوردان به هشدارهای صادر شده گله کرد و اعلام داشت با توجه به صعودهای زیاد به دماوند، این کوه نسبت به ۲۰ سال گذشته تغییرات زیادی کرده است.

16 ساعت پیش

بیشتر...