خبرگزاری ایسنا |
2 روز پیش

پوشش بیمه فاقدین بیمه سلامت از خدمات بزرگ دولت سیزدهم به مردم است ایسنا

پوشش بیمه فاقدین بیمه سلامت از خدمات بزرگ دولت سیزدهم به مردم است

ایسنا/خراسان شمالیمعاون تحقیقات وزیر بهداشت در خراسان شمالی گفت: پوشش بیمه فاقدین بیمه سلامت خدمت بزرگی است که دولت سیزدهم به مردم ارائه کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر پناهی، معاون تحقیقات وزیر بهداشت در حاشیه سفر استانی رییس جمهور به خراسان شمالی در جلسه با مدیران ارشد دانشگاه علوم پزشکی و بیمه سلامت استان اظهار کرد: مصوبه هیأت وزیران در دولت سیزدهم درخصوص بیمه همگانی فرصت مغتنمی را فراهم کرده تا آحاد مردم به صورت عادلانه از خدمات سلامت برخوردار شوند.

وی ضمن قدردانی و ابراز رضایت از خدمات سازمان بیمه سلامت در پوشش بیمه فاقدین هر گونه بیمه درمان در سال 1401  اظهارکرد: هم خدمت، خدمت خوبی است و هم نحوه ارائه خدمات به مردم مطلوب است.

پناهی به آیین‌نامه‌ای که هیأت دولت در زمینه پوشش بیمه رایگان تصویب شده است، اشاره کرد و گفت: با آیین‌نامه‌ای که هیأت دولت تصویب کرد هزینه‌های پرداختی در دهک‌های پایین کاهش یافته و پرداختی از جیب مردم در سه دهک پایین کاهش یافته است.

گفتنی است سازمان بیمه سلامت ایران در دولت سیزدهم، از اردیبهشت ماه 1401 اقدام به پوشش بیمه 5 میلیون نفر فاقد هر گونه پوشش بیمه نموده است.

هم اکنون پوشش بیمه برای سه دهک اول جامعه رایگان است و بعد از ارزیابی وسع هیچ هزینه‌ای از سوی آنها برای پوشش بیمه ای آنها پرداخت نخواهد شد و دهک‌های دیگر بعد از ثبت نام و آزمون وسع بر مبنای دهکی که در آن قرار می‌گیرند باید حق بیمه بپردازند.

با آیین‌نامه‌ای که هیأت دولت تصویب کرد ه است هزینه‌های پرداختی در دهک‌های پایین کاهش یافته است؛ یعنی دهک چهار فقط ۱۰ درصد از یک میلیون و ۱۰۴ هزار تومانی که برای هر نفر به عنوان حق بیمه در نظر گرفته شده را پرداخت می‌کند، دهک پنج و شش ۲۵ درصد، دهک هفت و هشت ۵۰ درصد و دهک ۹ و ۱۰، صد درصد این هزینه را باید پرداخت کنند.

 در زمینه هزینه‌های بستری نیز در بخش دولتی ۹۵ درصد هزینه‌ها را سازمان برای سه دهک اول  پرداخت می‌کند و پنج درصد را مردم پرداخت می‌کنند. در هزینه‌های سرپایی نیز در سه دهک اول ۸۰ درصد  سهم سازمان بیمه سلامت است، مابقی را مردم پرداخت می‌کنند.

به گزارش ایسنا، آیت الله رییسی، رییس جمهور، صبح امروز، دوم تیرماه 1401 در قالب سفر استانی وارد خراسان شمالی شد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

گفتگو و گزارش از کنسرت بزرگ «فرزاد فرزین» به همراه سورپرایز تولد برای این خواننده مطرح و سرشناس کشورمان را با اجرای پدرام ابدان از #خبر۲۴ ببینید.

4 ساعت پیش

شرکت ملی گاز با ۳/۹ هزار میلیارد تومان چهارم، فرهاد صفری با ۲ هزار و ۵۴۳ میلیارد تومان پنجم، گروه آوند کالای نیاکان با ۲/۵ میلیارد تومان ششم و ایران‌خودرو دیزل با ۲/۳ هزار میلیارد تومان هفتم است.

4 ساعت پیش

اعلام جزئیاتی تازه از وام بازنشستگان از سوی وزیر اقتصاد

1 ساعت پیش

تیم ملی والیبال ایران با دو تغییر آماده برگزاری چهار دیدار هفته سوم لیگ ملت‌ها ۲۰۲۲ می‌شود.

4 ساعت پیش

مصرف شیشه چه بلایی سر بدن می آورد خبر24

4 ساعت پیش

چالش کارگران بازنشسته با دولت بر سر افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی هنوز ادامه دارد. بازنشستگان معترض از نزدیک بودن نظر هیات تطبیق مقررات مجلس به نظر خود خوشحالند و منتظرند تا هیات دولت مستمری بازنشستگان سایر سطوح را به میزان ۳۸ درصد افزایش دهد.

3 ساعت پیش

دادستان کل کشور: تمام قد در حمایت از تولید داخلی به میدان آمده‌ایم

2 ساعت پیش

فرهاد مجیدی و یک حسرت همیشگی

3 ساعت پیش

بیشتر...