ملخ های کوهان دار به تاغزار های زیرکوه هجوم آوردند all tv logo

ملخ‌های کوهان‌دار به تاغزار‌های زیرکوه هجوم آوردند
خراسان جنوبیبیرجند

غیرتی فرماندار زیرکوه گفت: ملخ‌های کوهان‌داراز استان خراسان رضوی و از سمت تاغزار‌های کال شور به اراضی شهرستان هجوم آوردند.

او با بیان اینکه در خصوص هجوم این ملخ‌ها بلافاصله جلسه فوق العاده مدیریت بحران در شهرستان برگزار شد، افزود: همچنین به استان همجوار هم اعلام شده که در بحث نظارتی و مقابله‌ای اقدامات لازم در این زمینه انجام شود و در این خصوص لازم است اداره کل منابع طبیعی استان نیز اقدامات فوری را انجام دهد.

غیرتی بیان کرد: این ملخ‌ها اکنون در مرحله پوره یعنی پیش پرواز قرار دارند و تمام تلاش ما این است که با مقابله لازم از ورود این ملخ‌ها به اراضی کشاورزی جلوگیری کنیم.

فرماندار زیرکوه عنوان کرد: در زمینه مبارزه جدی با این آفت نیاز به اعتبار داریم، امسال بارندگی خوبی داشتیم و مراتع شهرستان سرسبز است و در مجموع زمانی که مراتع غنی است هجوم آفات افزایش می‌یابد.

او تصریح کرد: کانون شناسایی شده تا حدودی در مجاورتاراضی کشاورزیبرخی روستا‌ها قرار دارد که باید با مبارزه به آن از ورود به اراضی کشاورزی روستا‌های شهرستان جلوگیری کنیم.

غیرتی ادامه داد: یکی از مهمترین آفات تاغزار‌ها، ملخ‌های کوهان‌دارهستند که هر سال از اوایل فروردین، پوره‌های ملخ از کپسول‌های تخم‌گذاری شده داخل ماسه‌های بادی بیرون آمده و شروع به تغذیه از سرشاخه‌های تاغ می‌کنند.

باشگاه خبرنگاران جوانخراسان جنوبیبیرجند#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دهمین حراج سکه طلای مرکز مبادله ایران با تخصیص 4675 ربع سکه، 1016 نیم سکه و 1527 تمام سکه به پایان رسید.

2 دقیقه پیش

در گفتگوی تلفنی حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با حسین ابراهیم طه دبیرکل سازمان همکاری اسلامی، تحولات اخیر منطقه مورد بررسی قرار گرفت.

2 دقیقه پیش

دهمین حراج سکه طلای مرکز مبادله ایران که اولین حراج امسال بود با تخصیص ۴۶۷۵ ربع سکه، ۱۰۱۶ نیم سکه و ۱۵۲۷ تمام سکه به پایان رسید.

2 دقیقه پیش

جنبش مقاومت اسلامی حماس کشف گورهای دسته جمعی در بیمارستان شفا در غزه را نشانگر ارتکاب جنایات جنگی و ضدبشری در حق فلسطینیان بدست اشغالگران اسرائیلی خواند.

2 دقیقه پیش

استاندار لرستان گفت: مولدسازی ظرفیت خوبی برای چرخه سرمایه‌های نهفته دولت است.

14 دقیقه پیش

یک رسانه عبری زبان اعلام کرد در سایه گزارش‌های ادامه تنش با ایران، بورس سقوط و شیکل تضعیف شده است.

1 دقیقه پیش

سردار افشار: آثار شهید آوینی تاثیرگذار بود ولی بعد از آتش‌بس (جنگ عراق و ایران) که دیگر امکان فعالیت نداشت، مانده بود چه کند. ما هم نمی‌دانستیم با صدا و سیما چه کنیم.

لحظاتی پیش

آیت الله مکارم شیرازی درباره عملیات وعده صادق پیامی صادر کرد.

1 دقیقه پیش

وزیر علوم با تأکید بر اینکه وظیفه همه، به ویژه دانشگاهیان تلاش برای تحقق شعار سال است، گفت: با تعریف اقدامات اجرایی مشخص در بخش‌های مختلف، باید مردمی‌سازی را با جدیت دنبال کنیم.

یک ربع پیش

بیشتر...