موانع ایجاد موزه فرش در شیراز برطرف شود all tv logo

موانع ایجاد موزه فرش در شیراز برطرف شود
فارسشیراز

حمیدرضا ذوالانواری در جلسه کمیسیون فرش و صنایع دستی اتاق بازرگانی فارس که با حضور اعضای بخش خصوصی و نمایندگان بخش دولتی برگزار شد، گفت: بحث ایجاد موزه فرش در شیراز از سال‌ها پیش مطرح و در برخی از بخش‌ها اقداماتی نیز انجام شده است.

او ادامه داد: ایجاد موزه تخصصی فرش و نمایش آثار فاخر هنرمندان استان در این حوزه می‌تواند منجر به جذب گردشگر تخصصی فرش شود و توانمندی و پتانسیل‌های استان نیز در معرض نمایش قرار گیرد.

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی فارس در خصوص روند اهدایی حدود هزار و ۴۰۰ قطعه فرش و مجسمه‌های استاد پرویز تناولی از بزرگان حوزه فرش و هنر شهر شیراز در سال ۱۳۹۸ افزود: در این زمینه تفاهم‌نامه‌ای مابین شهرداری شیراز و استاد تناولی منعقد شده که بنا شده بود موزه‌ای جهت ارایه آثار فراهم شود، اما تاکنون در این زمینه اقدامی صورت نگرفته است.

ذوالانواری با تاکید بر تعیین تکلیف این موضوع و جلوگیری از فرسایش و تخریب آثار فاخر هنری استاد تناولی اظهار کرد: در حال حاضر این تعداد آثار فاخر هنری اهدایی تحت نظارت سازمان میراث فرهنگی فارس در انبار نگه‌داری می‌شود.

او با اشاره به نمایشگاه فرش در استان فارس نیز اضافه کرد: ارائه خدمات با کیفیت نمایشگاه‌ها نیازمند همکاری متقابل ارگان‌هاست که ایجاد کمیته‌ای جهت هم‌افزایی بیشتر و جزیره‌ای عمل نکردن حایز اهمیت خواهد بود و امیدواریم با حضور نمایندگان بخش خصوصی و دولتی در کنارهم اقداماتی جهت تعامل و تداوم همکاری‌ها بالاخص در نمایشگاه فرش بیشتر ایجاد شود.

در ادامه این جلسه معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی فارس نیز گفت: مطالبه‌گری فعالان حوزه هنر و صنایع دستی در استان حرکتی شایسته در جهت همکاری و اقدامات موثر در استان است و ما در مجموعه میراث فرهنگی استان آمادگی فراهم اوردن مقدمات بازدید و ساماندهی آثار اهدایی استاد تناولی با انجام مکاتبات مرتبط را داریم.

مجید سلیمی افزود: تلاش می‌کنیم تا مقدمات در نظر گرفتن محل مناسب موزه و تجهیز و نحوه نگه‌داری آثار جهت نمایش انجام شود.

همچنین در ادامه این جلسه رئیس اداره فرش سازمان صمت فارس هم گفت: برنامه عملیاتی فرش استان حدود یک سال و نیم در دست اقدام است و ضرورت آن بر همگان مشخص است.

غلامحسین زنهاری بیان کرد: با توجه ظرفیت‌های فرش استان در گام نخست نیازمند آمار و اطلاعات صحیح هستیم تا بر مبنای آن نقاط ضعف و قدرت، فرصت و تهدید‌ها شناسایی شود.

باشگاه خبرنگاران جوانفارسشیراز#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات استانداری خراسان رضوی گفت: تاکنون هیچ گونه قطعی در سامانه انتخاباتی نداشته‌ایم و 39 گشت فیبرنوری در استان فعال است.

نیم ساعت پیش

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: آغاز زمان رای‌گیری ساعت 8 بوده و طبق قانون تا 10ساعت ادامه پیدا خواهد کرد. بعد از ساعت 18 بنا به تشخیص وزیر کشور تمدید می‌شود که اطلاع‌رسانی خواهد شد.

نیم ساعت پیش

جانباز بالای 70 درصد قطع نخاعی، شرکت در انتخابات را وظیفه دانست و گفت: اکنون شرایط حساسی است چرا که هجمه‌های دشمنان در عرصه‌های بین‌الملل و داخلی بسیار ‌پررنگ‌تر از گذشته شده است.

نیم ساعت پیش

یک نشریه آمریکایی در تحلیلی با اشاره به تأیید صلاحیت 1713 زن به عنوان نامزد دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نوشت که در دور فعلی نامزدی زنان رکورد زده است.

نیم ساعت پیش

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های منطقه‌ای داشت و اغلب سخنان رهبرمعظم انقلاب به خصوص آن بخش از سخنان ایشان "برای خوشحال کردن دوستداران انقلاب و ناکام کردن دشمنان را برجسته کردند. "

نیم ساعت پیش

علی‌رغم وجود سرمای هوا در شهرستان شیراز همچنان مردم ولایتمدار و شهیدپرور این خطه با اشتیاق برای حضور در انتخابات در شعب اخذ رای در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) حضور پررنگی دارند.

نیم ساعت پیش

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: انتخابات فعلی اولین یا آخرین حماسه ملت ایران نبوده، ملت ایران حماسه های بزرگی در پیش دارد و این پیام را به دشمن می‌دهد که بدانند ملت بزرگ ایران راهی که انتخاب کرده را با صلابت ادامه خواهند داد.

نیم ساعت پیش

وزیر ارتباطات گفت: مردم می‌توانند از طریق پیام‌رسان‌های ایرانی ویراستی، ایتا و گپ محل شعب اخذ رأی را در نزدیکی خود ببینند و به آن محل مراجعه کنند.

نیم ساعت پیش

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد به همراه استاندار یزد با حضور در شعبه اخذ رای، رای خود را به صندوق انداختند.

نیم ساعت پیش

بیشتر...