شما نیوز |
۲ هفته پیش

کاهش ارزبری ۱۰۹ میلیون یورویی با انعقاد ۹۰ تفاهم نامه با دانش بنیان ها

کاهش ارزبری ۱۰۹ میلیون یورویی با انعقاد ۹۰ تفاهم‌نامه با دانش‌بنیان‌ها

به گزارش شمانیوز؛ در راستای تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری و بر پایه فرامین هشتگانه ریاست جمهور و راهبردهای وزارت صمت و گروه صنعتی ایران خودرو ، شرکت ساپکو در سال تولید اشتغال آفرین و دانش بنیان، اقدامات کلانی را در زمینه توسعه زیست بوم فناوری، شناسایی نیازهای فناورانه و تدوین فرایندهای کلان جذب ایده‌ها و نوآوری‌های مورد نیاز صنعت قطعه‌سازی در دستور کار قرار داده است .

عادل پیرمحمدی مدیرعامل ساپکو ضمن اشاره به اقدامات گسترده این شرکت در زمینه حمایت و توسعه فعالیت‌های مبتنی بر افزایش ظرفیت‌های همکاری صنعت قطعه‌سازی و شرکت‌ها و نهادهای دانش بنیان، همسو با سیاست‌های گروه صنعتی ایران خودرو در قالب سه رویداد صندوق نوآوری و شکوفایی ، رویداد saptech ساپکو و نمایشگاه معرفی فرصت‌‌های دانش بنیان بسیج ، از سال 1398 تاکنون اظهار داشت: بسترسازی گسترده‌ای را به منظور معرفی زمینه‌های سرمایه‌گذاری و حمایت از نواوران و فناوران در زنجیره ارزش گروه صنعتی ایران خودرو آغاز نموده‌ایم  و بر همین اساس، تهیه لیست جامع نیازهای فناورانه، تدوین مدل اجرایی همکاری با شرکت‌های دانش بنیان با توجه به عارضه‌یابی مدل‌های همکاری قبلی و طراحی و تدوین مدل‌های مالی همکاری با دانش‌بنیان‌ها  در دستور کار قرار گرفته است و شرکت ساپکو  با تهیه لیست جامعی از نیازها از سطح سیستم تا سطح صفر در قالب بانک اطلاعاتی مدون در نقش ناظر، پشتیبان مهندسی و طراحی و همکاری استراتژیک با شرکت‌های دانش بنیان به توسعه ظرفیت همکاری شرکت‌ها و نهادهای دانش بنیان در گروه صنعتی ایران خودرو پرداخته است.

مدیر عامل ساپکو افزود: به منظور مشارکت حداکثری با توجه به توان توسعه شرکت‌های دانش بنیان،  شرکت ساپکو از سال 1398 تاکنون موفق به عقد ۹۰ تفاهم ‌نامه با شرکت‌ها و موسسات و نهادهای دانش بنیان شده و ضمن معرفی نیازهای فناورانه بخش قطعه‌سازی ، به شرکت‌های دانش‌بنیان،  پیش بینی کاهش ارزبری 109 میلیون یورویی را از محل تولید و اقتصاد دانش بنیان صنعت قطعه‌سازی  برنامه‌ریزی نموده است.

مهندس پیرمحمدی اهم تفاهم‌نامه‌های منعقد شده در حوزه قطعات و مجموعه‌های خودرو  با شرکت‌های دانش بنیان را مبتنی بر مگاماژول‌های اصلی خودرو و در حوزه‌های مختلف نظیر قطعات برق و الکترونیک، ایمنی، بدنه، شاسی، قوای محرکه و تزئینات داخلی و خارجی خودرو معرفی کرد.

گفتنی است همسو با سیاست‌های گروه صنعتی ایران خودرو ، همایشی با عنوان  ظرفیت‌های همکاری شرکت‌ها و نهادهای دانش بنیان و گروه صنعتی ایران خودرو، در روزهای 22 و 23 خرداد ماه سال جاری در سالن همایش‌های شرکت ساپکو برگزار خواهد شد.

اداره اطلاع رسانی ساپکو#‌اخبار منبع: شما نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئال مادرید در شبی موفق به ارتقای رکوردش به‌عنوان پرافتخارترین تیم لیگ قهرمانان اروپا شد که با وجود برابری در تملک توپ کمتر از انگشتان یک دست موقعیت گلزنی به دست آورد.

5 ساعت پیش

هواداران فوتبال امشب شاهد برگزاری مهم‌ترین بازی لیگ قهرمانان اروپا بین لیورپول و رئال‌مادرید هستند.

7 ساعت پیش

نایب رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس گفت که «ما از مردم خود در هر کجا که هستند می‌خواهیم در مقابل حملات اشغالگران از مسجد الاقصی دفاع کنند».

5 ساعت پیش

ماجرای معجزه‌ای که صدای احسان یاسین شرکت‌کننده عصر جدید را برگرداند.

6 ساعت پیش

نیمه نخست فینال لیگ قهرمانان در حالی بدون گل مساوی شد که گل دقیقه ۴۳ کریم بنزما پس از بررسی وی ای آر به دلیل آفساید مشکوک، مردود اعلام شد.

6 ساعت پیش

منابع فلسطینی به راهپیمایی که فلسطینی ها در کرانه باختری برگزار خواهند کرد و طی آن پرچمهای فلسطین را به اهتزاز درخواهند آورد اشاره کردند.

7 ساعت پیش

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اصلاح تعرفه‌های پستی گفت: طی ۲۴ ساعت آینده سامانه‌ای راه‌اندازی می‌شود تا کسانی که برای پست مرسوله خود، مبلغ بیشتری از میزان مصوب پرداخت کرده‌اند، مابه التفاوت آن‌را دریافت کنند.

7 ساعت پیش

نشست سران قوا به میزبانی رئیس قوه قضائیه و با حضور آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهور و قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

7 ساعت پیش

تهران_ متاسفانه هرساله چندین تن نوزاد در سطح شهر رها می شوند و گویا این درد را پایان نیست.

7 ساعت پیش

بیشتر...