برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در ۹۸۰ بقعه کشور all tv logo

حجت الاسلام غلامرضا عادل، سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان این‌که همایش شیرخوارگان حسینی روز جمعه -۲۲ تیرماه- در ۹۸۰ بقعه کشور برگزار خواهد شد، گفت: طرح بصیرت عاشورایی نیز که از هفدهم تیرماه آغاز شده است تا ۱۴ شهریور در ۳۲۰۰ بقعه ادامه خواهد یافت.

او با بیان اینکه در ابتدای ماه محرم فضاسازی و سیاهپوشی محیط بقاع متبرکه آغاز شده است، بیان کرد: مجالس عزا، سخنرانی، عزاداری و اطعام عزاداران در قالب این طرح نیز در حال انجام است. براساس برنامه ریزی‌های انجام شده ۲۲۰۰ مبلغ نیز برای اجرای این طرح در امامزادگان سراسر کشور حضوری فعال خواهند داشت.

عادل با تأکید بر اینکه هم اکنون تولید محتوا در قالب طرح بصیرت عاشورایی انجاک شده و در اختیار بقاع قرار گرفته است، اظهار کرد: برگزاری همایش‌های مختلف در قالب بیان تاریخ عاشورا در ۵۲۰ بقعه عملیاتی خواهد شد.

سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه از دیگر برنامه‌های اجرایی این ایام را پاسخگویی به سوالات، شبهات، احکام و دیگر برنامه‌های ویژه نوجوانان و جوانان عنوان کرد و ادامه داد: اقامه نماز ظهر تاسوعا و ظهر عاشورا در بقاع متبرکه در قالب طرح بصیرت عاشورایی انجام خواهد شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: استقرار هیئت‌های مذهبی در امامزادگان، امسال نیز مانند سال‌های گذشته انجام خواهد شد و آستان امامزادگان شاخص میزبان هیئت‌های شاخص مذهبی خواهند بود.

اجرای طرح «شمیم حسینی» در قالب عمل به نیت واقفین

عادل با اشاره به طرح شمیم حسینی بیان کرد: موضوعات اصلی نیات واقفان برای سیدالشهدا (ع) شامل تعزیه‌خوانی، اطعام، روضه‌خوانی و ... است و هم اکنون، ۲۳۰ هزار موقوفه در قالب ۸۰۰ نیت مختلف در سراسر کشور وجود دارد که از این تعداد ۱۷ هزار و ۵۰۰ موقوفه دارای درآمد با نیت فعالیت در زمینه عزاداری برای سید الشهدا (ع) در قالب تعزیه داری، عزاداری وسخنرانی است.

او با بیان اینکه حدود چهار هزار امامزاده کشور فاقد هرگونه نذورات و درآمدزایی هستند، گفت: یکی از اولویت‌های اجرای طرح شمیم حسینی، حمایت از بقاع است و در دهه اول محرم مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان از درآمد موقوفاتی که ویژه تعزیه‌داری هستند، به این موضوع اختصاص داده شده که ۳۰ میلیارد تومان آن برای امامزادگانی است که هیئت‌های مذهبی در آن‌ها حضور دارند.

سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: در سال ۱۴۰۲ اعتبار دهه اول ماه محرم ۷۰ میلیارد تومان بود که در این زمینه، ۹ هزار و ۳۰۴ حواله برای برنامه‌های معنوی در آستان امامزادگان صادر شده بود. امسال که اعتبار برنامه‌های طرح شمیم حسینی بالاتر رفته است ۱۰۰ هیئت مذهبی نیز به صورت ویژه حمایت خواهند شد.#‌اخبار_فرهنگی_هنری منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

روز ۲۱ تیرماه یک خانواده اهل ایذه برای تفریح به حاشیه رودخانه کارون در روستای ده شیخ در بخش سوسن شهرستان ایذه رفته بودند که با توجه به بالا آمدن آب رودخانه، مادر و فرزند این خانواده دچار حادثه شدند.

یک ربع پیش

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: مسیر دولت سایه که آغاز شده است، قوی‌تر از گذشته دنبال خواهد شد.

نیم ساعت پیش

مطابق سال‌های گذشته متقاضیان شرکت در مراسم اربعین ۱۴۰۳ باید در سامانه سماح ثبت‌نام کنند که برای این امر شرایطی تعیین شده است.

نیم ساعت پیش

رئیس‌جمهور منتخب را حلقه‌ای محاصره کرده که برخی از آنها سوابقی همچون پادویی آمریکا، انگلیس و اسرائیل در فتنه ۸۸، حمایت از تحریم انتخابات، عاملیت ناراضی‌تراشی و ناکارآمدی عمدی در دولت اشرافی روحانی، متهم بودن به فساد اقتصادی، پرونده فساد کرسنت و اجرای سند ضدفرهنگی و ضداسلامی ۲۰۳۰ دارند.

نیم ساعت پیش

وینگر سرخ ها دیروز بعد از مدت ها مصدومیت در تمرین این تیم حضور پیدا کرد.

یک ربع پیش

یکی از مقامات ارشد حماس در سخنانی تاکید کرد که نتانیاهو بر روی بازگشت ترامپ به کاخ سفید، حساب باز کرده، اما بداند موضع حماس در توافق آتش بس ثابت است.

نیم ساعت پیش

وزارت خارجه عربستان سعودی در بیانیه‌ای اعلام کرد که از رای مشورتی دیوان لاهه استقبال و بر عدم قانونی بودن حضور «اسرائیل» در اراضی اشغالی فلسطین از ۵۷ سال پیش تا کنون تاکید می‌کنیم.

نیم ساعت پیش

محققان موسسه تحقیقات برنج کشور و جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران در یک پژوهش جالب به بررسی استفاده از فرومون‌های جنسی برای کنترل کرم ساقه‌خوار نواری برنج و کاهش خسارت این آفت پرداخته اند.

نیم ساعت پیش

در این ویدئو ، عکس العمل سریع پدرها برای نجات فرزندانشان را ببینید.

یک ربع پیش

بیشتر...