ایران آنلاین |
۱ هفته پیش

برگزاری رویداد پژوهشی دامغان، نامی گمشده در هزاره های تاریخ ایران آنلاین

به مناسبت هفته میراث‌فرهنگی انجام می شود
برگزاری رویداد پژوهشی «دامغان، نامی گمشده در هزاره‌های تاریخ»

رویداد پژوهشی «دامغان، نامی گمشده در هزاره‌های تاریخ» در تاریخ 30 و 31 اردیبهشت‌ماه به میزبانی دامغان برگزار خواهد شد.

حسین یزدانی/ خبرنگار 
به گزارش ایران آنلاین، رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان دامغان با اعلام این خبر گفت: در این رویداد فرهنگی، صاحب‌نظران کشوری حوزه‌های باستان‌شناسی، تاریخ، معماری و مرمت، پژوهش هنر، اسطوره‌شناسی و میراث‌فرهنگی حضور خواهند داشت.
مهدی قاسمی با بیان اینکه دامغان با برخورداری از آثار متعدد تاریخی و باستانی، کهن شهر ناشناخته ایران است، تصریح کرد: «دانشگاه دامغان، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، شهرداری و شورای اسلامی شهر دامغان در اجرای این همایش مشارکت دارند.
به گفته وی، تجلیل و قدردانی از آقای دکتر اسماعیل یغمایی و مراسم تعیین نام رسمی و رونمایی از شمایل طلایی شاخ قوچ تپه‌حصار از برنامه‌های این همایش است.
قاسمی، استفاده از دیدگاه‌های فنی و علمی اساتید و صاحب‌نظران را در شناسایی و مرور ظرفیت‌ها و کاستی‌های فنی و پژوهشی در حوزه‌های مختلف میراث‌فرهنگی موثر دانست و ابراز امیدواری کرد که این رویداد نقطه عطفی بر اتفاقات موثر آینده در بدنه اجتماعی و تصمیم‌ساز شهر دامغان باشد.
گفتنی است، دامغان از هزاران سال قبل تا به امروز، مهد زندگی انسانی و نظاره‌گر اتفاقات بزرگ تاریخ بوده و عمق هویت تاریخی و فرهنگی این شهر در مستندات و پژوهش‌های بی‌شماری نهفته است.#‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

گروه استان‌ها- فرمانده سپاه نینوا استان گلستان گفت: به مناسبت گرامیداشت سوم و چهارم خرداد، 1200 برنامه عمومی در سطح نواحی، حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت بسیج محلات و اقشاری پیش‌بینی شد که 40 برنامه به صورت شاخص و محوری برگزار می‌شود.

3 ساعت پیش

فرماندار آبادان گفت:آمار دقیقی از تلفات ریزش ساختمان «متروپل» درحال حاضر وجود ندارد.ساختمان درحال ساخت بوده است و احتمال تلفات به دلیل حضور در منطقه مسکونی را دارد.

4 ساعت پیش

گروه استان‌ها- چهلمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با تصویب اعطای تسهیلات 400 میلیون ریالی برای بازسازی ناوگان تاکسیرانی و طرح استفاده رایگان از پارک حاشیه‌ای و غیر‌حاشیه‌ای برای خانواده شهدا و جانبازان برگزار شد.

3 ساعت پیش

نماینده مرودشت و نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن توضیحاتی را درباره آیین‌نامه واردات خودرو ارائه کردند.

3 ساعت پیش

تصاویر جدیدی از شهید حسین صیاد خدایی منتشر شد.

3 ساعت پیش

روز گذشته انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی، به اقتصاد آنلاین از ممنوعیت واردات تمامی مدل‌های برند آیفون بدون آماده سازی زیرساخت‌ ها خبر داد. ساعاتی پس از آن محمدجواد آذری جهرمی، وزیر پیشین ارتباطات در اینستاگرام نوشت: آخرین باری که تصمیم داشتند واردات آیفون را ممنوع کنند، یک شرکت حجم زیادی گوشی آیفون وارد کرده بود! سخنان مطرح شده سبب افزایش شائبه در این تصمیم شده و بر احتمال دست‌های پشت پرده ممنوعیت وارادات دامن زده است.

4 ساعت پیش

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست درباره نوع شیرمصرفی برای توله یوز‌ها توضیحاتی داد.

3 ساعت پیش

گروه استان‌ها- رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: بسیاری از پرونده‌های قضائی به دلیل همین فقدان دانش حقوقی شکل می‌گیرد و به همین خاطر باید طرح و برنامه مدونی برای افزایش دانش حقوقی آحاد مردم داشته باشیم.

3 ساعت پیش

به‌دنبال توافق راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با قزاقستان، اولین محموله کانتینری در کریدور ریلی چین-قزاقستان-اروپا طی یک‌ماه آینده از ایران عبور می‌کند.

3 ساعت پیش

بیشتر...