خبرآنلاین |
3 روز پیش

کشف عامل دیگری برای افزایش بیماری قلبی خبرآنلاین

کشف عامل دیگری برای افزایش بیماری قلبی

فارس به نقل از سی‌جی‌تی‌ان، نوشت: نتایج یک بررسی که اخیرا صورت گرفته نشان می‌دهد، قرار گرفتن در معرض یک عامل منجر به افزایش مرگ و میر در اثر بیماری قلبی می‌شود.

یک مطالعه سراسری در چین نشان داده است که قرار گرفتن طولانی مدت در معرض گاز اوزون با افزایش خطر مرگ و میر قلبی عروقی مرتبط است.

براساس نتایج منتشر شده در مجله معتبر «Lancet Planetary Health»، این مطالعه بیش از ۱۰۰ هزار بزرگسال چینی ۱۸ سال و بالاتر را تحت بررسی قرار داده است و شرکت کنندگان به مدت نه سال تحت نظر بوده‌اند.

محققان چینی از دانشگاه فودان و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های چین این مطالعه را انجام دادند و ارتباط قابل‌توجهی بین گاز اوزون و مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی را مشاهده کردند که خطر ابتلا به آن به ازای هر ۱۰ میکروگرم در متر مکعب افزایش در فصل گرم ۹.۳ درصد افزایش می‌یابد.

نتایج نشان می‌دهد در همین شرایط، بیماری ایسکمیک قلبی و سکته مغزی به ترتیب منجر به افزایش ۱۸.۴ درصدی و ۶.۳ درصدی خطر مرگ و میر آنها شده است.

آنها همچنین دریافتند که ارتباط قرار گرفتن در معرض طولانی مدت اوزون با مرگ و میر قلبی عروقی در میان شرکت کنندگان ۶۵ سال و بالاتر برجسته‌تر است که نشان می‌دهد، افراد مسن ممکن است در برابر آلودگی اوزون آسیب پذیر باشند.

به گفته کان هایدونگ، استاد دانشگاه، نتایج مطالعه احتمالاً بازنگری‌های استاندارد کیفیت هوا را در پی خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

چرا مصرف دخانیات قدرت باروری را کاهش می‌دهد؟

با این محصولات غذایی مراقبقلب‌تانباشید

47231#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ایسنا نوشت: حمله پانیک یا "پانیک اَتَک" (Panic attack)، بروز دفعاتی از احساس ترس و اضطراب شدید است که هر نوبت در یک بازه زمانی بسیار کوتاه اتفاق می‌افتند.

13 ساعت پیش

زلزله کرمان را لرزاند.

دیروز

ایسنا نوشت: رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران از دستگیری دو نفر که در پوشش اجاره ملک اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کرده بودند خبر داد. او همچنین اعلام کرد که سرایداری که دست به سرقت یک گاو صندوق از شرکت محل خدمتش کرده بود، بازداشت شده است.

دیروز

شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته بر روی عدد ۹۸ قرار داشت و کیفیت هوای تهران قابل قبول ولی در مرز آلودگی بود.

12 ساعت پیش

فارس نوشت: دادستان کل کشور با اشاره به تجمع برخی از دختران نوجوان بی‌حجاب در شیراز گفت: باید برنامه‌های فرهنگی قبل از اقدامات قضایی انجام شود.

دیروز

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حادثه گاز گرفتگی یک نانوایی در خیابان سئول تهران و مسمومیت ۶ نفر خبر داد.

12 ساعت پیش

ایران نوشت: یکم تیرماه مرد جوانی به اداره پلیس آگاهی استان البرز مراجعه کرد و در حالی که هراسان بود مدعی شد که یکی از دوستانش پسر چهارساله‌اش را از مقابل خانه‌شان در یکی از محله‌های مهرشهر کرج ربوده است.

16 ساعت پیش

تسنیم نوشت: وزیر دادگستری گفت: قیمت کالاها در تاریخ ۳۱ اردیبهشت؛ مبنای قیمت‌گذاری است و همه قیمت‌ها باید به قیمت‌های آن زمان برگردد.

13 ساعت پیش

فارس نوشت: دادستان کل کشور توضیحاتی درباره‌ انتشار اسامی ساختمان‌های ناایمن و آخرین بررسی‌ها از پرونده متروپل ارائه داد.

دیروز

بیشتر...