ایران آنلاین |
1 ماه پیش

چشم سوم روباتیک مراقب کاربران است ایران آنلاین

چشم سوم روباتیک مراقب کاربران است

گوشی‌های موبایل به ابزاری جدانشدنی از زندگی ما تبدیل شده‌اند. گاهی اوقات برخی آنچنان غرق گوشی می‌شوند که گویی هیچ ارتباطی با جهان فیزیکی اطراف خود ندارند. در چنین شرایطی شاید ایده استفاده از «چشم سوم روباتیکی» بتواند کمک کننده باشد.

زمان‌هایی هست که مشغول دریافت و ارسال پیام مهمی با گوشی هستیم یا باید خبر مهمی را روی موبایل چک کنیم. بسیاری ازکاربرانموبایل چنین شرایط مشابهی را تجربه کرده‌اند.

«مینووک پائنگ» دانشجوی طراحی صنعتی کالج امپریال لندن برای چنین شرایطی، گجت ساده‌ای طراحی کرده که هرچند ابزاری ساده را نمایش می‌دهد اما ایده پشت آن جالب و متفاوت است.

گجت ساده که به آنچشم سوم روباتیکیگفته می‌شود، با هدف افزایش ایمنی کاربران طراحی شده است. هنگامی که کاربر مشغول کار کردن با موبایل است و سرش را به سمت پایین خم می‌کند، پلک پلاستیکی این ابزار ساده باز می‌شود و مراقب اوضاع است. این گجت ساده مجهز به ژیروسکوپ است تا بتواند خم شدن سر کاربر را تشخیص بدهد. زمانی که کاربر مجددا سرش را بالا می‌گیرد، پلک‌های پلاستیکی بسته می‌شود. ‌

اینگجت ساده،‌دارای حسگر سنجش فاصله است و هنگامی که کاربر به مانعی نزدیک می‌شود، هشدار می‌دهد. هدف از طراحی این ابزار هوشمند آن است که کاربران در حین راه رفتن و ارسال پیام با مانعی برخورد نکنند. در واقع زمان‌هایی که کاربر به شدت مشغول موبایل است و اصلا توجهی به محیط اطراف خود ندارد، چشم سوم رباتیکی کمک می‌کند تا وی به مانعی برخورد نکند.

بی‌شک این ابزار در حد یکگجت سادهطراحی شده و نمی‌توان از آن حین رانندگی یا تردد از خیابان استفاده کرد. در واقع این ابزار طراحی شده نمی‌تواند ایمنی کاربر را تضمین کند ولی ایده پشت آن برای طراحی گجتی که می‌تواند ایمنی بیشتری را برای کاربران موبایل فراهم کند، جالب و متفاوت است.

گجتمربوطه می‌تواند تصویری از میزان اعتیاد انسان به استفاده از موبایل را به تصویر بکشد. شاید محققان در آینده مجبور شوند، واقعاچشم سوم روباتیکیبسیار هوشمندی را طراحی کنند که بتواند به صورت جدی و واقعی ایمنی کاربران موبایل را تامین کند./دیجیاتو#‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

هواداران تیم فوتبال استقلال در تمرینات آبی پوشان علیه مدیریت باشگاه شعار سر دادند.

لحظاتی پیش

حیدر میرزایی گفت: ۱۷۰ تن برنج احتکار شده قاچاق در انبار یک واحد مسکونی در یکی از خیابانهای اصلی زاهدان کشف شد.

لحظاتی پیش

یکی از ناراحت‌کننده‌ترین اتفاقاتی که می‌تواند بعد از بیرون رفتن از خانه برایمان رخ بدهد، تمام شدن شارژ تلفن همراه است.

12 دقیقه پیش

گمانه‌زنی‌ها از واردات خودروهای الکلی و برقی حکایت دارد. دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با اعلام این خبر گفت: در دولت سیزدهم نگاه‌ها به واردات خودرو با انرژی‌های نو است. یعنی قرار است خودرو برقی، هیبریدی و خودروهایی که با سوخت الکل کار می‌کنند، وارد شود.

نیم ساعت پیش

۳ نفر از منافقان که ناجوانمردانه به رای دهندگان ایرانی در بیرمنگهام حمله کردند، بازداشت شدند.

نیم ساعت پیش

گروه استان‌ها- 38 روز از زلزله 5.5 ریشتری و ده‌ها پس‌لرزه بزرگ و کوچک در خراسان شمالی گذشته و مردم در دمای 40 درجه سانتی گراد، هنوز اسکان موقت مناسب ندارند.

1 ساعت پیش

رئیس رژیم صهیونیستی مدعی شد که این رژیم از نزدیک تحولات و تحرکات لبنان را زیر نظر دارد. وزیر جنگ این رژیم نیز ادعا کرد که ارتش صهیونیستی می‌تواند همزمان در چندین جبهه درگیر شود.

1 ساعت پیش

رئیس اطلاعات مصر اخیرا نقش پررنگی در پرونده‌های سیاست خارجی مصر ایفا کرده است به گونه‌ای که در برخی موارد خود «سامح شکری« وزیر خارجه مصر هم از سفرهای خارجی وی غافلگیر می‌شود.

1 ساعت پیش

این جمهوری خواه همچنین دموکرات‌ها را "مقصر دردسرهای حقوقی فزاینده" خود از جمله بر معاملاتش در اوکراین دانسته و گفت ده‌ها شاهد می‌توانند از ادعاهای او درباره تقلب در انتخابات حمایت کنند.

1 ساعت پیش

این واکسن با تکنولوژی ساخت پروتئین نوترکیب ساخته می‌شود و درصورت موفق بودن مراحل کارآزمایی بالینی این واکسن در ایران توسط سیناژن تولید خواهد شد.

1 ساعت پیش

طرح نظام راهبری ساماندهی شبکه توزیع مرغ در استان ها، کلید خورد.

1 ساعت پیش

مشاور ریاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: تاکنون تعداد ۲۷۰۵ دستگاه کامیون زیر سه سال ساخت برای واردات، درخواست ثبت سفارش کرده‌اند که از این میان تعداد ۴۳ دستگاه کامیون تا هفته گذشته شماره‌گذاری شده است.

1 ساعت پیش

وزیر بهداشت و درمان گفت:ما امیدواریم تا پایان پاییز کل جمعیت هدف در کشور واکسینه شوند و زنجیره انتقال را قطع کنیم.

1 ساعت پیش

محسن ظهوری (روزنامه‌نگار) در یک رشته‌توئیت مفصل و هولناک از همسایه روان‌پریشش آقای نصیری می‌گوید که قصد جان او را کرده بوده، بخوانید کمی ترسناک است.

1 ساعت پیش

قهرمانی پاراتکواندو آسیا تأکید کرد، تنها به دنبال دستیابی به مدال طلای پارالمپیک 2020 توکیوست.

1 ساعت پیش

بیشتر...