اقتصاد آنلاین |
3 روز پیش

تهاتر گوشت تولیدی دامداران با نهاده های خوراک دامی اقتصاد آنلاین اقتصاد آنلاین اقتصادآنلاین

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، سیدجواد ساداتی‌نژاد در نشست شورای اداری شهرستان مانه و سملقان بر خرید تضمینی گوشت قرمز دامداران تاکید کرد و افزود: هم اینک تلاش می کنیم تا در راستای حمایت از تولید کننده های بخش دامی این طرح را به تصویب برسانیم تا آنان آرامشی برای تولید داشته باشند.

وی افزود: گوشت قرمز تولیدی مازاد را با تامین نهاده های دامی تهاتر خواهیم کرد حتی در این طرح گوشت را می توانیم صادر نیز کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه هم اینک دامداران دغدغه تامین نهاده های دامی را دارند اظهار کرد: دامدار در حین تولید نباید دغدغه فروش گوشت مازاد را داشته باشد.

ساداتی نژاد افزود: حتی تلاش می کنیم تا گوشت مرغ تولید مرغداران را نیز خرید تضمینی کنیم و در اختیار آنان نهاده های مورد نیاز قرار بدهیم.

وی با بیان اینکه دامدار و مرغدار و همچنین کشاورزان، بانجیب ترین قشر جامعه هستند، گفت: این قشر بی ادعا غذا تولید می کنند به نوعی بهره برداران بخش کشاورزی خیر و نیکوکار هستند و در کار خود به هیچ وجه به دنبال سود نیستند.

وی افزود: کشاورزان و سایر تولید کننده های بخش کشاورزی هیچگاه همچون دلالان عمل نکرده اند و بعضا دلالان از آنان سوء استفاده کرده اند.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه بخش کشاورزی هیچ گاه تعطیل نشده است، گفت: اگر صنایع و یا بخش های دیگری متوجه این باشند که دیگر سود اقتصادی ندارند کار را برای دوره ای تعطیل خواهند کرد اما این تعطیلی در بخش کشاورزی هیچ‌گاه نبوده است.

در تامین بذر وابسته هستیم

ساداتی نژاد افزود: هم اکنون در تامین بذر مورد نیاز کشور در بخش های مختلف وابسته هستیم و باید در این زمینه تلاش کنیم.

وی بر ایجاد کارخانه بوجاری نیز تاکید کرد و افزود: سرمایه گذاران در این زمینه مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

کشت قراردادی گندمزارهای کشور

وی با بیان اینکه در سال زراعی آینده تمامی گندم سطح کشور به طور قراردادی کشت خواهد شد، ادامه داد: نباید دغدغه تامین غذا در کشور  داشته باشیم که در این راستا باید کشاورزان را مورد حمایت قرار دهیم زیرا  تامین این مهم چالش جهانی است.

وزیر جهاد کشاورزی اشاره ای به افزایش قیمت خرید تضمینی گندم نیز کرد و گفت: حتی قیمت کود مورد نیاز کشاورزان نیز تا ۴۵ درصد کاهش یافت تا آنان در زمینه کوددهی اراضی کوتاهی نکنند.

خراسان شمالی در صنایع تبدیلی عقب ماندگی دارد

ساداتی‌نژاد با بیان اینکه استان خراسان شمالی در ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در حوزه کشاورزی عقب ماندگی دارد گفت: هم اینک در این خطه کشتارگاه صنعتی، واحد های تولیدی بسته بندی در زمینه های مختلف وجود دارد به همین دلیل ارزش افزوده ای نیز برای بهره برداران حاصل نخواهد شد.

وزیر جهاد کشاورزی بر حمایت از سرمایه گذاران در بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی تاکید کرد و افزود: هم اکنون متاسفانه شیر تولیدی استان به استان دیگر حمل خواهد شد که نباید اینطور باشد.

وی با بیان اینکه از سرمایه گذاران در بخش صنایع لبنی حمایت خواهیم کرد، گفت: تمامی سرمایه گذاران در حوزه های مختلف از جمله ایجاد سردخانه، بسته بندی، کارخانه خوراک دام و سایر موارد حمایت خواهند شد تا سودی عاید این استان شود.

ساداتی نژاد بر ایجاد مجتمع های دامپروری، کشاورزی در استان خراسان شمالی تاکید کرد و افزود: در این زمینه نیز سرمایه گذاران را حمایت خواهیم کرد زیرا  این خطه قطب دامپروری کشور است و پتانسیل بالایی برای تامین گوشت قرمز با کیفیت دارد.

وزیر جهاد کشاورزی در بخش دیگری از سخنانش گفت: برای بخش کشاورزی این استان ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به بخش کشاورزی اختصاص یافت.

وی بر توسعه اراضی شیب دار استان تاکید کرد و گفت: از مسوولان حوزه مرتبط می خواهیم که این اراضی را در اختیار کشاورزان برای توسعه باغ های دیم قرار دهند از مسوولان می خواهیم که در این زمینه خسیس نباشند و زمین ها را در اختیار متقاضاین قرار دهند.

ساداتی نژاد با بیان اینکه اراضی شیب دار بجنورد ظرفیت بسیار بالایی برای ایجاد تاکستان دارد افزود: حتی این امر را به شاخص ارزیابی مدیران استان قرار خواهیم داد تا اراضی شیب دار را در اختیار کشاورزان قرار دهند.

منبع:ایسنا


#‌اخبار منبع: اقتصاد آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

باشگاه استقلال با توجه به شرایطی که در نقل‌وانتقالات دارد، در حال مذاکرات فشرده با بازیکنان برای تمدید قرارداد آنها است.

3 ساعت پیش

مادرشوهر و عروس چگونه باید با یکدیگر رفتار کنند اصول رفتار عروس خانم ها با مادرشوهر ها چگونه باید باشد تا موجب بروز اختلاف در بین ان ها نشود چه رفتارهایی در این زمینه باید در نظر بگیرند.

1 ساعت پیش

کودکان بیش از هر چیز به غذا، لباس و سرپناه و همچنین مقدار کافی خواب نیاز دارند. علاوه بر این برخی از والدین نگران بی‌اشتهایی کودکان خود هستند.

1 ساعت پیش

رئیس مرکز پزشکی عالی فیفا در تهران (ایفمارک) از سوی فیفا به عنوان هماهنگ کننده پزشکی مسابقات جام جهانی فوتبال در قطر انتخاب شد.

3 ساعت پیش

احمد سعادتمند مدیرعامل سابق استقلال برای همکاری با مصطفی آجورلو اعلام آمادگی کرد.

3 ساعت پیش

هافبک وسط تیم استقلال فصل آینده هم در این تیم حضور خواهد داشت.

2 ساعت پیش

بنیان گذار دوج کوین، بیلی مارکوس بر این باور است که مجددا شاهد روند نزولی در بازار رمزارزها خواهیم بود.

2 ساعت پیش

باشگاه پرسپولیس به حضور مربی جدید دروازه‌بان‌ها در این تیم واکنش نشان داد.

2 ساعت پیش

مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت: فکر می‌کنیم بازگشت متقابل به برجام، در راستای منافع ایالات متحده و شرکایمان است. یک توافق بر روی میز، پیش روی ایران است و بستگی به ایران دارد که بخواهد آن را بپذیرد یا نه.

2 ساعت پیش

بیشتر...