مجله دلتا |
3 ماه پیش

جوش زدن بعد از اصلاح جوش زدن بعد از اصلاح صورت جلوگیری از جوش زدن مجله دلتا

یکی از مواردی که بیشتر خانم‌ها با آن مشکل دارند، جوش زدن صورت بعد از اصلاح و بند انداختن است. برای جوش نزدن بعد از اصلاح چیکار می‌توانیم بکنیم؟
جوش زدن بعد از اصلاح

بند انداختن یکی از روش‌های اصلاح صورت است که بسیار رایج است. در این مطلب ازمجله دلتاقصد داریم تا در خصوص بند انداختن، نکات مهمی برای جلوگیری ازجوش زدن بعد از اصلاحصورت صحبت کنیم.

روش‌های جلوگیری از جوش زدن بعد از اصلاح

آلودگی روی پوست

یکی از دلایل مهم که پوست جوش می‌زند وجود آلودگی و چربی روی پوست است. حتما قبل از اصلاح، صورت خود را با آب و صابون خوب بشویید. علت اصلی ایجاد جوش روی بدن و صورت وجودباکتری‌ها و آلودگی‌ها روی پوست است، که به محض ایجاد شکاف روی پوست وارد پوست شما می‌شود. بعد از بند انداختن منافذ پوست شما باز است. پس اگر پوست شما آلوده باشد، امکان جوش زدن صورت زیادتر است. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید مطلبمعجزه لیمو بر جوانسازی پوست شمارا بخوانید.

جوش زدن بعد از اصلاح

جلوگیری از جوش زدن بعد از اصلاح با ماسک طبیعی

بعد از اصلاح به صورت عسل بزنید. عسل دارای خاصیت ضدعفونی‌کنندگی عالی است باعث جلوگیری از جوش زدن بعد اصلاح می‌شود. بگذارید عسل روی پوست شما حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بماند. بعد با آب سرد یا ولرم صورت خود را بشویید. بعد از ماسک عسل می‌توانید از ماسک خیار هم استفاده کنید. ماسک خیار تا حدی قرمزی و درد ناشی از بند انداختن صورت را کاهش می‌دهد.

مواد آرایشی

برخی از خانم‌ها بعد از اصلاح سریعا شروع به آرایش می‌کنند. این کار موجب می‌شود منافذ پوست شما بسته شود. وقتی برای استفاده از کرم پودر و پنکیک از پد یا فرچه کثیف استفاده کنید همین موضوع آلودگی را وارد پوست می‌کند و باعث جوش زدن بعد از اصلاح صورت می‌شود. ترجیحا بعد از اصلاح صورت خود، انواع کرم و مواد آرایشی را به پوست خود نزنید. همچنین می‌توانید مطلبدرشت‌تر نشان دادن چشم‌ها با ۵ ترفند آرایشیرا بخوانید.

ضدآفتاب را فراموش نکنید

ضدآفتاب در سالم و زیبا نگه‌داشتن پوست بعد از اصلاح خیلی موثر است. سعی کنید بعد از اصلاح جلوی نور آفتاب قرار نگیرد و تا ۲۴ ساعت اول حتی از ضدآفتاب استفاده هم نکنید. اما تا ۳ الی ۴ روز اول حتما ضدآفتاب بزنید، چون پوست بعد از اصلاح بسیار حساس است و با رعایت نکردن این موضوع پوست شما دچار لک و کک و مک می‌شود.

جوش زدن بعد از اصلاح

پیشنهاد مطالعه:همچنین می‌توانید مطلبدرمان موهای سوخته بدون نیاز به کوتاهیرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌استایل #‌مد_زیبایی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

برای داشتن آرایش مناسب بهار، لازم است جسور باشید و در مقابل سیل عظیم تغییراتی که دنیای مد را نشانه گرفته مقاومت نکنید.

۴ هفته پیش

در فصل تابستان میزان رطوبت و دمای هوا بالا است و باعث می‌شود تا میزان ماندگاری آرایش بر روی صورت به‌شدت کاهش یابد.

۳ هفته پیش

بعضی از افراد تصور می‌کنند با استفاده از یسری از لوازم آرایشی و با زدن ریمل، کرم پودر و غیره می‌توانند یک آرایش حرفه ای صورت انجام دهند.

1 ماه پیش

برای اطلاع از اشتباهات رایج انتخاب مانتو برای افراد چاق با ما در این مطلب از مجله دلتا همراه باشید تا اندام شما زیباتر دیده شود.

۳ هفته پیش

بدون شک راهکارهای پاکسازی پوست در خانه یکی از بهترین روش‌هایی است که توسط بسیاری از افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۴ هفته پیش

همچنین بخوانید: آموزش گام به گام طراحی روی ناخن فوت و فن داشتن ناخن‌های زیبا و محکم ساده‌ترین روش‌های تقویت ناخن در خانه این روغن‌ها ناخن‌های شما را درمان می‌کنند! ساختن کیف دستی با روسری

۳ هفته پیش

همچنین بخوانید: آموزش گام به گام طراحی روی ناخن چند ترفند جالب برای طراحی روی ناخن طراحی روی ناخن در منزل فوت و فن داشتن ناخن‌های زیبا و محکم این روغن‌ها ناخن‌های شما را درمان می‌کنند!

۲ هفته پیش

همچنین بخوانید: فوت و فن داشتن ناخن‌های زیبا و محکم ساده‌ترین روش‌های تقویت ناخن در خانه این روغن‌ها ناخن‌های شما را درمان می‌کنند! آموزش بستن شال و روسری کوچک کردن بینی در خانه بدون جراحی!

۴ هفته پیش

همچنین بخوانید: ۵ راز شیک‌پوشی خانم‌ها ترفند‌هایی برای درست کردن موی دختران چند ترفند جالب برای مرتب کردن موی بانوان ترفندهایی برای زیبا‌تر کردن ناخن مدل موی زیبا در منزل درست کنیم

۳ هفته پیش

بیشتر...