افزایش پرتفوی بورسی وغدیر طی یک سال سنا

سرمایه گذاری غدیر

شرکت سرمایه‌گذاری غدیر در گزارش یکساله خود به افزایش یک میلیون و ۶۰هزار و ۴۰۶میلیارد و ۱۲۳میلیون ریالی پرتفوی بورسی اشاره و در این دوره برای هر سهم یک هزار و ۲۳ریال سود شناسایی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت سرمایه گذاری غدیر در اطلاعات و صورت های مالی ۱۲ماهه منتهی به ۳۰آذر۱۳۹۹، سود عملیاتی شرکت را با افزایش  ۸۸ درصدی نسبت به دوره مالی قبل مبلغ ۷۶هزار و ۳۵میلیارد ریال اعلام کرد. همچنین سود خالص این شرکت با افزایش ۸۹درصدی مبلغ ۷۳هزار و ۶۶۱میلیارد ریال منتشر شده است.

«وغدیر» در این گزارش با سود انباشته پایان دوره ۷۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریالی توانسته سود هر سهم را یک هزار و ۲۳ریال اعلام کند که در مقایسه با سال مالی قبل به ترتیب با افزایش ۶۳ و ۸۹درصدی همراه شده است.

این شرکت گزارش یک ساله را با افزایش یک میلیون و ۶۰هزار و ۴۰۶میلیارد و ۱۲۳میلیون ریالی پرتفوی بورسی منتشر کرده است. در این گزارش بهای تمام شده پرتفوی بورسی با افزایش ۴هزار و ۸۲۱میلیارد ریالی به ۶۴هزار و ۷۳۳میلیارد ریال رسید. همچنین ارزش بازار آن با رشد ۸۰۳هزار و ۶۱۳میلیارد ریالی به مبلغ یک میلیون و ۱۲۵هزار و ۱۳۹میلیارد ریال بالغ شده است.

شرکت سرمایه گذاری غدیر در گزارش منتشر شده کل مبلغ سهام واگذار شده را ۹هزار و ۸۸۸میلیارد ریال اعلام کرده است که از این به سود ۷هزار و ۸۵۰میلیارد ریال دست یافته است. علاوه بر این کل مبلغ بهای تمام شده سهام شرکت های بورسی خریداری شده به ۶هزار و ۵۳۵میلیارد ریال رسیده است.

«وغدیر» در تشریح اهداف و برنامه های راهبردی خود در خصوص ترکیب پرتفوی اعلام کرد که شرکت به دنبال افزایش سرمایه شرکت های فرعی و وابسته، بهره برداری بهینه از فرصت های سرمایه گذاری در بازارهای اولیه و ثانویه و همچنین بهینه سازی پرتفوی شرکت است.

علاوه بر این سایر برنامه های با اهمیت شرکت که برای دوره ۱۲ماهه منتهی به ۳۰آذر ۱۴۰۰ در نظر دارد می توان به تحقق پیش بینی سود حاصل از سرمایه گذاری ها تا پایان سال مالی ۱۴۰۰منوط به تحقق سود اشاره کرد که این سود براساس پیش بینی های اعلام شده شرکت ها و براساس تصمیمات متخذه و سیاست تقسیم سود در مجامع شرکت های سرمایه پذیر خواهد بود.

همچنین شرکت به دنبال تحقق پیش بینی سود حاصل از فروش سرمایه گذاری ها تا پایان سال مالی ۱۴۰۰ منوط به شرایط بازار سرمایه و بهینه کردن پرتفوی است و با توجه به هزینه مالی در سال مالی ۱۳۹۹و حفظ روند استفاده از منابع بیرونی جهت تأمین مالی مورد نیاز (تسهیلات بانک ها)، پیش بینی تا پایان سال مالی ۱۴۰۰ براساس شرایط فعلی خواهد بود.

برنامه این شرکت با توجه به موارد عنوان شده، افزایش در عملکرد شرکت در سال مالی ۱۴۰۰ نسبت به سال مالی قبل قابل پیش بینی می داند.

هیات مدیره این شرکت به استناد ماده۱۷ دستورالعمل انضباطی شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران، سود سهام نقدی پیشنهادی را ۶۸درصد اعلام کرده است.


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

این رویکرد و خط سیر اُورولی در حالی که پوتین دخالت‌های روسیه را در رویدادهای ونزوئلا انکار می‌کرد، ادامه یافت.

13 دقیقه پیش

حکم مرد جوانی که با زیر گرفتن راننده یک خودروی سراتو باعث مرگ وی شده بود از سوی دیوان عالی کشور نقض شد.

یک ربع پیش

سخنگوی نیروهای مسلح یمن صبح امروز، پنج‌شنبه اعلام کرد، نیروهای موشکی و پهپادی در حمله‌ای مشترک با ۱۱ موشک و پهپاد شرکت آرامکو و آتشبارهای پاتریوت و اهدافی حساس در جیزان واقع در جنوب عربستان را هدف قرار دادند.

یک ربع پیش

ملک سلمان بن عبدالعزیز تماس تلفنی را از جانب رجب طیب اردوغان به مناسبت تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان دریافت کرد.

یک ربع پیش

انفجار یک منزل مسکونی در روستای «سرنمک» شهرستان خرم‌آباد یک کشته و 7 مصدوم برجا گذاشت.

یک ربع پیش

واحد ضد ترور منطقه‌ای کردستان عراق از یک حمله راکتی به فرودگاه بین‌المللی اربیل خبر داد.

یک ربع پیش

وزارت خارجه سوریه با انتشار بیانیه‌ای گزارش سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی درباره حادثه سراقب را به شدت محکوم کرد و آن را سراسر دروغ دانست.

یک ربع پیش

برخورد یک دستگاه تریلر با پل عابر پیاده به‌ دلیل باز شدن ناگهانی کمپرسی منجر به سقوط پل، مصدوم شدن ۳ عابر و خسارت به چند خودرو شد.

یک ربع پیش

لحظاتی پیش از اصابت راکت به فرودگاه اربیل در شامگاه چهارشنبه، چندین راکت نیز به پایگاه ارتش ترکیه و ناتو در غرب اربیل اصابت کرد.

یک ربع پیش

2 برادر که از یک سال قبل با طراحی نقشه‌ای حساب شده و خرید زمینی به مساحت 2 هکتار در نزدیکی پالایشگاه تهران و حفر تونل قصد سرقت بنزین تصفیه شده داشتند، در حین عملیات سرقت بر اثر نشت گازهای سمی و غرق شدن در بنزین جان باختند.

یک ربع پیش

کاندیدای جایگزین رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری کیست؟,رئیسی کاندیدا می شود یا نه؟,گزینه جایگزین رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری کیست؟,چه جریانی از جلیلی حمایت می کند؟,سعید جلیلی در غیاب رئیسی می آید؟

نیم ساعت پیش

شهرستان نایین در استان اصفهان را می توان به عنوان یکی از تاریخی ترین شهرهای ایران نام برد. وارد این شهرستان که بشویم، تعداد اماکن و بناهای تاریخی به قدری زیاد است که هر گردشگری چندین روز وقت نیاز دارد تا بتواند فقط گذرا از آنها بازدید کند.

نیم ساعت پیش

دانشگاه "آلبرتا" کانادا اعلام کرد که شهریه دانشجویان خود را بین ۱۷ تا ۱۰۴ درصد افزایش می‌دهد.

نیم ساعت پیش

تصویری متفاوت از سیدحسن خمینی، نوه امام راحل، را در اتاق کار خود ببینید.

نیم ساعت پیش

برنا نوشت: هفته جاری شواهد حوادث تلخ و شیرینی در حوزه سیاسی، اقتصادی و بین‌الملل بودیم که مرور برخی اتفاقات مهم خالی از لطف نیست.

نیم ساعت پیش

بیشتر...