خبرگزاری ایسنا |
1 ماه پیش

عجیب ترین شماره ها در تیم ملی ایران ایسنا

عجیب‌ترین شماره‌ها در تیم ملی ایران

اگر چه بازیکنان می‌توانند در تیم‌های باشگاهی هر شماره‌ای را به تن کنند اما به علت محدودیت‌های موجود، کمتر می‌توان شماره‌ای غیر متداول را در تیم‌های ملی مشاهده کرد.

به گزارش ایسنا، پوشیدن شماره‌هایی بالاتر از عدد ۲۳ در مسابقاتی مانند جام جهانی و جام ملت‌های آسیا غیر ممکن است و فقط گاهی به علت دعوت تعداد زیادی بازیکن به اردوهای تمرینی، بازیکنان تا عدد ۳۰ را هم به تن می‌کنند.

در نتیجه پوشیدن شماره‌های بیشتر از عدد ۲۳ و نهایتا ۳۰، امری غیر متداول به شمار می‌رود. با این حال در تاریخ فوتبال ایران مواقعی هم پیش آمده که بازیکنان شماره‌های عجیب را به تن کنند.

در ادامه به بررسی برخی از شماره‌های عجیب در تیم ملی ایران می‌پردازیم.

شماره ۶۸

علی کریمی سال‌ها با شماره ۸ تیم ملی ایران درخشید اما بعد از وقفه‌ای که میان دو حضور کریمی در تیم ملی به وجود آمد، او با شماره ۶۸ در بازی با تایلند در زمین حضور یافت و مسعود شجاعی شماره ۸ را به تن کرده بود.

شماره ۶۶

بعد از بازگشت کریم باقری به تیم ملی بعد از یک وقفه طولانی، جواد نکونام که مدت‌ها به عنوان شماره ۶ بازی کرده بود، برای مدتی با شماره ۶۶ در میادین حاضر شد تا کریم باقری شماره سابق این بازیکن را به تن داشته باشد.

شماره ۸۴

میلاد زنیدپور یکی از بازیکنان آینده‌دار در فوتبال ایران بود که با قرارداد بلندمدتی هم به سپاهان پیوست و در تیم ملی هم حضور داشت. او در دوران حضور در تیم ملی شماره‌های مختلفی مانند ۷ را به تن داشت. یکی از عجیب‌ترین شماره‌ها ۸۴ بود.

شماره ۸۱

محسن خلیلی، مهاجم سال‌های دور پرسپولیس از جمله بازیکنانی است که در تیم ملی شماره غیر متداول ۸۱ را به تن کرده است.

شماره ۵۸

فرهاد مجیدی در سال‌های حضور در تیم ملی شماره‌های مختلفی را به تن داشت. ۷، ۹، ۱۱، ۱۹، ۲۱، ۲۷، ۲۸، ۲۹، ۵۰ و ۵۸ شماره‌هایی بود که مجیدی در تیم ملی به تن کرده است.

شماره ۶۰

هاشم بیک‌زاده، مدافع چپ تیم ملی فوتبال ایران در برهه‌ای پیراهن شماره ۶۰ راه به تن داشت و سپس پیراهن شماره ۱۹ را تا سال‌های پایانی فوتبالش انتخاب کرد.

شماره ۵۶

پژمان نوری، مدیرعامل کنونی ملوان و بازیکن سابق استقلال و پرسپولیس در نخستین روزهای ورودش به تیم ملی شماره ۵۶ را به تن داشت و در ادامه پیراهن ۱۸ را به تن کرد.

شماره ۴۴، ۴۵ و ۴۶

حسین کاظمی، محمود فکری و هاشم بیک‌زاده در یکی از اردوهای تیم ملی ایران شماره‌های ۴۴، ۴۵ و ۴۶ را به تن داشتند.

شماره ۵۰

فرهاد مجیدی در سال ۲۰۰۵ و آرش برهانی در سال ۲۰۰۷ شماره ۵۰ را در تیم ملی انتخاب کردند.

شماره ۳۴

مهدی رجب‌زاده، هافبک ذوب آهن در سال ۲۰۰۵ و خسرو حیدری در سال ۲۰۰۷ پیراهن شماره ۳۴ برای برگزیدند که البته برای دوره طولانی نبود و به سراغ شماره‌های دیگری رفتند.

شماره ۳۵

محمدرضا خلعتبری در اولین دوره حضور در تیم ملی و در شرایطی که سن و سال زیادی هم نداشت، شماره ۳۵ را به تن داشت. او در ادامه شماره‌های ۷، ۹، ۱۱ و ۱۴ را به تن کرد.

شماره ۴۱

هادی شکوری و محمد نوری در دو برهه زمانی مختلف شماره ۴۱ را در بازی‌های معدودی به تن داشتند.

شماره ۴۰

رسول خطیبی و سوشا مکانی نیز در دو برهه مختلف شماره ۴۰ را به تن داشتند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه و وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

7 ساعت پیش

گران بودن و کم یاب شدن این وسایل توانبخشی باعث شده تا آمارسرقت این وسایل نیز روبه افزایش باشد.

8 ساعت پیش

در ملاقات حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران با «محمد سالم ولد مزروک» وزیر خارجه موریتانی، دو طرف درباره مناسبات دوجانبه و مسائل بین‌المللی تبادل نظر کردند.

7 ساعت پیش

دیلی میل در گزارشی ۵ بازیکن خطرناک تیم ملی ایران را معرفی کرد.

8 ساعت پیش

امشب از دولت می دفع ملالی کردیم این هم از عمر شبی بود که

7 ساعت پیش

محمود فرشچیان ـ هنرمند نگارگر کشورمان ـ طی سه دهه دو تابلو درباره امام رضا (ع) خلق کرده است که هر دو با نام «ضامن آهو» شناخته می شوند؛ با این حال به رغم شباهت در نام، هر کدام از این آثار دارای ویژگی های منحصربه فرد خود هستند.

6 ساعت پیش

روابط عمومی وزارت امور خارجه با انتشار اطلاعیه‌ای از تعطیلی میز خدمت کنسولی این وزارتخانه در تاریخ پنجشنبه (ششم مهرماه ١۴٠١) خبر داد.

7 ساعت پیش

تعیین تکلیف سهام عدالت متوفیان از مهم‌ترین موضوعاتی است که وراث این افراد مدت‌هاست چشم انتظار آن هستند، با این حال زمان نهایی آن همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

6 ساعت پیش

تیم ملی فوتبال ایران در دومین دیدار تدارکاتی خود در اردوی اتریش از ساعت ۱۸ به وقت تهران به مصاف سنگال می‌رود.

7 ساعت پیش

بیشتر...