ایران در مالیات بر ارزش افزوده با کشور های دنیا فاصله معناداری دارد all tv logo

ایران در مالیات بر ارزش افزوده با کشور‌های دنیا فاصله معناداری دارد
اقتصادیاقتصاد و انرژی

اشکان هراتی معاون پژوهشی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: نرخ ارزش افزوده مالیات در ایران فاصله معناداری با سایر کشورها در دنیا دارد. در کشورهای آسیا و اقیانوسیه نرخ مالیات بر ارزش افزوده آن‌ها ۱۱ درصد بوده و در کشورهای حوزه آفریقا میانگین و به صورت متوسط ۱۸ درصد است.

او گفت: نرخ مالیات بر ارزش افزوده در کشورهای صاحب توسعه حدود ۲۰درصد و در اتحادیه اروپا متوسط نرخ ۱۶ درصد است. این آمارها نشان می‌دهد که ایران با کشورهای مختلف در این حوزه فاصله بسیار زیادی با نرم های جهانی دارد. البته هدف ما رسیدن به نرم های جهانی نیست.

او یادآور شد: تمامی این اقدامات در کشورهای مختلف بر بستر سامانه مودیان و بستر نظام مالیاتی الکترونیکی انجام شده که از سال‌های گذشته اجرا شده بود.در۱۷۰ کشور جهانی ارزش افزوده مالیاتی شناخته شده است و نرخ ارزش افزوده مالیاتی در ایران به ۹ درصد رسیده است.

هراتی اظهار کرد: گرفتن مالیات را از دانه درشت‌ها شروع می‌کنیم و گرفتن مالیات بیشتر برای دانه درشت‌های کشور است و ما می‌خواهیم ازکسب و کارهای تولیدی‌ کوچک به فرارهای بزرگ مالیاتی برسیم.

باشگاه خبرنگاران جواناقتصادیاقتصاد و انرژی#‌اخبار_اقتصادی منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

کارلو آنچلوتی سرمربی تیم فوتبال رئال مادرید امروز در نشست خبری پیش از بازی فردا (یکشنبه) مردانش مقابل بارسلونا در ال‌کلاسیکوی هفته سی‌و‌دوم لالیگا، به انتقادات دنباله‌دار از نمایش شاگردانش برابر منچسترسیتی در دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا پاسخ داد.

نیم ساعت پیش

دادستان کل کشور با اشاره به مسائل مرتبط با حجاب و عفاف گفت: در اسلام حقوق زن از اهمیت والایی برخوردار است و از نظر رشد اخلاقی و انسانی بین زن و مرد هیچ تفاوتی وجود ندارد.

یک ربع پیش

تیم تحقیقاتی ARD  و نیویورک تایمز ادعا کردند ۲۳ شناگر چینی علیرغم مثبت بودن تست دوپینگشان، مجوز شرکت در بازیهای المپیک توکیو را دریافت کردند چون نهادهای حاکم با مقامات چینی توافق‌های پشت پرده‌ای داشتند تا این ورزشکاران در المپیک حضور داشته باشند.

نیم ساعت پیش

شهاب زاهدی، مهاجم فصل گذشته پرسپولیس با  کسب 9.1 امتیاز بهترین بازیکن دیدار  آویسپا فوکوکا مقابل جوبیلو ایواتا لقب گرفت.

نیم ساعت پیش

موندو دوپلانتیس سوئدی امروز در جریان برگزاری رقابت‌های لیگ الماس به میزبانی کشور چین موفق شد با عبور از فراز مانع ۶.۲۴متر رکورد جهانی این ماده را که با ۶.۲۳متر در اختیار خودش بود، بهبود بخشد.

نیم ساعت پیش

سید امیر احمدی دادستان بهارستان در خصوص این پرونده اظهار کرد: در ادامه روند رسیدگی به پرونده فساد در شورا و شهرداری نسیم شهر و با توجه به اعترافات اعضای شورای این شهر، شهردار منتخب به اتهام پرداخت رشوه به اعضای شورا دستگیر و روانه بازداشتگاه شده است.

نیم ساعت پیش

سرخیو کونسیسائو در تمجید از طارمی او را همواره متعهد به تیم و حرفه‌ای دانست.

نیم ساعت پیش

در این ویدئو مراحل پرورش، واکسن زنی، غذادهی و جمع آوری تخم ۲ هزار اردک توسط یک کشاورز ویتنامی را می‌بینید.

یک ربع پیش

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت پرویز داودی را تسلیت گفتند.

9 دقیقه پیش

بیشتر...