خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

ادعای رویترز: آمریکا پیشنهاد آتش بس پوتین در اوکراین را رد کرد تسنیم


ادعای رویترز: آمریکا پیشنهاد آتش بس پوتین در اوکراین را رد کرد

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع روسی مدعی شد که به دنبال تماس میان واسطه‌ها بین مسکو و واشنگتن، آمریکا پیشنهاد آتش بس ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در اوکراین را رد کرده است.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌المللخبرگزاری تسنیم، رویترز به نقل از منابع روسی افزود که پوتین در سال 2023 به صورت علنی و خصوصی از طریق واسطه‌ها، از جمله از طریق شرکای عرب مسکو در خاورمیانه و دیگران، سیگنال‌هایی را به واشنگتن ارسال کرد که نشان می‌دهد آماده بررسی آتش‌بس در اوکراین است.

یک منبع ارشد روسی که از گفتگوها در اواخر سال 2023 و اوایل سال 2024 مطلع استبه رویترز گفت: تماس با آمریکایی‌ها به نتیجه نرسید.

منبع دوم روسی که از این تماس‌ها مطلع است به رویترز گفت که آمریکایی‌ها به مسکو از طریق واسطه‌ها گفته‌اند که درباره آتش‌بس احتمالی بدون مشارکت اوکراین بحث نمی‌کنند و بنابراین تماس‌ها با شکست مواجه شد.

تحولات اوکراین| ضعیف‌ترین موقعیت ارتش اوکراین از سال 2022

منبع سوم ادعا کرد: همه چیز از سویآمریکایی‌ها به هم ریخت.آمریکایی‌ها نمی‌خواستند اوکراین را تحت فشار قرار دهند.

یک مقام آمریکایی در واشنگتن بیان کرد که ایالات متحده در هیچ گفتگوی واسطه‌ای با روسیه شرکت نکرده است.به نظر می‌رسد گفتگوهای غیررسمی «Track II»در میان روس‌هایی که در دولت نیستند وجود داشته است، اما ایالات متحده در این گفتگوها شرکت نداشته است.

این مقام آمریکایی گفت که پیشنهاد پوتین، بر اساس آنچه که به طور علنی گزارش شده، نسبت به خواسته‌های گذشته روسیه برای حفظ خاک اوکراین تغییری نکرده است.پوتین هفته گذشته به تاکر کارلسون مجری برنامه گفتگوی آمریکایی گفت که روسیه آماده "گفتگو" است.

به گفته سه منبع روسی، واسطه ها در اواخر سال 2023 در ترکیه ملاقات کردند.

چهارمین منبع دیپلماتیک گفت که ارتباط‌هایی از طریق واسطه‌ها بینروسیه و آمریکا به ابتکار مسکو وجود داشته، اما به نظر هیچ نتیجه‌ای نداشتند. این مقام آمریکایی گفت که از تماس غیررسمی از طریق واسطه‌ها بی اطلاع است.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

هافبک تیم فوتبال تراکتور به هواداران تیمش این اطمینان را داد که اوضاع نابسامان سرخپوشان تبریزی خیلی تداوم پیدا نخواهد کرد.

11 دقیقه پیش

دبیر شورای سیاستگذاری جایزه نکست گفت: جوانان فناور و نوآور، ارزشمندترین سرمایه های کشور هستند که می‌توانند زمینه ساز توسعه و پیشرفت کشور باشند. نکست هم یکی از ابزارهای معرفی این جوانان به نیازهای فناورانه کشور است.

10 دقیقه پیش

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از تشکیل پرونده برای شش تن از مدیران استان به دلیل تخلفات انتخاباتی خبر داد.

10 دقیقه پیش

بازیکن سابق پرسپولیس در شبی که کاپیتان تراکتور بود و تیمش بازنده از میدان خارج شد، با خبرنگاران در ورزشگاه آزادی درگیر شد.

10 دقیقه پیش

ریس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خلیل‌آباد از صدور سند کاداستر در ۹۸ هزار هکتار از اراضی ملی این شهرستان خبر داد.

نیم ساعت پیش

سر جیم رتکلیف: باید از همسایه‌های پر سر و صدایمان چیزهایی بیاموزیم. همسایه‌های دیگری هم داریم. آن‌ها در پایان دشمن ما هستند و چیزی بهتر از این نیست که منچسترسیتی و لیورپول را از جایگاه‌شان به زیر بکشم.

نیم ساعت پیش

بنی گانتس با تأکید بر اینکه ارتش صهیونیستی باید اهداف نظامی خود را در غزه تکمیل کند، از تلاش آمریکا برای جلوگیری از برقراری آتش‌بس در غزه تشکر کرد.

نیم ساعت پیش

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز چهارشنبه از پایگاه هواپیماسازی کازان بازدید کرد.

نیم ساعت پیش

لیست نهایی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در تبریز، آذرشهر و اسکو به سرلیستی میرتاج‌الدینی منتشر شد.

10 دقیقه پیش

بیشتر...