ورزش سه‌ |
۲ هفته پیش

جوانمرد در آستانه سرپرستی دبیرکلی کمیته ملی پارالمپیک ورزش سه

کد خبر : 1872992 |09 اسفند 1401 ساعت 10:51 |701 بازدید |0دیدگاه

جوانمرد در آستانه سرپرستی دبیرکلی کمیته ملی پارالمپیک

مدیرکل سابق ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد، اصلی‌ترین گزینه برای سرپرستی دبیرکلی کمیته ملی پارالمپیک است.

جوانمرد در آستانه سرپرستی دبیرکلی کمیته ملی پارالمپیک

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، نخستین حکمی که غفور کارگری روز 22 آذر ماه پس از انتخابش به عنوان رئیس جدید کمیته ملی پارالمپیک صادر کرد، انتصاب محمد تابع به عنوان سرپرست دبیر اجرایی این کمیته بود.

این حکم تا اوایل بهمن ماه دوام داشت؛ تا اینکه تابع از سمتش کنار رفت و قرار شد فرد دیگری این مسئولیت را بر عهده بگیرد.

این تغییر در شرایطی رخ داده است که اعضای هیئت اجرایی در جریان آن قرار نداشتند. البته که طبق اساسنامه کمیته پارالمپیک، نیازی به تأیید هیئت اجرایی در برکناری نبود، اما در انتصاب فرد جدید باید تأییدیه دبیر جدید مورد لحاظ قرار گرفته شود.

با وجود گذشته یک ماه از این تغییر، هنوز فرد جدیدی برای نشستن روی صندلی دبیرکلی معرفی نشد، البته رئیس کمیته پارالمپیک روز 30 بهمن اعلام کرد که دبیرکل در یکی دو هفته آینده به عنوان سرپرست یا دبیرکل ثابت، انتخاب خواهد شد.

در همین باره شنیده می‌شود که کمال جوانمرد، اصلی‌ترین گزینه برای انتصاب به عنوان سرپرست دبیرکلی کمیته ملی پارالمپیک است و حتی حکم او نیز صادر شده است، اما باید تایید نهایی در این باره صورت بگیرد.

در صورتی که جوانمرد قرار باشد که به عنوان دبیرکل قطعی فعالیت کند، باید در هیئت اجرایی کمیته پارالمپیک مورد تایید قرار بگیرد، چون در بند «ث» ماده 16 اساسنامه کمیته ملی پارالمپیک آمده است که «تأیید دبیر اجرایی و رئیس آکادمی کمیته به پیشنهاد رئیس کمیته» یکی از وظایف هیئت اجرایی محسوب می‌شود.

جوانمرد سابقه فعالیت به عنوان مدیرکل ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد و همچنین عضویت در هیئت رئیسه و حضور به عنوان مشاور در چندین فدراسیون ورزشی را دارد.

پارالمپیک
کمیته ملی پارالمپیک
گزارش خطاگزارش خطا
گزارش خطا

کاربر گرامی ،
به منظور بررسی بهتر و دقیق تر مشکل مورد نظر، فرم زیر را تکمیل نمایید.#‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...