چالش های یک ورزشکار با مجری گری در تلویزیون ایسنا

چالش های یک ورزشکار با مجری گری در تلویزیون

آیدین ختایی ورزشکار ایرانی که این روزها برنامه «تهمتن» را در کنار بهداد سلیمی اجرا می کند، با اشاره به دشواری کار مجری گری در تلویزیون، معتقد است: مخاطبان پذیرای ورزشکاران برای اجرای مسابقات و برنامه های ورزشی در تلویزیون هستند.

آیدین ختایی ـ ورزشکار ایرانی و مجری برنامه «تهمتن» ـ در گفت و گویی با ایسنا درباره تجربه کار مجری گری در تلویزیون اظهار کرد: من ورزش را از سن خیلی کم آغاز کردم و در سن هجده سالگی در برنامه «قوی ترین مردان» شرکت کردم. آن برنامه هم به شکل ظاهری و کلی همین حال و هوای تهمتن را داشت؛ بنابراین از سن کم با این فضا آشنا بودم. با دوست عزیزمان، آقای رضا جاودانی، که الان می شود گفت من همکار ایشان هستم در ارتباطم. آن موقع با چالش هایی که خود رضا جادوانی در «مردان آهنین» درگیر بود و صحبت هایی که بعد از مسابقه با ورزشکاران انجام می داد، آشنا بودم و حالا من خودم جای مجری را گرفته ام و با ورزشکاران صحبت می کنم و وارد چالش با آنها می شوم.

چالش های یک ورزشکار با مجری گری در تلویزیون

وی با بیان اینکه به کار اجرا علاقمند است، اظهار کرد: کار اجرا را دوست دارم و از همان زمان ها بود که وارد حوزه سینما و تلویزیون شدم. کارهای زیادی انجام داده و با دوربین آشنا بودم و دو سالی هم بود که در صدا و سیما در شبکه رادیو سلامت کار می کردم.

این ورزشکار در ادامه درباره شرایط حضورش در تلویزیون به عنوان مجری مسابقه «تهمتن» توضیح داد: گزینه اول تهیه کننده کار، آقای نصیری برای اجرا من بودم؛ به دلیل اینکه با این حال و هوا آشنا بودم و می توانستم با ورزشکاران به طور تخصصی و حرفه ای صحبت کنم. از طرفی ورزشکاران هم به یک لیدر نیاز داشتند تا راهنمایی شوند. به نظرم هر فرد دیگری هم که این برنامه را اجرا می کرد، باید ورزشکار می بود؛ چراکه زمانی که مخاطبان برنامه را می بینند می‌توانند پذیرای یک ورزشکار برای اجرای یک مسابقه ورزشی باشند.

ختایی درباره ی دشواری کار مجری گری در تلویزیون نیز گفت: به نظرم مجری گری خیلی کار سختی است، شما باید دایره لغات خیلی بالا و فن بیان خوبی داشته باشید، کلمات را درست ادا کنید، باید مسلط باشید تا برنامه را به خوبی اجرا کنید. اگر یکی دو بار تمرکزتان بهم بخورد، جمع و جور کردن آن بسیار سخت می شود. اما در نهایت این مسابقه تجربه خوبی برای من بود و توانستم در مقام مجری با مخاطب ارتباط برقرار کنم.

چالش های یک ورزشکار با مجری گری در تلویزیون

از زمانی که در «مردان آهنین» رقابت می کردم ۱۹ سال گذشته

وی سپس به چالش هایی که در برنامه تهمتن با آن مواجه بوده، اشاره کرد و گفت: این برنامه بی ربط به مردان آهنین نبود. من در برنامه «مردان آهنین» به عنوان جوان ترین شرکت کننده حضور داشتم و سالیان سال با این چالش ها دست و پنجه نرم کردم. از زمانی که در مردان آهنین رقابت می کردم ۱۹ سال گذشته است. اگر پیشنهاد اجرا در حوزه های مسابقه ورزشی باشد دوست دارم اجرا کنم اما به نظر من واقعا سخت است. امکان دارد مخاطب از شما به عنوان الگو استفاده کند که این به نظرم هم خیلی سخت است و هم جذاب.

ختایی در ادامه درباره حضور شرکت کنندگان در مسابقه تهمتن نیز یادآور شد: ما از بیشتر استان ها، شهرها و روستاهای مختلف کشور ورزشکار داشتیم.  بیشتر آنها به خاطر شرایط زندگی کمتر دیده شدند، اما در مسابقه تهمتن حضور پیدا کردند و این مسابقه بستری را فراهم کرده تا ورزشکاران در سراسر کشور حضور پیدا کنند و دیده شوند. پایان هر ورزشی به فرهنگ ورزشی و پهلوان منشی می رسیم. این برنامه در زمینه فرهنگسازی در جهت پهلوان منشی، خصلت های پهلوانی و ترویج زندگی سالم و فرهنگ زندگی سالم کار کرده است. زمانی که خانواده حامی ورزشکار باشد به نظرم قدرت او از  لحاظ بدنی و ذهنی دوچندان می شود و همه توان خودش را به کار می گیرد تا برنده مسابقه شود.

چالش های یک ورزشکار با مجری گری در تلویزیون

«مردان آهنین» قابل مقایسه با «تهمتن» نیست

وی درباره مقایسه مسابقه «تهمتن» با مردان آهنین نیز اظهار کرد: «مردان آهنین» بیشتر تکیه بر قدرت بدنی بالا و وزن بدن بود. چالش هایی که ما در آنجا با آن سر کار داشتیم چالش‌های بسیار سنگینی بود و قابل مقایسه با مسابقه تهمتن نیست. اما در این مسابقه چالشی را طراحی کردیم برای همه ورزشکاران تا بتوانند با حداقل وزن ۷۰ و ۸۰ کیلویی شرکت کنند. چه بسا شرکت کنندگانی داشتیم که در فصل دوم با وزن ۸۰ کیلوگرم قهرمان فصل دوم ما شدند. وزن بالای بدن در این مسابقه ملاک نیست، بیشتر سرعتی بودن ورزشکاران مهم است که اگر از سرعت بالا برخوردار نباشند نمی‌توانند در این چالش ها موفق باشند.

ختایی در پایان از ثبت نام چند هزار ورزشکار برای حضور در مسابقه «تهمتن» خبر داد و گفت: امیدوارم با حمایت های لازم از شبکه نسیم و تهیه کننده برنامه، فصل دوم این مسابقه ساخته شود چرا که ما چندین هزار ورزشکار داریم که ثبت نام کردند و علاقه مند به شرکت در این مسابقات هستند.

به گزارش ایسنا، با اعلام برنامه های تابستانی تلویزیون، «تهمتن» چهارشنبه تا جمعه ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه نسیم پخش خواهد شد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس پلیس فتا پایتخت، از شناسایی و دستگیری ۲ نفر کلاهبردار خبر داد که با روش اسکیمر بیش از پنج میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بودند.

3 ساعت پیش

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شهید بهشتی عمر شریف خود را در راه ترویج فهم عالمانه از دینداری و انقلابی گری صرف کرد و در این راه با تاسی به آرمان های امام راحل هم با افراط و هم با تفریط مبارزه کرد.

3 ساعت پیش

دادستان کل کشور: تمام قد در حمایت از تولید داخلی به میدان آمده‌ایم

3 ساعت پیش

وی گفت: سیاست همسایگی از اولویت‌های ماست و نتایج خوبی را به بار می‌آورد در برخی موارد تا ۴۵۰ درصد رشد تبادلات تجاری با کشور های همسایه داشته ایم، صادرات خدمات فنی و مهندسی به ۱۸ کشور همسایه داریم دو و نیم میلیارد ارزش صادرات فنی مهندسی ایران به کشورهای منطقه است. رئیس جمهور افزود: سهم ایران در تجارت و ترانزیت منطقه بسیار بالاست و تازه در اول راه هستیم ارتباط ایران با کشورهای عضو شانگهای، بریکس و اکو بسیار مهم است در سه ماهه اول امسال ۲۰ درصد رشد تجاری داشته‌ایم ما در صادرت خدمات فنی مهندسی حرف برای گفتن داریم. در وسط مذاکره قطعنامه صادر می کنند رئیسی اظهار داشت: همزمان با رفع تحریم‌ها، خنثی سازی تحریم ها را هم دنبال می کنیم این تحریم‌ها ظالمانه و بر خلاف تعهدات آمریکا و اروپاست در وسط مذاکره قطعنامه صادر می کنند برای خنثی سازی تحریم ها قرارگاهی در دولت به ریاست محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور ایجاد شده است. وی خاطر نشان کرد: کار آمریکا و اروپا در پیشنهاد قطعنامه علیه ایران در شورای حکام بسیار ناشایست بود کار مذاکره با تأکید بر مذاکرات عزتمندانه دنبال می‌شود. رئیس جمهور ادامه داد: باب سرمایه‌گذاری در کشور باز است سرمایه‌گذاری یکی از الزامات رشد اقتصادی است باید بتوانیم بخش خصوصی را به میدان بیاوریم تا سرمایه گذاری کند باید نهادهای زیر مجموعه انقلاب اسلامی را هم پای کار بیاوریم از چهار حوزه داخلی کار سرمایه گذاری آغاز شده است. شخصاً اجرای مصوبات جمعیت را پیگیری می کنم رئیسی ادامه داد: در قانون جمعیت دستگاه‌های مختلفی مسئولیت دارند شخصاً اجرای مصوبات جمعیت را پیگیری می کنم مسائل فرهنگی در ترغیب جوانان به ازدواج و فرزندآوری و افزایش جمعیت نقش بسیار مؤثری دارد. وی با بیان این که نظام پرداخت در کشور باید عادلانه شود، تصریح کرد: ما به دنبال رفع تفاوت‌های نابه‌حق هستیم قبل از دولت ما بحث اعتراض ها به حقوق و دستمزدها در میان اقشار مختلف مطرح بوده است تبعیض در حقوق ها مشکلی است که وجود دارد باید نظام پرداخت متحول و عادلانه شود. نگاه دولت به کل حقوق بگیران و نظام عادلانه پرداخت برای ملت ایران است رئیس جمهور ادامه داد: من از شرایط و وضعیت پرداخت ها اطلاع دارم و دنبال رفع این تبعیض ها هستیم اما اقشار مختلف توجه داشته باشند نگاه دولت به کل حقوق بگیران و نظام عادلانه پرداخت برای ملت ایران است باید آثار تصمیمات هم بررسی شود و آثار اجرای نظام عادلانه باید بر تمامی بخش‌ها بررسی شود مهار تورم در گرو مدیریت صحیح منابع و مصارف است. افزایش هزینه‌های دولت موجب شکل گیری تورم خواهد شد رئیسی گفت: تغییر وضعیت کارکنان دولت در دستور کار دولت و مجلس شورای اسلامی است به نحوی که هزینه‌های دولت افزایش نیابد زیرا افزایش هزینه‌های دولت موجب شکل گیری تورم خواهد شد.

5 ساعت پیش

طبق اعلام روزنامه الرای قطر، دو بازیکن سابق پرسپولیس زوج خط دفاعی الاهلی در فصل جدید لیگ ستارگان خواهند بود.

5 ساعت پیش

اعتماد نوشت: برای ارزیابی عملکرد اقتصادی دولت سیزدهم باید دید تاثیر تصمیمات اقتصادی دولت به چه صورت در کف جامعه، نظم و نظامات بازارها، تولید کشور و...بازتاب پیدا کرده است.

5 ساعت پیش

در بحبوحه تحولات اوکراین، دالیپ سینگ، معمار تحریم‌ های آمریکا علیه روسیه دولت بایدن را ترک کرد.

5 ساعت پیش

چالش کارگران بازنشسته با دولت بر سر افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی هنوز ادامه دارد. بازنشستگان معترض از نزدیک بودن نظر هیات تطبیق مقررات مجلس به نظر خود خوشحالند و منتظرند تا هیات دولت مستمری بازنشستگان سایر سطوح را به میزان ۳۸ درصد افزایش دهد.

4 ساعت پیش

اعلام جزئیاتی تازه از وام بازنشستگان از سوی وزیر اقتصاد

2 ساعت پیش

بیشتر...