5 روز پیش
2 بازدید

تصمیم درباره آلودگی هوا، در صورت ادامه‌دارشدن آلودگی | خبر24

تصمیم درباره آلودگی هوا، در صورت ادامه‌دارشدن آلودگی
به گزارشخبر24، شینا انصاری مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، با اشاره به آغاز فصل سرما و افزایش پدیده‌ی وارونگی دما و برنامه‌های محیط زیستی شهرداری گفت: برنامه و سند بالا دستی ما در حوزه‌ی آلودگی هوا قانون هوای پاک است که در سال ۹۶ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و مهم‌ترین سندی که در این حوزه داریم همین قانون است.

وی ادامه داد: این قانون تکالیف ۱۸ دستگاه مختلف در حوزه‌ی آلودگی هوا و مسایل مرتبط با آن را مشخص کرده و جزئیات کاملا در آن مشخص شده است، حتی شعب تخصصی رسیدگی به تخلفات نیز در این قانون ذکر شده است.
انصاری با بیان اینکه این قانون به طور کامل وظایف را مشخص کرده، ولی دستگاه‌ها به خوبی در این خصوص عمل نمی‌کنند تصریح کرد: این موضوع که چرا در راستای این قانون حرکت نمی‌شود نیاز به بررسی دارد؛ در این قانون و آیین نامه‌های اجرایی آن همه موارد از جمله اینکه چه خودروهایی در چه سنی باید از رده خارج شوند یا کیفیت سوخت باید در چه حد و استانداردی باشد به طور کامل توضیح داده شده است، اما از برنامه‌هایی که پیش بینی شده بسیار عقب هستیم.

وی افزود: نکته‌ای که درباره‌ی آلودگی هوا باید به آن توجه کنیم این است که در شهرهای بزرگ بارگذاری جمعیت، صنعت و خدمات بیش از توان اکولوژیک آن‌ها است و زمانیکه در حالت وارونگی دما یا اینورژن قرار داریم روزهای ناسالم را داریم. حال اگر ما به سمت توسعه حمل ونقل عمومی، ارتقای استاندارد خودروهای نو، از رده خارج کردن خودروهای فرسوده، بهبود وضعیت کارخانه‌ها و نیروگاه‌ها و توزیع سوخت‌های با کیفیت مناسب حرکت کنیم روزهای ناسالم ما کاهش پیدا می‌کند.
مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران گفت:ما دستورالعمل‌هایی برای شرایط اضطرار داریم که تمهیدات خاص مثل طرح زوج و فرد، یا توقف برخی فعالیت‌ها در این شرایط در آن مشخص شده است. در چند روز گذشته شرایط تهران برای گروه‌های حساس ناسالم اعلام شده، اگر سکون وپایداری هوا براساس پیش بینی‌های سازمان هواشناسی ادامه دار شود، این بحث در کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوا مطرح می‌شود و در آنجا تصمیمات لازم گرفته می‌شود.
وی افزود: امسال به دلیل همزمانی وجود کرونا و آلودگی هوا در فصل سرما کسانی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند، افراد دارای بیماری‌های قلبی و تنفسی و همینطور کودکان و سالمندان باید حتی الامکان از تردد در شهر خودداری کنند.

انصاری ادامه داد: ما در حال حاضر در وضعیت هشدار هستیم و به این معنی است که باید اطلاع رسانی شود و هنوز به مرحله اضطرار نرسیده ایم که کارگروه اضطرار آلودگی هوا تشکیل شود.
لازم به توضیح است که کیفیت هوای تهران از ابتدای سال تا ۲۶ مهر ماه:۱۵ روز پاک، ۱۵۲ روز قابل قبول، ۴۳ روز ناسالم برای گروه‌های حساس و ۲ روز ناسالمبوده است.
 منبع: خبر 24


مطالب پیشنهادی

ویدیو - سعید حدادیان : به احترام اقلا ده میلیون خانواده مذهبی ، بهتاش فریبا نباید می‌رقصید آقای تنابنده

سعید حدادیان درباره سریال پایتخت صحبت‌هایی کرد و نسبت به بعضی صحنه‌ها انتقاد کرد.

جایگزین آب آهک در مربای کدو | جایگزین آب آهک در مربای کدو چیست

جایگزین آب آهک در مربای کدو و جایگزین آب آهک در مربای کدو چیست و خواص کدو حلوایی و مربای کدو حلوایی چگونه طبخ می شود را در پرشین وی بخوانید

روش نرم شدن خلال بادام | روش نرم شدن خلال بادام و خلال پسته در غذاها

روش نرم شدن خلال بادام و روش نرم شدن خلال بادام و خلال پسته در غذاها و نکات درست کردن خلال بادام و خلال پسته درمنزل را در پرشین وی بخوانید

زمانه فتح «سنگر به سنگر» اصولگرایان فرا رسیده است؟

آیا اصولگرایان می توانند پس از راه یافتن به بهارستان، پاستور را نیز ضمیمه فتوحات خود کنند؟ آیا در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ که یک سال و چندماه دیگر موعد آن است، قدرت به جناح راست بازخواهد گشت؟ پاسخ به این چنین سوالاتی، بی شک با درنظر گرفتن عوامل متعدد امکان پذیر است.

کرونا و رفتارهایی نامتعارف به بهانه دین‌دار بودن

هر روز که می گذرد دامنه شیوع ویروس کرونا گسترده‌تر می‌شود، تفاوتی هم بین فقیر و غنی، چپ و راست و ...نمی‌گذارد و همه را درگیر کرده است.

نامه نماینده اصولگرا به آیت الله جنتی

تسنیم نوشت: رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از آیت الله جنتی خواست نماینده شورای نگهبان در نشست آتی این کمیسیون حاضر شده تا استفساریه استخدام معلمان حق التدریس بررسی شود.

از قدیمی‌ترین نماینده مجلس تا بازگشت پارلمانتاریست‌ها به بهارستان

۱۰۴ نماینده منتخب مجلس آینده پیشتر هم بر صندلی های نمایندگی مجلس تکیه زده اند، سیدرضا تقوی قدیمی ترین آنهاست و محمد مهدی مفتح بیشترین تعداد حضور در ادوار مختلف مجلس را در کارنامه پارلمانی اش به ثبت رسانده است.

روحانی به مردم: از روز شنبه مرحله سخت مبارزه با کرونا شروع می‌شود /آن روز که فهمیدیم کرونا در قم نشر یافته، همان روز از قم هم خارج شده بود - خبرآنلای

روحانی گفت: آن روزی که به ما اعلام شد اول فقط در قم بود و روز بعد اراک را هم اعلام کردند که متوجه شدیم. آن روز که ما فهمیدیم هم در قم شیوع یافته و هم از قم عبور یافته است.

مصوبه مهم دولت درباره افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان در سال ۹۹

در جلسه امروز هیئت وزیران، که به ریاست حجت‌الاسلام روحانی، رئیس جمهوری برگزار شد، میزان افزایش ضریب حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح در سال ۱۳۹۹ مشخص شد.

چه کسی کشتی طوفان‌زده وزارت کشاورزی را به ساحل می‌رساند؟

چند ماهی است که گمانه زنی برای سکانداری وزارت جهاد کشاورزی بدون نتیجه ادامه دارد.

از منافقین سیاسی تا قوی سیاه احمدی‌نژاد و خاتمی در میزگرد عطریانفر و ایمانی

حالا که تکلیف بسیاری از لیست های انتخاباتی اصلاح طلبان و اصولگرایان مشخص شده و کمتر از یک هفته تا برگزاری انتخابات مجلس یازدهم باقی مانده، یک فعال سیاسی اصولگرا و یک چهره اصلاح طلب به آسیب شناسی شرایط موجود، وضعیت آراء خاکستری، لیست‌های دو طیف سیاسی و ...پرداختند.

رییس مجلس ترکیه جویای حال علی لاریجانی بعد از ابتلا به کرونا

ایسنا نوشت: مصطفی شنتوپ، رئیس مجلس ملی ترکیه طی تماس تلفنی با علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، ضمن آرزوی بهبودی برای وی درباره اقدامات مشترک دو کشور برای مهار کرونا گفت وگو کرد.

تاسیس جمهوری اسلامی در ایران، آرمان‌ها و دغدغه‌ها

ضمن عرض تبریک چهل و یکمین سالروز تأسیس جمهوری اسلامی در ایران به محضر هموطنان عزیز، لازم می دانم به همین مناسبت مطالبی را در خصوص نحوه تحقق آرمانهای نظام و نگرانیها و دغدغه های پیش رو باستحضار برسانم:

ضدعفونی کردن معابر قم از سوی نیروهای حشدالشعبی صحت دارد؟

معاون سپاه علی‌ابن‌ابی‌طالب(ع) قم به ایرنا پلاس گفت:ضدعفونی معابر قم، کار اعضای الحشدالشعبی نبود.

پختن غذا در فویل | نکات و کاربرد پختن غذا در فویل و کاربردهای مختلف فویل

پختن غذا در فویل و و روش پختن غذا در فویل و کاربردهای مختلف فویل و کاربرد فویل در اشپزی و کاربرد فویل در اشپزخانه را در پرشین وی بخوانید

خداحافظی با مردِ «شماره یک» مجلس / روزگار پساپارلمانی لاریجانی

روزگار پسا پارلمانی علی لاریجانی چگونه خواهد گذشت؟ آیا او رخت سیاست را از تن بدر خواهد کرد و به گوشه دنج سیاست می رود یا استراحتی کوتاه کرده و برای ۱۴۰۰ آماده می شود یا...

چگونه مرغ را آبپز کنیم | چگونه مرغ را آبپز کنیم تا بوی زهم مرغ ندهد

چگونه مرغ را آبپز کنیم و چگونه مرغ را آبپز کنیم تا بوی زهم مرغ ندهد و روش مزه دار کردن مرغ و چگونه مرغ خوشمزه طبخ کنیم را در پرشین وی بخوانید

سخنان مهم رهبر انقلاب: کرونا ما را از توطئه دشمنان غافل نکند

رهبر معظم انقلاب فرمودند: بشر با این همه پیشرفت های علمی حیرت آور که به کلی وضع زندگی را در جهان تغییر داده احساس خوشبختی نمی کند. بشریت دچار فقر و بیماری است، دچار فحشا و گناه است، دچار بی عدالتی است، دچار نابرابری است، دچار شکاف طبقاتی بسیار وسیع است.

پخت کیک و شیرینی | نکات مهم پیرامون پخت کیک و شیرینی و پف کردن آن

پخت کیک و شیرینی و نکات مهم پیرامون پخت کیک و شیرینی و پف کردن آن و نکات لازم برای پف کردن کیک و شیرینی و روش پخت کیک را در پرشین وی بخوانید

روایتی از جلسات ویژه شمخانی با اصولگرایان و اصلاح‌طلبان

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز می گوید:نگاه رهبری معظم انقلاب هم این نیست که دولت باید برود و رئیس جمهور باید استیضاح شود یا استعفا بدهد. نگاه رهبری این است که رئیس جمهور باید تا روز آخر بایستد و کار خودش را انجام دهد.

مطالب مرتبط