صادرات کالا از مرز کیله سردشت ۵۲ درصد افزایش یافت all tv logo

صادرات کالا از مرز کیله سردشت ۵۲ درصد افزایش یافت
مهابادمهاباد

امین غلام‌نژاد مدیرگمرک سردشتبا اشاره به صادرات ۴۶۱ هزار تُن کالا به ارزش ۲۲۸ میلیون دلار ازمرز کیلهاین شهرستان، گفت: عمده کالا‌های صادراتی پارسال تره بار، خشکبار، مواد معدنی، پلاستیکی و فلزی بود.

وی اضافه کرد: همچنین پارسال در مجموع بیش از ۳.۵ میلیون دلار انواع کالا اغلب شامل لوازم خانگی و برقی از مرز کیله وارد کشور شد.

مدیر گمرک سردشت بیان کرد: پارسال علی رغم اینکه ساز و کار تردد انسانی به طور کامل مهیا نشده ولی رفت و آمد بیش از ۱۴۰ هزار نفر از مرز کیله ثبت شده است.

غلام نژاد گفت: روزانه بیش از ۱۸۰ کامیون شاملکالا‌های صادراتیبه مقصد اقلیم کردستان عراق وارد بازارچه مرزی «کیله» می‌شوند.

بازارچه مرزی کیله سردشت از سال ۱۳۸۲ برای تسریع در صادرات کالا و تولیدات داخلی کشور آغاز به کار کرد و این بازارچه مرزی سال گذشته به عنوان یکی از مرز‌های رسمی کشور در هیأت دولت به تصویب رسید و روزانه بیش از ۵۰۰ نفر در این بازارچه مرزی امرار معاش می‌کنند.

مرز کیله تا سردشت ۱۸ کیلومتر و تا شهر قلعه‌دیزه عراق ۱۷ کیلومتر مسافت دارد و این فاصله کمترین مسافت بین ۲ شهر مرزی در غرب کشور و از دیگر مزیت‌های این مرز است.

باشگاه خبرنگاران جوانمهابادمهاباد#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

روزی که اپلیکیشن‌های تبلیغاتی پایشان به زندگی مردم باز شد، کسی فکر نمی‌کرد این نرم‌افزارها جز آگهی‌های استخدام و خرید و فروش خانه و خودرو وخدمات، حرف دیگری برای گفتن داشته باشند.

یک ربع پیش

جلد روزنامه استقلال جوان چهارشنبه ۵ اردیبهشت را می‌بینید.

یک ربع پیش

طی روزهای اخیر در حالی دور تازه‌ فضاسازی‌ها درباره فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران ازسوی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی آغاز شده که برخی رسانه‌های غربی گمانه‌زنی درباره «احتمال تغییر دکترین هسته‌ای ایران» را در دستورکار خود قرار داده‌اند.

9 دقیقه پیش

جلد روزنامه شوت چهارشنبه ۵ اردیبهشت را می‌بینید.

یک ربع پیش

العین موفق شد از سد الهلال گذشته تا ضمن صعود به فینال لیگ قهرمانان، رویای ستاره پنجم تیم عربستانی را به باد بدهد.

7 دقیقه پیش

جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه کلاس‌های دانشگاه کلمبیا در نیویورک آمریکا را مجازی کرده است.

12 دقیقه پیش

تیم فوتبال العین امارات با شکست الهلال عربستان راهی فینال لیگ قهرمانان آسیا شد.

یک ربع پیش

وزارت خزانه‌داری آمریکا از اعمال تحریم‌های جدید علیه ۶ شخص و نهاد در ارتباط با ایران خبر داد.

یک ربع پیش

جلد روزنامه ایران ورزشی چهارشنبه ۵ اردیبهشت را می‌بینید.

14 دقیقه پیش

بیشتر...