خبرگزاری ایسنا |
1 روز پیش

ادامه جلسه رسیدگی به اتهام ترامپ درخصوص حمله به کنگره ایسنا

ادامه جلسه رسیدگی به اتهام ترامپ درخصوص حمله به کنگره

برخی شاهدان به مجلس نمایندگان آمریکا در تحقیقات درباره حمله به ساختمان کنگره (۶ ژانویه۲۰۲۱) گفتند که حداقل پنج متحد جمهوری‌خواه دونالد ترامپ پس از حمایت از تلاش‌های وی جهت تغییر نتایج انتخابات ۲۰۲۰، از این رئیس‌جمهوری سابق خواسته بودند که آنها را از همراهی در این مسیر مستثنی کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، نام این افراد در پایان پنجمین روز از جلسه استماع فاش شد؛ جلسه‌ای که بر این موضوع متمرکز بود که چگونه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در هفته‌های آخر ریاست‌جمهوری خود هر روز به مقامات ارشد وزارت دادگستری فشار می‌آورد تا در حفظ غیرقانونی قدرت به او کمک کنند.

دونالد ترامپ به دنبال جایگزینی جفری روزن، سرپرست سابق وزارت دادگستری با جفری کلارک، وکیل آمریکایی بود؛ فردی که حامی سرسخت ادعاهای نادرست ترامپ درخصوص "تقلب در انتخابات" بود.

آدام کینزینگر، یکی از اعضای جمهوری‌خواه کمیته در جلسه استماع روز پنجشنبه گفت: «این رئیس‌جمهوری سابق در واقع به یافتن حقایق اهمیت نمی‌داد. او صرفا از وزارت دادگستری می‌خواست تا مهر تاییدی به دروغ‌های او بزند.»

براساس این جلسه استماع، «اندی بیگز»، «مو بروکس»، «مت گاتز»، «لویی گومرت» و «اسکات پری» نمایندگان جمهوری‌خواهی هستند که از ترامپ خواسته بودند تا آنها را در مسیر خود درخصوص تغییر نتایج انتخابات مستثنی کند.

این در حالیست که دونالد ترامپ هرگز به این درخواست‌ها عمل نکرد.

روز ۶ ژانویه سال ۲۰۲۱ گروهی از هواداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا حمله کردند. دونالد ترامپ که بارها اعلام کرده بود در انتخابات به نفع جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا "تقلب گسترده" انجام شده است، تصریح کرد که او پیروز انتخابات شده و روز ششم ژانویه از حامیانش خواست نگذارند «انتخابات را بدزدند». وی همچنین در جمع حامیان خودش در واشنگتن دی‌سی سخنرانی بسیار تندی ایراد کرد و بارها دموکرات‌ها را به "تقلب بزرگ" متهم کرد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وزیر امور خارجه کشورمان اعلام کرد: اگر سایر طرف‌ها اراده لازم را داشته باشند، ایران مصمم به نیل به توافق خوب، قوی و پایدار است.

6 ساعت پیش

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از افزایش شمار مصدومان زلزله جزیره کیش از ۳۰ به ۳۷ نفر خبر داد.

6 ساعت پیش

فال روزانه یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱

6 ساعت پیش

با حکم مدیرعامل هلدینگ سیمان تامین مهدی خنجری به عنوان مدیرعامل شرکت حمل‌ونقل و خدمات دریایی آبادان انتخاب شد .

6 ساعت پیش

بررسی نوسانات قیمتی در بازار خودرو حاکی از ریزش قیمت خودروهای پراید و پژو و افزایش قیمت خودروهای سمند و دنا است.

7 ساعت پیش

زنگ برگزاری آزمون ورودی دانشگاه‌ها و مراکز عالی به صدا درآمد و کارت ورود به جلسه هم در حال توزیع شدن است. دهه اول تیر، فرصت خوبی برای پرداختن به‌نظام دانشجو گزینی و سمت‌وسوی کلی آن است که در ادامه خواهد آمد:

6 ساعت پیش

فیلمسازان کشورمان در آئین پایانی سی امین دوره فستیوال بین المللی فیلم کوتاه کرواسی عناوین برتر و اصلی را به خود اختصاص دادند و باعث شگفتی و تحسین هیات داوران و حاضران شدند.

6 ساعت پیش

کارلوس کی روش سابقه سرمربیگری رئال مادرید را دارد.

6 ساعت پیش

مدیرعامل شرکت پتروشیمی غدیر از ثبت رکوردی تازه در تولید این پتروشیمی در سه ماه ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: تولید در این مجتمع به ۱۲۱ درصد ظرفیت اسمی رسید.

6 ساعت پیش

بیشتر...