خبرگزاری میزان |
1 ماه پیش

سرمایه در گردش واحدهای صنفی کفاف ادامه کار تامین معیشت آن ها را نمی دهد resize

محمود بنانژاددر گفت‌وگو با میزان،در خصوص تأثیر شیوع بیماری کرونا بر وضعیت اصناف شهر مشهد، گفت: استان خراسان رضوی و خصوصاً شهر مشهد منطقه‌های سیاحتی و زیارتی هستند، یعنی بخش زیادی از اقتصاد آن‌ها وابسته به ورود مسافران و زائران است که متأسفانه در ایام شیوع بیماری کرونا با توجه به محدودیت‌هایی که اعمال شد مسافرت به شهر مشهد هم نسبت به سال‌های قبل خیلی کم شد و اصنافاین شهر نیزازاین‌جهت آسیب جدی دیدند.

رئیس اتاق اصناف مشهد با اشاره به این‌که در حال حاضر یکمقدار  مسافرت به شهر مشهد بیشتر شده است، گفت: اما آسیبی که در۲۰ ماه گذشته به اصناف این شهر واردشده به‌راحتی قابل اصلاح و جبران‌پذیر نیست به  دلیل اینکه در این مدت خیلی از اصناف از گردونه کار خارج شدند و از طرفی با بالا رفتن نرخ ارز و هزینه‌ها سرمایه در گردش واحدهای صنفی کاهش شدید پیدا کرد به‌نوعی که میزان سرمایه باقی‌مانده برای آن‌ها کفاف ادامه کار و تأمین معیشت آن‌ها را نمی‌دهد درنتیجه ترمیم وضعیت موجود و شرایط بد اقتصادی اصناف زمان‌بر خواهد بود.

وی در خصوص میزان حمایت‌ دولت و روند پرداخت تسهیلات حمایتی به اصناف، گفت: در دوران شیوع بیماریکرونا برنامه‌ای که دولت برای حمایت از اصناف باید انجام می‌داد عملاً شکل نگرفت فقط مهلت‌هایی که برای پرداخت هزینه بیمه و مالیات تعیین‌شده بود تمدید شد، اما برای سرپا نگه‌داشتن اصناف کمک مالی نشد.

عضو هیئت‌رئیسهاتاق اصناف ایران، افزود: در خصوص دریافت تسهیلاتکروناییهم  به دلیل اینکه اصناف شهر مشهد یا  تعطیل شده بودند و یااین‌که محدودیت فعالیت داشتند و پرداخت اقساط تسهیلات هم آن‌ها را گرفتارتر می‌کرد از دریافت این تسهیلات استقبال نکردند.

بنا نزاد در خصوص پرداخت تسهیلات به صنف تالار داران، گفت: ما لیست صنف تالار داران را برای دریافت این تسهیلات ارسال کرده‌ایم، اما هنوز جوابی دریافت نکرده‌ایم و اطلاع دقیقی از چگونگی و آمار پرداخت آن نداریم، اما با توجه به این‌که شرایط پرداخت این تسهیلات نسبت به تسهیلات قبلی مناسب‌تر است استقبال صنف تالار داران برای دریافت این تسهیلات نیز  بیشتر بوده است.
 
  • بیشتر بخوانید:
  • تسهیلات کرونایی مشکل تالارداران را حل نمی‌کند/ ارسال برگه عوارض برای واحد‌های صنفی تعطیل
 
انتهای پیام/


#‌اقتصاد#‌اخباراقتصاد منبع: خبرگزاری میزان

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

2 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

2 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

2 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

2 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

2 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

2 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

2 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

2 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

2 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

2 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

2 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

2 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

3 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

3 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

3 روز پیش

بیشتر...