اکونا پرس |
2 روز پیش

بازدهی دو برابری پرتفوی صبا نسبت به صندوق های سهامی

بازدهی دو برابری پرتفوی صبا نسبت به صندوق های سهامی

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین روز شنبه ۲۰‌ام شهریورماه با حضور 87.14 درصد سهامداران در سالن تلاش برگزار شد.

بازدهی دو برابری پرتفوی صبا نسبت به صندوق های سهامی
به گزارشاکونا پرس،

در سال مالی  1399، پرتفوی سرمایه گذاری صبا تامین بازدهی 533 درصدی را کسب کرده و در مقابل  بازدهی بورس به میزان  359 درصد و متوسط بازدهی صندوق هایسرمایهگذاری به میزان 363 درصد عملکرد بسیار مطلوبی داشته است. در سال منتهی به02/31 / 1400نیز صبا تامین با بازدهی 25 درصد نسبت به بازدهی بورس به میزان 17 درصد و متوسط صندوق هایسرمایه گذاریسهام به میزان 13 درصد عملکردی به میزان دو برابر متوسط صندوق های سرمایه گذاری، بازدهی داشته است.  

در ابتدای این جلسه محمدعلی شیرازی مدیرعامل شرکت صبا تامین با ارائه گزارشی از عملکرد شرکت در سال مالی منتهی به ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱، با اشاره به سیاست‌های این شرکت گفت: یکی از سیاست‌هایی در سال‌های اخیر دنبال کرده‌ایم،تنوع بیشتر در ترکیب سبد سرمایه‌گذاری بوده است همچنین خروج از صنایع با سود‌آوری پایین و افزایش وزن صنایع با تقسیم سود بالا از برنامه‌هایی بوده است که به منظور مدیریت ریسک و افزایش سود آوری دنبال شده است. همینموضوعات باعث شده شرکت سرمایه‌گذاری صبا بازدهیبیشتری نسبت بهشاخصکل بورس را کسب کند.

محمد علی شیرازی  در ادامه با اشاره به اهم اقدامات شرکت در سال گذشته گفت: تاسیس شرکت سبدگردانی و اخذ مجوز فعالیت، افزایش سرمایه ، توسعه سبدگردانی، تاسیسشرکت لیزینگ( در مرحله اخذ مجوز از بانک مرکزی) از دیگر اقدامات صورت گرفته در سال گذشته بوده است. او ادامه داد: اخذ کرسی هئیت مدیره برای اولین بار در تاریخ شرکت به طور همزمان در شرکت بورس اوراق بهادار تهران، فرابورس ایران، بورس کالا ایران، بورس انرژی، کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار و کانون نهاد‌های سرمایه‌گذاری بوده است. موضوعی که از این زاویه شرکت را به در وضعیتی متمایزقرار داده است.

رشد 40 درصدی سود خالص نسبت به سال گذشته 

بر اساس عملکرد مالی طی دوره یکساله منتهی به اردیبهشت ماه 1400، درآمدهای عملیاتی صبا تامین به 101,721 میلیارد ریال رسیده است که ازرشد38 درصدی نسبت به دوره مشابه خبر می دهد. سود خالص این شرکت نیز همین جهش را تجربه کرده با رشدی 40 درصدی به 98956 میلیارد ریال رسیده است. 

گزارش ها نشان می دهد رشد سود آوری صبا در شرکت های زیر مجموعه آن نیز نمود یافته است. به عنوان مثال شرکت سرمایهگذاری هامون صبا رشد 349 درصدی، کاگزاری صبا تامین رشدی 241 درصدی و کارگزاری بیمه تامین آینده رشدی 72 درصدی را به ثبت رسانده است. در این راستا شرکت خدمات مدیریت صبا تامین از زیان خارج شده و 36 میلیارد تومان سود ساخته است. 

کسب رکورد 20 عرضه اولیه در دو سال 

بر اساس اظهارات شیرازی توسعه عملیات شرکت سبدگردان‌اندیشه صبا، تجدید ساختار خدمات مدیریت صبا به منظور سرمایه‌گذاری در حوزه فن‌آوری و سرمایه‌گذاریجسورانه، تداوم فرآیند عرضه و پذیرش سهام شرکت‌های گروه شستا و اقدام برای انتقالسهامشرکت از فرابورس به بورس اوراق بهادارا تهران از برنامه‌های آتی صبا تامین در سال مالیپیش رو است. لیست شرکت هایی که توسط صبا تامین به بازار سرمایه راه پیدا کرده اند، در دو سال اخیر به 20 شرکت رسیده است. همچنین شرکت صبا تامین در سال گذشته پس از 6 سال از سازمان حسابرسی گزارش مقبول دریافت کرد، صبا تامین توانست در آخرین گزارش خود نیز باردیگر گزارش مقبول دریافت کند.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری لقمان اعلام کرد: سرمایه ثبتی شرکت پس از افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده سهامداران در…

مدیرعامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات از افزایش سرمایه ۶۲۰ هزار درصدی خبر داد.#‌اخبار منبع: اکونا پرس

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

با نزدیک شدن به زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری، برای بسیاری از داوطلبان کنکور، میزان شهریه شبانه یا نوبت دوم مورد سوال واقع می شود. رشته محل های شبانه یا نوبت دوم، رشته محل هایی هستند که در دانشگاه های دولتی برگزار می شوند ولی دانشجو باید بابت تحصیل در رشته محل های شبانه یا نوبت دوم شهریه بپردازد.

1 روز پیش

زنان باردار در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به ویروس کرونا نیستند ولی در صورت ابتلا، احتمال بروز بیماری شدیدتر در آن‌ها وجود دارد. بنابراین سازمان جهانی بهداشت توصیه می‌کند زنان باردار نیز واکسن بزنند. 

پریروز

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

پریروز

پیش‌فروش جدید تارا به زودی آغاز می‌شود, بر اساس اطلاعات به‌دست آمده، طرح جدید پیش‌فروش تارا، جدیدترین محصول ایران‌خودرو آغاز می‌شود.

پریروز

قیمj بیت کوین در ساعت 12 و 30 دقیقه صبح به وقت ایران روی 47 هزار و 167 دلار قرار داشت و تغییرات قیمتی آن در 24 ساعت و 7 روز گذشته مثبت بود.

پریروز

وام ارزان با سود پایین/ شرایط وام جدید بانک ملی چیست؟

پریروز

ناصر فریادشیران معاون ورزشی باشگاه استقلال می‌گوید مجریان برنامه فوتبال برتر خارج از اصول حرفه‌ای رفتار می‌کنند.

پریروز

مسئول روابط عمومی وارد کنندگان موبایل درباره ماجرای غیرفعال شدن موبایل‌های «شیائومی» در ایران توضیحاتی ارائه کرد.

پریروز

شکری نیا گفت: شبکه سپهر ویژه برنامه «سین» را با هدف معرفی برنامه‌ های شاخص شبکه‌ ها و بخش های مختلف صداوسیما تولید می‌ کند.

پریروز

معاون ورزشی باشگاه استقلال به شدت از رفتار دو مجری گلایه دارد و در مصاحبه‌ای به دلایل آن پرداخت.

پریروز

روز قبل خبر رسید که گوشی‌های شیائومی در برخی از کشورها از جمله ایران به صورت خودکار غیرفعال می‌شود. دلیل این مساله تحریم اعلام شده بود. اما حالا انجمن واردکنندگان موبایل می‌گوید فقط برخی از گوشی‌های شیائومی لاک می‌شود. اما کدام‌ها؟

پریروز

حمید استیلی به علت پارگی مینیسک زیر تیغ جراحان رفت و زانوی آسیب دیده خود را جراحی کرد.

پریروز

​بانک صادرات ایران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد سهامداران شرکت دامداری «تلیسه نمونه» با نماد «تلیسه» می‌توانند از روز دوشنبه ٢٢ شهریورماه ١٤٠٠ به مدت یک سال برای دریافت سود سهام این شرکت در سال مالی منتهی به ٣٠ اسفندماه ٩٩ به شعب بانک صادرات ایران در سراسر کشور مراجعه کنند.

پریروز

رئال مادرید فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا را با پیروزی آغاز کرد و در خانه اینتر با یک گل بازی را به سود خود به پایان رساند. پورتو هم در حضور طارمی یک تساوی ارزشمند را برابر اتلتیکو مادرید در اسپانیا کسب کرد.

پریروز

مهاجم سرشناس پاری سن ژرمن در دیدار برابر کلوپ بروژ مصدوم شد و نتوانست به بازی ادامه دهد.

پریروز

بیشتر...