راهبرد معاصر |
۱ هفته پیش

شناسایی گونه ای جدید از کرونا راهبرد معاصر

دانشمندان گونه جدیدی از ویروس کرونا را در خفاشان انگلستان شناسایی کرده اند.

به گزارش راهبرد معاصرروزنامه انگلیسی "ایندیپندنت" از کشف نوع جدیدی از ویروس کرونا در خفاش‌های انگلیس که با "SARS-Covid-۲" عامل ابتلا به "Covid-۱۹" مرتبط است، خبر داد.

این روزنامه افزود: ایوانا مورفی محقق دانشگاه "East Anglia"مدفوع ده‌ها خفاش نعل اسبی را جمع آوری کرد و توالی ژن جدیدی از ویروس کرونا را در یکی از ۵۳ نمونه پیدا کرد.

مورفی می‌گوید که امیدوار است این کشف مردم را به آزار و اذیت خفاش‌ها سوق ندهد؛ زیرا این حیوانات اگر رها باشند، هیچ تهدیدی ندارند.

ویروس شناسایی شده توسط متخصصان بهداشت عمومی انگلیس RhGB۰۱ نامگذاری شده است.

کارشناسان می‌گویند: بعید است این ویروس تهدیدی برای انسان داشته باشد، مگر اینکه جهش یابد؛ تاکنون هیچ مدرکی دال بر جهش و یا انتقال آن وجود ندارد.

دیانا بل محقق دانشگاه "East Anglia" نیز با درخواست برای انجام مطالعات بیشتر در مورد انواع خفاش‌ها و گونه‌های دیگر گفت: گونه‌های دیگری که تاکنون کشف شده اند، احتمالاً RhGB۰۱ را داشته اند، اما امروز پس از انجام تحقیقات جدید کشف شده است.

او افزود: خفاش‌های نعل اسبی در سراسر اروپا، آفریقا، آسیا و استرالیا یافت می‌شوند. ویروس‌های مشابه در سایر گونه‌های خفاش‌های نعل اسبی در چین، آسیای جنوب شرقی و اروپای شرقی نیز مشاهده شده است./باشگاه خبرنگاران#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

طالبان با انتشار بیانیه‌ای اقدام آمریکا در معافیت روادید برای افغان‌هایی که به عنوان مترجم یا در حوزه‌های دیگر در جریان اشغال افغانستان به آنها کمک کرده‌اند، را محکوم کرد.

8 دقیقه پیش

نفرات راه یافته به مرحله نیمه نهایی اوزان ۷۴ و ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد المپیک ۲۰۲۰ مشخص شدند.

8 دقیقه پیش

یک پیشران طرح توسعه مشاغل خانگی، رمز مهم توسعه مشاغل خانگی را، اتصال به بازار مصرف دانست.

یک ربع پیش

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی لرستان از فعالیت ۵۰۰ طلبه بومی و غیربومی در بستر فضای مجازی با هدف بیان فلسفه قیام عاشورا خبر داد.

یک ربع پیش

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان می‌گوید: بالغ بر ۱۶ سال قانون تسهیل ازدواج جوانان به زمین مانده و عملیاتی نشده است.

یک ربع پیش

با توجه به وضعیت بد اقتصادی در مناطق مرزی شمال سیستان و بلوچستان و عدم دسترسی مردم به امکانات درمانی و بهداشتی مناسب در این مناطق بیمارستان فوق تخصصی صحرایی سپاه به مدت یک هفته در بخش قرقری شهرستان هیرمند شروع به کار کرد.

نیم ساعت پیش

با شکست دور از انتظار کایل دیک دارنده 2 طلای جهان از آمریکا مقابل کشتی‌گیر نه چندان مطرح بلاروس، حسین‌خانی از دور رقابت‌های المپیک کنار رفت.

نیم ساعت پیش

پوستر لامپ‌های پرمصرف دیگر جایگاهـی در روشنایــی منـزل ندارنـد. را مشاهد کنید.

نیم ساعت پیش

جدال تیم‌های فوتبال پیکان و پرسپولیس با برتری و قهرمانی سرخ‌پوشان خاتمه یافت.

نیم ساعت پیش

ناظران سیاسی پیش بینی می کنند که در آینده،" قیس سعید" رئیس جمهوری تونس ناچار است یا قدرت را به نیروهای مسلح واگذار کند مانند آنچه که در سال ۱۹۹۱ در الجزایر رخداد و طی آن ارتش قدرت را از جبهه نجات اسلامی به رهبری شیخ عباس مدنی خارج کرد، یا با انحلال پارلمان یک انتخابات زود هنگام برگزار کند.

نیم ساعت پیش

یک عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گفت: این حزب در زمینه های مختلف متخصص داشته و آمادگی کمک به دولت را دارد.

نیم ساعت پیش

مدافع استقلال با استوک پاره شده مقابل گل‌گهر بازی کرد ...

نیم ساعت پیش

باشگاه پرسپولیس در مذاکره با چند مهره اصلی و تأثیرگذار خود شرایط آنها برای تمدید قرارداد را پذیرفت، اما درباره یک بازیکن که رقم بالایی را نیز پیشنهاد داده است، مذاکرات ادامه خواهد داشت.

نیم ساعت پیش

کیهان نوشت: اکنون، دوره روحانی به سر آمده و چهره‌ای سکاندار ریاست دولت جمهوری اسلامی ایران شده که گزارشگر سی‌ان‌ان درباره او می‌گوید «رئیسی، مقابل آمریکا عقب‌نشینی نمی‌کند و امتیاز دیگری نخواهد داد».

نیم ساعت پیش

کارشناس داوری فوتبال کشورمان از اشتباهات پرتعداد داوری در بازی استقلال و گل‌گهر خبر داد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...