خبرگزاری ایسنا |
4 روز پیش

استولتنبرگ: نمی توانم تضمین کنم فنلاند سوئد به زودی به ناتو ملحق شوند ایسنا

دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) گفت: در راستای پیوستن سوئد و فنلاند به ناتو تلاش می‌کنم اما نمی‌توانم تضمین کنم آن دو کشور به زودی به عضویت این پیمان درآیند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه پولتیکو، ینس استولتنبرگ، دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در گفتگویی مطبوعاتی در بروکسل اظهار کرد: هدف من هنوز تضمین پیوستن سوئدو فنلاند به ناتو در اسرع وقت ممکن است اما نمی‌توانم این مساله را تضمین کنم.

این روزنامه در ادامه به نقل از استولتنبرگ نوشت: با وجود مخالفت‌های ترکیه، هنوز در مورد عضویت این دو کشور در ناتو خوش‌بین هستم و این اولین باری نیست که یک یا چند عضو ناتو با سایر اعضا اختلاف‌نظر دارند.

نمایندگان سوئد و فنلاند در ناتو ۱۸ مه گذشته درخواست‌های خود برای عضویت در این پیمان را به استولتنبرگ ارائه دادند.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد: تا زمانی که سوئد و فنلاند موضعگیری خود را درباره تشکل‌های تروریستی مشخص نکنند،آنکاراهرگز از عضویت این کشورها در ناتو حمایت نخواهد کرد.

۲۰ ژوئن تعدادی از مسؤولان ترکیه، فنلاند و سوئد در بروکسل نشستی با نمایندگان ناتو داشتند و آنکارا از آن زمان موضعگیری خود را تغییر نداده و تاکید کرده نگرانی‌های منطقی دارد که باید برطرف شود.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سرمربی زن ایرانی تیم فوتسال بانوان عراق سورپرایز شد.

2 ساعت پیش

بررسی هزینه های انواع تورهای گردشگری هوایی به مقصد دبی در تیر ماه به شرح جدول زیر است؛ 8

1 ساعت پیش

به نظر می‌رسد باشگاه سپاهان تبدیل به رقیب اصلی آبی‌های پایتخت در فصل نقل و انتقالات شده است.

2 ساعت پیش

بنیان گذار دوج کوین، بیلی مارکوس بر این باور است که مجددا شاهد روند نزولی در بازار رمزارزها خواهیم بود.

1 ساعت پیش

خورشت ها جزو غذاهای سنتی و همیشگی سفره های ایرانی ها بوده است. این غذای خوشمزه بسیار ساده است و تهیه آن نیاز به دقت فراوانی دارد.

1 ساعت پیش

باشگاه استقلال با توجه به شرایطی که در نقل‌وانتقالات دارد، در حال مذاکرات فشرده با بازیکنان برای تمدید قرارداد آنها است.

3 ساعت پیش

رئیس مرکز پزشکی عالی فیفا در تهران (ایفمارک) از سوی فیفا به عنوان هماهنگ کننده پزشکی مسابقات جام جهانی فوتبال در قطر انتخاب شد.

3 ساعت پیش

منابع معتبر انگلیسی از جدایی پتر چک از باشگاه چلسی خبر دادند.

2 ساعت پیش

استفاده از گیاه خرفه خواص دارویی و خواص درمانی مناسبی دارد و این گیاه سرشار از ویتامین ها می باشد، البته خواص تخم خرفه و برگهای گیاه خرفه هم بسیار قابل توجه است.

نیم ساعت پیش

بیشتر...