خبرگزاری ایسنا |
2 ماه پیش

کشف راس کل بز وحشی زنده در یک دامداری ایسنا

کشف ۳ راس کل و بز وحشی زنده در یک دامداری

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمدمدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: با اجرای حکم تفتیش از یک دامداری در گچساران ۲ راس کل و یک راس بز زنده کشف و ضبط شد.

اسلام جاودان خرد از کشف سه راس کل و بز زنده از طویله یک دامداری در شهرستان گچساران خبر داد و افزود: به دنبال دریافت گزارشی از همیاران محیط زیست مبنی بر نگهداری سه راس کل و بز وحشی در طویله یک دامدار در شهرستان گچساران، پس از اطمینان از صحت و سقم گزارش، مامورین با هماهنگی مراجع قضایی و همکاری مراجع انتظامی و اخذ مجوز وارد دامداری شدند.

وی اظهارکرد: پس از بررسی طویله های این دامداری مشخص شد که متهم سه راس کل و بز را در یکی از طویله های این دامداری نگهداری می کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: ظاهر هر سه راس کل و بز وحشی از نظر جسمانی سالم هستند، اما متاسفانه به دلیل جدا کردن آنها از طبیعت و زندگی در یک محیط بسته، نیازمند یک دوره زیادی از تیمارداری زیر نطر دامپزشک است که سلامت آنها را تائید و ببینیم امکان بازگشت به طبیعت را دارند یا خیر .

جاودان خرد با اشاره به اینکه هنوز مشخص نیست که متخلف چگونه و از چه راهی این حیات وحش را به دام انداخته است، تصریح کرد: هنوز معلوم نیست که متهم چگونه و از چه راهی توانسته است ۲ راس کل و یک راس بز را زنده گیری کند که پس از اقدامات قضایی معلوم خواهد شد، اما زنده گیری حیات وحش به دلیل عدم نیاز به اسلحه و تنها با داشتن مهارتی خاص است و متخلفینی که سلاح در اختیار ندارند از این روش استفاده می کنند و همچنین با توجه به اینکه صدای شلیک گلوله ایجاد نمی شود و عدم آگاهی محیط بانان از حضور شکارچی در منطقه، این دسته از متخلفین به ندرت دستگیر می شوند.

وی با اشاره به اینکه مطابق با ماده ۱۰ قانون شکار و صید ، هرگونه خرید، فروش، عرضه، حمل ونگهداری حیات وحش زنده یا آسیب دیده یا اجزاء بدن آنها بدون هماهنگی با محیط زیست جرم بوده و مستوجب مجازات قانونی است، ادامه داد: مطابق با این ماده قانونی حیات وحشی که بدون هماهنگی با محیط زیست به هرنحوی در منازل مسکونی نگهداری می شوند جرم بوده و مطابق با قانون با نگهدارنده آن برخورد قضایی صورت خواهند گرفت .

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد، جاودان خرد ضمن تشکراز همراهی خوب مردم طبیعت دوست گچساران و مسئولان ارشد قضایی این شهرستان با محیط زیست بیان کرد: متهم به همراه پرونده به مراجع قضایی معرفی خواهد شد، ضمن آنکه از مردم طبیعت دوست تقاضامندیم که درصورت مشاهده هر گونه تخلف زیست محیطی با سامانه رایگان و مردمی ۱۵۴۰ تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مرجع تقلید شیعیان در عراق با صدور بیانیه‌ای پیش‌بینی کرد که روز سه‌شنبه، ۱۲ مارس (۲۲ اسفندماه) نخستین روز ماه رمضان باشد.

نیم ساعت پیش

رئیس سازمان پزشکی قانونی با بیان اینکه در نظر داریم ژنتیک افراد با مشاغل پرخطر را جمع‌آوری کنیم، گفت: افراد دارای مشاغل پرخطر مانند خبرنگاران، آتش‌نشانان، کادر پرواز، نیروهای مسلح، جنگل‌بانان، کارگران معادن و ... از گروه‌های هدف این طرح هستند.

نیم ساعت پیش

مردم اینبار هم به وظیفه خود عمل کردند و یکبار دیگر پای شهدا، رهبری و آرمان‌های انقلاب ایستادند.

یک ربع پیش

شصتمین مراسم اهدای جوایز انجمن صدای آمریکا با درخشش «اوپنهایمهر» همراه شد.

یک ربع پیش

براساس شمارش آرای حدود ۸۰ درصد صندوق‌های تهران، اگر این روند ادامه یابد، ۱۰ نفر از این لیست به مجلس راه می‌یابند و احتمالا از نفر ۱۱ الی ۵۰ راهی دور دوم خواهند شد.

یک ربع پیش

جنبش حماس با تعیین سقف زمانی برای پایان مذاکرات تاکید کرد که مقاومت هرگز امتیازی به اشغالگران و آمریکا نخواهد داد.

نیم ساعت پیش

انتظار می‌رود که لالیگا با توجه به گزارش داور محرومیت دو جلسه‌ای برای جود بلینگام، ستاره رئال مادرید، در نظر بگیرد.

نیم ساعت پیش

اگر خودروسازان هم در سال آینده ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته باشند. با این افزایش قیمت ناخودآگاه توان خرید مردم هم کاهش پیدا می کند و همراه آن تقاضا برای آن هم کاهش پیدا می کند و این می تواند کمک کند تا تفاوت قیمت بازار و کارخانه مقداری کم شود.

نیم ساعت پیش

بیشتر...