خبرآنلاین |
1 ماه پیش

برخی نکات بهداشتی مهم برای زنان خبرآنلاین

برخی نکات بهداشتی مهم برای زنان

ایسنا نوشت: کارشناس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان نسبت به رعایت نکات مطرح شده بهداشتی بانوان برای پیشگیری از ابتلا به عفونت‌، تاکید کرد.

نرگس باباخانی اظهار کرد: برخی بانوان به صورت وسواس گونه و روزانه چندین مرتبه از ژل‌های بهداشتی بانوان استفاده می‌کنند که نیاز به این کار نیست چون باعث می‌شود تنظیم نرمال سیستم تناسلی بانوان بهم بخورد. نهایتاً هفته‌ای یکبار می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

باباخانی با بیان اینکه لباس زیر باید مکرر و روزانه عوض شود، تصریح کرد: باید به دختران جوان آموزش داده شود که لباس زیر باید با دست و صابون شسته و در آفتاب خشک شود. اگر شرایط پهن کردن در آفتاب وجود ندارد می‌توان از اتو استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه خشک نگه داشتن ناحیه تناسلی در خانم‌ها خیلی مهم است، مطرح کرد: خانم‌ها حتما بعد از استفاده از سرویس بهداشتی از دستمال استفاده کنند. این دستمال‌ها نباید معطر باشند چون ناحیه تناسلی حساس است و استفاده از دستمال توالت معطر آن را تحریک می‌کند.

کارشناس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان خاطرنشان کرد: لازم نیست که از پد بهداشتی روزانه در دوران غیر از پریود استفاده‌ کرد چون باعث ایجاد رطوبت در ناحیه تناسلی می‌شود.

باباخانی تاکید کرد: بانوان به این نکته توجه کنند که موقع طهارت گرفتن خود را از جلو به عقب بشورند.

وی در پایان یادآور شد: مصرف زیاد مواد قندی نیز می‌تواند زمینه ساز برخی عفونت‌ها شود.

بیشتر بخوانید:

ممکن استعفونتاز یک کودک وارد غذای نذری مبتلایان شده باشد!

سلاح مخفی کودکان مقابل کرونا

۲۳۳۲۳۱#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس قوه قضاییه با اشاره به وظایف و مسئولیت‌های خطیر و اختیارات دستگاه قضایی گفت: نباید وقتی فردی مستحق بازداشت نیست به صرف اینکه مقام قضایی از این اختیار برخوردار است، دستور بازداشت فرد مزبور را صادر کند.

1 روز پیش

از استفاده کمتر از اینترنت موبایل گرفته تا نوشتن زیرنویس زنده برای ویدیوها؛ این تنظیمات به شما کمک خواهند کرد تا راحت‌تر از تلفن‌تان استفاده کنید.

دیروز

زومیت نوشت: درحالی‌که بیش از نیمی از افراد شب‌ها درکنار گوشی موبایل خود به خواب می‌روند، تحقیقات از زیان‌باربودن شدید این کار برای سلامتی خبر می‌دهند.

دیروز

ایسنا نوشت: محققان بر اساس نتایج یک بررسی اعلام کردند: بار جهانی سرطان کبد ممکن است تا سال ۲۰۴۰ بیش از ۵۵ درصد افزایش یابد.

19 ساعت پیش

ایسنا نوشت: امروزه چاقی و اضافه وزن به یکی از مشکلات شایع در تمامی کشورها تبدیل شده است که به جز دریافت زیاد کالری، عوامل مختلفی در ایجاد این مشکل نقش دارند.

22 ساعت پیش

ایلنا نوشت: معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ جزییات دستگیری دو متهم به ۵ فقره قتل را تشریح کرد.

21 ساعت پیش

ایسنا نوشت: جانشین انتظامی سمنان از دستگیری قاتل جوان سمنانی که چند روز قبل در شهرستان مهدیشهر به قتل رسیده بود، خبر داد.

23 ساعت پیش

گجت‌نیوز نوشت: محققان یک تمرین فوق‌العاده به نام «شنای ماهیچه نعلی» را ابداع کرده‌اند که سوزاندن چربی در بدن حتی در حالت نشسته را به طور چشمگیری افزایش می‌دهد.

1 روز پیش

گجت‌نیوز نوشت: قورباغه‌های مشکی چرنوبیل، به عنوان گونه‌ای که از تشعشعات مرگ‌بار رادیواکتیو این منطقه جان سالم به در برده، نمونه‌ای شگفت‌انگیز از تکامل هستند.

1 روز پیش

بیشتر...