خبرآنلاین |
1 ماه پیش

چرا انتخاب یک زن ایرانی به عنوان دختر شایسته آلمانی برای روزنامه اصولگرا جذاب شده خبرآنلاین

چرا انتخاب یک زن ایرانی به عنوان دختر شایسته آلمانی برای روزنامه اصولگرا جذاب شده؟!

انتخاب یک زن ایرانی‌تبار به عنوان دختر شایسته آلمان باعث واکنش‌هایی شد.

به گزارشخبرآنلاین، گروهی از کاربران شبکه‌های اجتماعی در پیام‌های خود از ظاهرآپامه شونائرو یا از اصالت ایرانی او انتقاد کردند.

در این میان روزنامه جوان نوشت: بسیاری از مردم دنیا اصل برگزاری چنین برنامه‌هایی را خطای ضدفرهنگی و البته کاری بی‌فایده و سطح پایین می‌دانند، اما حتی آنانی هم که از برگزاری چنین رویدادهایی دفاع می‌کنند، این انتخاب را هضم نکردند. مثلاً یکی از کاربران، تلویحاً چنین اقدامی را توطئه‌ای برای قالب کردن این زن به مردم دانسته و نوشته: «اینکه چطوری قراره این زن دست رو نشسته نا مرتب، با موهای ژولیده و شونه نخورده و قیافه چپ پسند رو که به عنوان دختر/زن شایسته آلمان انتخاب شده رو تو پاچه ملت کنن قطعاً تا چند وقت دیگه مشخص می‌شه».

رسانه‌های ضدانقلاب البته از این انتخاب ذوق‌زده شدند و تلاش می‌کنند آن را افتخاری برای مردم ایران بدانند، حال بماند که اکثریت مردم ایران اصلاً اطلاعی از این برنامه و از این انتخاب ندارند، چه رسد که بخواهند به آن افتخار کنند!
اما سیاسی بودن چنین انتخابی آنجا عیان می‌شود که همین رسانه‌های فارسی زبان غربی بیان می‌کنند که این زن فعال جریان زن، زندگی، آزادی در آلمان است و البته از نظر کاربران شبکه‌های اجتماعی انتخاب این فرد به عنوان دختر شایسته آلمان به سبب همین موضوع صورت گرفته و اعطای این عنوان من درآوردی را برای اعتبار و وجهه بخشیدن به وی برای استفاده ابزاری در آینده علیه کشورمان عنوان کردند.

یک کاربر توییتر نوشته که «این خانم ایرانی که در پنج سالگی به آلمان مهاجرت کرده به عنوان زیباترین زن آلمان در سال ٢٠٢۴ انتخاب گردید، البته پروسه طولانی داشت و در نهایت این خانم به عنوان زیباترین انتخاب شد، شما کافی است فقط ده دقیقه در خیابان‌های آلمان قدم بزنید قطعاً ۵٠ درصد از خانم‌ها از این خانم ایرانی زبباتر هستند، ولی، چون این خانم یکی از حامیان زن، زندگی، آزادی در آلمان هستند و اتفاقاً در این زمینه پرکار هم هستند دلیل این انتخاب را برای ما ایرانیان قابل هضم می‌کند. این اتفاقات که شامل انتخاب بهترین زن سال، بهترین فیلم سال و اساساً بهترین‌های سال است، دارد به سمتی می‌رود که ایرانیان نیاز ندارند واقعاً در شغلشان بهترین باشند. فقط کافی است لگدی محکم به نظام ایران زده باشند، روزی اگر یک میمون را به عنوان زیباترین حیوان دنیا انتخاب کردند بدانید آن حیوان قطعاً لگدی به ایران یا روسیه زده است».
بیراه هم نمی‌گوید، سیاسی کاری‌های غرب درباره کشورهای دیگر عیان شده و فقط کسی که تصمیم گرفته متوجه نشود، متوجه نمی‌شود. همین سیاسی کاری‌ها از زشت هم زیبا می‌سازد. وقتی می‌توانند جای قاتل و شهید را عوض کنند، دیگر قالب کردن نیروهایشان به جای دختر شایسته که کاری ندارد!
پیش از این درباره اعطای جایزه صلح نوبل به نرگس محمدی هم همین تحلیل به دفعات بیان شد که او صرف مخالف ایران بودن، شایسته دریافت این جایزه شده است.

23302

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

امروز (۳۰ فروردین) در برخی نقاط استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان جنوبی وقوع رگبار و رعدو برق، گاهی وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

20 ساعت پیش

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه باید غایبین آزمون کنکور را جدی بگیریم، گفت: بررسی‌های سنجش نشان می‌دهد که عده‌ای اجیر شده‌اند از سوی شبکه‌های تقلب که در آزمون غایب باشند؛ بنابراین دستورالعمل‌های پیچیده امنیتی را باید عوامل اجرایی جدی بگیرند.

17 ساعت پیش

میانگین کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون در شرایط قابل قبول است.

20 ساعت پیش

تیم جنایی با جسد مرد حدودا ۴۳ ساله‌ای مواجه شدند که هدف ۳۷ ضربه بی‌رحمانه چاقو قرار گرفته بود.

12 ساعت پیش

زن ۶۰ساله برای چیدن گیاهان دارویی راهی ارتفاعات شهرستان پیرانشهر رفته بود، هدف حمله خرس قرار گرفت اما به طرز معجزه‌آسایی از این جدال هولناک جان سالم به در برد.

14 ساعت پیش

رئیس قوه قضائیه درباره تغییر معاون اول دستگاه قضا و انتصاب خلیلی به این سمت توضیح داد.

15 ساعت پیش

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا آخرین وضعیت مناطق کوهستانی کشور را تشریح کرد.

20 ساعت پیش

محدودیت‌های ترافیکی در محورهای مواصلاتی مازندران اعلام شد.

15 ساعت پیش

مادر و دختری که فروشنده لباس را در شیراز کشتند، دستگیر شدند.

14 ساعت پیش

بیشتر...