گلستان ما |
2 روز پیش

گلستان ما ۴۰ درصد دانش آموزان گرگانی واکسن کرونا دریافت کردند

به گزارش گلستان ما، حسینعلی ناصری روز چهارشنبه در نشست شورای اداری این شهرستان اظهارداشت: جمعیت دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال گرگانی بدون ثبت نام و فقط با مراجعه به مراکز واکسیناسیون می توانند واکسن بزنند.

وی تصریح کرد: واکسن پاستور (پاستوکووک) مشترک ایران و کوبا در اختیار استان گلستان قرار گرفت و  از هفته بعد به سبد واکسیناسیون دُز دوم کادر درمان و دُز اول  گلستانی هایی که تمایل دارند اضافه می شود و استفاده از واکسن ایرانی برکت به دلیل محدودیت فقط برای نوبت دوم واکسیناسیون اشخاص انجام می شود.

وی افزود: بر اساس آمار بیش از ۶۵ درصد جمعیت هدف شهرستان گرگان دُز اول و بیش از ۵۰ درصد دُز دوم  واکسن خود را تزریق کرده‌اند.

معاون مرکز بهداشت شهرستان گرگان ادامه داد: به منظور تسریع در واکسیناسیون به طور متوسط روزانه بیش از ۶ هزار دُز اول  و ۲ هزار دُز دوم واکسن تزریق می شود و این نهاد آمادگی تزریق روزانه  بیش از هشت هزار دُز را دارد.  

همچنین فرماندار گرگان در این  نشست شورای اداری شهرستان گفت:  با مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا، نامه مربوط به لغو دورکاری کارکنان به دستگاه‌های اجرایی ارسال شد و کارمندان و کارکنان دولت موظف به حضور در محل کار خود هستند و باید همه آنان واکسن بزنند و کارمندی که واکسیناسیون نشود عواقب آن با خودش خواهد بود.

محمد حمیدی اظهارداشت: در فصل سرمای سال جاری گرگان در صورتی که محدودیت سوخت نداشته باشیم، مشکلی در تامین برق نخواهیم داشت و این مهم با رعایت مصرف کنندگان مسکونی برآورده خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ۶۵ درصد سوخت فقط صرف مصارف خانگی گرگانی ها می شود و با  ۱۰ درصد صرفه جویی این مصرف کنندگان هیچ صنعتی به دلیل نبود سوخت تعطیل نخواهد شد و اقتصاد شهرستان هم با مشکلات فراوان رو به رو نمی شود.

وی اضافه کرد: این سوخت ها میلیاردها تومان ارزش داشته که به صورت یارانه پنهان در اختیار شهروندان قرار گرفته است و همه در استفاده درست از این سرمایه مسئول هستند.

فرماندار گرگان افزود: عدم صرفه جویی کشور را زمین گیر کرده و باید سعی در فرهنگسازی در این امر مهم شود.

حمیدی با اشاره به استفاده از فضای الکترونیکی اظهارداشت: گستردگی و وسعت خدمات الکترونیکی در کاهش هزینه ها نقش گسترده ای دارد و پست با استفاده درست از این مهم بازار گلستان و به خصوص گرگان را متحول کرده است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی گلستان گفت: پلیس برای حفظ حقوق شهروندان و دستیابی به امنیت پایدار به  سمت هوشمندسازی حرکت کرده است و برای خدمت به  مردم با پیشرفت علم و فناوری به عنوان تشکیلات پیشرو اقدامات خوبی انجام داده است.

سرهنگ فرزاد تاجزاده بیان کرد: نیروی انتظامی در افزایش کیفیت خدمات رسانی اولویت اول را سرعت، دقت و رضایتمندی شهروندان برای انجام رسالت  خود در راستای تامین نظم و امنیت جامعه  قرار داده است و برای  رسیدگی به مشکلات مردم از هیچ تلاشی فروگذار نیستند.

 طبق سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵،  شهرستان گرگان با  بیش از ۴۸۰ هزار و ۵۴۱ نفر معادل ۲۵.۷۱ درصد پر جمعیت ترین شهرستان های استان گلستان است.

انتهای پیام/#‌خبری #‌اخبار منبع: گلستان ما

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدیر کل خدمات بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه انحصار در واردات نهاده‌های دامی را قبول نداریم گفت: امسال بیش از ۹۱ شرکت، نهاده‌های دامی وارد کشور کردند.

4 ساعت پیش

نفت صرفاً یک ماده سیاه نیست که از پوسته کره زمین به دست می‌آید بلکه یک کالای مهمی است که بخش عمده از اقتصاد کشور‌های دنیا را تحت تأثیر قرار داده است.

5 ساعت پیش

اهمیت فلزات غیرآهنی از آنجایی است که کاربرد فراوان و ارزش افزوده بالایی داشته و می‌تواند سهم مهمی در اقتصاد کشورمان داشته باشد.

6 ساعت پیش

نتایج قرعه کشی فروش فوق العاده محصولات ایران خودرو در 24 مهر اعلام شد برای مشاهده لینک اسامی فروش فوق العاده ایران خودرو به سایت تیتربرتر مراجعه کنید.

7 ساعت پیش

سهام عدالت در معاملات امروز بورس و با قرار گرفتن شاخص کل بر مدار صعودی، بخشی از ضرر و زیان‌های خود را جبران کرد و ارزشش با رشد ۲.۵ درصدی همراه شد.

7 ساعت پیش

با افزایش قیمت دلار در بازار آزاد امروز، قیمت طلا و سکه در بازار امروز روند افزایشی داشتند.

7 ساعت پیش

رئیس سازمان بورس در خصوص برنامه بازار سرمایه برای بازار بدهی و فروش اوراق توضیحات جدیدی را بیان کرد.

7 ساعت پیش

شرایط دریافت وام ۱۵۰ میلیون تومانی با سود یک درصد از آبان 1400 اعلام شد.

7 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

7 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

7 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

7 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

8 ساعت پیش

پنجمین دور گفتگو‌های سیاسی ایران و اتریش امروز به ریاست معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان و دبیر کل وزارت امور خارجه اتریش در تهران برگزار شد.

8 ساعت پیش

نظرسنجی مرکز تحقیقات درباره سریال‌های سیما در نیمه اول مهر ۱۴۰۰ نشان می‌دهد ۷۹.۲ درصد مردم بیننده برنامه‌های سیما بوده‌اند و در میان سریال‌های جدیدی که روی آنتن رفته است، مجموعه تلویزیونی «افرا» از شبکه یک با ۴۶ درصد مخاطب و کسب رضایت «در حد زیاد» ۸۲.۹ درصدی پربیننده‌تر از دیگر مجموعه‌های تلویزیونی در صدر سریال‌های سیما قرار گرفت.

9 ساعت پیش

بیشتر...