خبر 24 |
1 ماه پیش

معمار تحریم های آمریکا علیه روسیه دولت بایدن را ترک کرد خبر24

معمار تحریم‌ های آمریکا علیه روسیه دولت بایدن را ترک کرد
به گزارشخبر24، رویترز گزارش داد، در بحبوحه درگیری ها در اوکراین، «دالیپ سینگ» (Daleep Singh) معمار تحریم های آمریکا علیه روسیه دولت بایدن را ترک کرد.

این خبرگزاری در تیتر خود در این باره نوشت: در حالیکه جنگ اوکراین ادامه دارد، «سینگ» معمار تحریم های آمریکا علیه روسیه مسئولیت خود را ترک می‌ کند.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در سفر هفته آینده خود به آلمان یک عضو و راهبردشناس جدید را با خود همراه خواهد داشت که مسئولیت او هماهنگ کردن تحریم‌ ها علیه روسیه بوده و جانشین «دالیپ سینگ» خواهد بود.

این گزارش در ادامه می نویسد: «دالیپ سینگ» اخیراً کار خود را به عنوان اقتصاددان ارشد جهانی و رئیس تحقیقات اقتصاد کلان شرکت خدمات مالی «پی‌جی‌آی‌ام» آغاز کرد؛ شرکتی که ۸۹۰ میلیارد دلار دارایی دارد.

گزارش مذکور می افزاید: دالیپ سینگ معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید بود و یک منبع مطلع در ماه آوریل خبر داده بود که او به دلیل «مشکلات خانوادگی» کار در کاخ سفید را ترک کرد.

رویترز افزود: وظیفه و مسئولیت دالیپ سینگ، هدایت کار چند نهاد دولت فدرال آمریکا که شدیدترین مجموعه تحریم ها در تاریخ را علیه روسیه اجرا کرده و نیز به هماهنگی مشارکت رئیس‌ جمهور در کنفرانس‌ های بین‌ المللی کمک می کرد.

این رسانه اضافه کرد: خروج وی از دولت آمریکا در لحظه حساسی برای تحریم ها صورت می‌ گیرد؛ چرا که مقام‌ های دولت آمریکا نگرانند که تلاش‌ها برای قطع نفت و گاز روسیه از بازارهای بین‌ المللی نتیجه معکوسی داشته و اقتصادهای غربی را به سمت رکود سوق دهد.

منبع: مهر


منبع: خبر 24

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رهبر جریان صدر در عراق از دستگاه قضایی این کشور درخواست کرد که حداکثر تا پایان هفته آینده پارلمان عراق را منحل کند.

5 ساعت پیش

مدیرعامل تامین اجتماعی گفت: برای اعمال افزایش جدید و نحوه پرداخت و تأمین مالی مربوطه با هماهنگی با کانون‌ها؛ نیازمند زمان هستیم و انشاءلله صدور احکام جدید در شهریورماه انجام می‌‌شود.

4 ساعت پیش

مفهوم رمزارزها در ابتدا با راه‌اندازی بیت‌کوین در سال ۲۰۰۹ شکل گرفت و با اینکه پس از آن آلت‌کوین‌های زیادی به وجود آمدند، برخی از فعالان و علاقه‌مندان به این بازار، همچنان فقط بیت‌کوین را قبول دارند.

5 ساعت پیش

فعال سیاسی اصلاح طلب نوشت : این نهایتِ زشتکاری است که کاری را خودشان انجام دهند، اما چون آن را خلافِ مواضع قبلی‌شان می‌بینند، آن را به گردن دیگران بیاندازند!

5 ساعت پیش

بسته خبری فرهنگ و هنر امروز را در ادامه می توانید ببینید.

4 ساعت پیش

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به ایرنا گفت: بسته اینترنت خبرنگاری بر اساس اطلاعاتی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه داده است، برای خبرنگاران فعال می‌شود.

3 ساعت پیش

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه جلسه اعضای دولت و هیات رئیسه و روسای کمیسیون‌های مجلس هفته آینده برگزار می‌شود؛ گفت: فردا رئیس‌جمهور و جمعی از اعضای هیات دولت به کرمان سفر می‌کنند.

5 ساعت پیش

استاندار همدان با بیان اینکه افزایشی در قیمت نان در استان اعمال نمی شود، گفت:با هرگونه تخلف در چرخه توزیع آرد برخورد می شود.

5 ساعت پیش

برخی از افراد کاملاً سمی هستند وگاهی اوقات نشانه های آنها خیلی نامحسوس است .

4 ساعت پیش

بیشتر...