خبرگزاری تسنیم |
۲ هفته پیش

ضرورت تمرکز سازمان مالیاتی بر واحدهای صنفی خاص با درآمدهای نجومی تسنیم


ضرورت تمرکز سازمان مالیاتی بر واحدهای صنفی خاص با درآمدهای نجومی

با توجه به تغییر فرآیندهای سازمان امور مالیاتی در حال حاضر طیف گسترده‌ای مودیان جدید وارد سامانه مودیان شده‌اند با این وجود همچنان عده خاصی در برخی صنوف هستند که با وجود درآمدهای نجومی با استفاده از روشهای مختلف سود حقیقی خود را پنهان می‌کنند.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، در حال حاضر سازمان امور مالیاتی با توجه با روند تغییر مدل این سازمان از فرآیندهای سنتتی به فرآیندهای سیستمی پهنه مودیان مالیاتی را تا حد زیادی افزایش داده است. به طوری که طی سال‌های اخیر بیش از یک میلیون نفر به جمع مودیان اضافه شده‌اند.

عبور مالیات های وصولی از مرز 600 هزار میلیارد تومان+جدول

در این میان برخی اصناف هستند که باید تمرکز بیشتری بر روی آنها انجام شود چرا که شرایط ویژه‌تر و درآمدهای بیشتری دارند. به طور مثال تمرکز بیشتر این سازمان به جای برخی صنوف خرد باید بر روی اصناف خاص در قلب بازار تهران باشد.

در برخی موارد مشاهده شده، صنوفی که در حوزه‌هایی مانند زیر مجموعه های صنعت ساختمان و خودرو و لوازم یدکی فعال هستند جدای از واریزی به دستگاه‌های پُز از محل معاملات با بنگاه‌های دیگر(b to b) و همچنین ارسال اجناس به شهرستان‌ها درآمدهای نجومی دارند.

با این وجود این دسته از افراد از روش‌های متعددی برای فرار مالیاتی استفاده می‌کنند تا تراکنش‌های مربوط به فروششان وارد حساب تجاری نشود. با توجه به رویکرد سازمان امور مالیاتی که برخورد با دانه درشت‌های فرار مالیاتی است این انتظار وجود دارد تا تمرکز بیشتری بر روی این دسته وجود داشته باشد تا با جلوگیری از فرار مالیاتی این دسته فشار از روی سایر افرادی که به طور سالم کار می‌کنند برداشته شود.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد به همراه استاندار یزد با حضور در شعبه اخذ رای، رای خود را به صندوق انداختند.

نیم ساعت پیش

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: انتخابات فعلی اولین یا آخرین حماسه ملت ایران نبوده، ملت ایران حماسه های بزرگی در پیش دارد و این پیام را به دشمن می‌دهد که بدانند ملت بزرگ ایران راهی که انتخاب کرده را با صلابت ادامه خواهند داد.

نیم ساعت پیش

جانباز بالای 70 درصد قطع نخاعی، شرکت در انتخابات را وظیفه دانست و گفت: اکنون شرایط حساسی است چرا که هجمه‌های دشمنان در عرصه‌های بین‌الملل و داخلی بسیار ‌پررنگ‌تر از گذشته شده است.

نیم ساعت پیش

حسن روحانی رئیس دولت های یازدهم و دوازدهم، در انتخابات ۱۴۰۲ شرکت کرد.

نیم ساعت پیش

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های منطقه‌ای داشت و اغلب سخنان رهبرمعظم انقلاب به خصوص آن بخش از سخنان ایشان "برای خوشحال کردن دوستداران انقلاب و ناکام کردن دشمنان را برجسته کردند. "

نیم ساعت پیش

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: تاکنون در استان اصفهان مشکلی نداشتیم که به اصل رأی گیری صدمه‌ای وارد شده باشد.

نیم ساعت پیش

وزیر ارتباطات گفت: مردم می‌توانند از طریق پیام‌رسان‌های ایرانی ویراستی، ایتا و گپ محل شعب اخذ رأی را در نزدیکی خود ببینند و به آن محل مراجعه کنند.

نیم ساعت پیش

یک نشریه آمریکایی در تحلیلی با اشاره به تأیید صلاحیت 1713 زن به عنوان نامزد دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نوشت که در دور فعلی نامزدی زنان رکورد زده است.

نیم ساعت پیش

بیشتر...