ثبت ۵۲۳ مورد حیوان گزیدگی در نوروز امسال all tv logo

ثبت ۵۲۳ مورد حیوان‌گزیدگی در نوروز امسال
خراسان شمالیبجنورد

دکتر فلوریا انفرادی گفت: در تعطیلات نوروز و با هدف اجرای طرح سلامت، مراقبت‌های بهداشتی فعال و به‌موقع برای این افراد شامل اقدامات بهداشتی، تزریق واکسن و سرم‌تراپی انجام شده است.

او گفت : فشار ندادن زیاد محل گزش، شست‌وشو با آب به مدت ۲۰ دقیقه و تزریق واکسن و سرم بیماری پس از حیوان‌گزیدگی باید انجام شود.

مدیر گروه مبارزه با بیماری‌ها در معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اظهار اینکه تعداد حیوان‌گزیدگی در خراسان شمالی بالاتر از میانگین کشوری است، گفت : در تعطیلات نوروز سال گذشته ۳۱۵ مورد حیوان‌گزیدگی ثبت شد.

انفرادی با تأکید بر اینکه مردم در صورت گاز گرفته شدن با حیوانات، با هدف جلوگیری از ابتلا به هاری لازم است دوره واکسیناسیون هاری را در مرکز درمان پیشگیری هاری به‌طور کامل انجام دهند.

در صورت آشکار شدن علائم بیماری هاری در انسان و حیوان، هیچ راه درمانی وجود ندارد و ابتلا به بیماری هاری، مرگ را درپی خواهد داشت.
علائم اولیه بیماری هاری، سرفه، خستگی، تب، سردرد، بدن درد، سوزش در محل گازگرفتگی، کاهش اشتها، احساس تهوع، درد عضلانی و گلودرد است.

باشگاه خبرنگاران جوانخراسان شمالیبجنورد#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وزارت خزانه‌داری آمریکا از اعمال تحریم‌های جدید علیه ۶ شخص و نهاد در ارتباط با ایران خبر داد.

یک ربع پیش

طی روزهای اخیر در حالی دور تازه‌ فضاسازی‌ها درباره فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران ازسوی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی آغاز شده که برخی رسانه‌های غربی گمانه‌زنی درباره «احتمال تغییر دکترین هسته‌ای ایران» را در دستورکار خود قرار داده‌اند.

13 دقیقه پیش

لری جانسن گفت: من از عملیات ایران غافلگیر نشدم، بلکه تحت تاثیر آن قرار گرفتم.

13 دقیقه پیش

جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه کلاس‌های دانشگاه کلمبیا در نیویورک آمریکا را مجازی کرده است.

یک ربع پیش

تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش کرد ارتش در حال آماده شدن برای ورود به رفح است.

یک ربع پیش

جلد روزنامه شوت چهارشنبه ۵ اردیبهشت را می‌بینید.

یک ربع پیش

از شش نفر از هنرجویان برتر جشنواره ایده تا بازار در شهرستان رودان تجلیل شد.

یک ربع پیش

ساخت ۴ میلیون واحد نهضت ملی مسکن از سوی دولت برنامه‌ریزی شده که از این تعداد ساخت ۲ میلیون و ۵۱۸ هزار واحد شروع شده و ۵۰۰ هزار واحد هم به متقاضیان تحویل داده شده است.

یک ربع پیش

جلد روزنامه استقلال جوان چهارشنبه ۵ اردیبهشت را می‌بینید.

یک ربع پیش

بیشتر...