خبرگزاری رضوی |
1 ماه پیش

وضعیت بورس در هفته ای که گذشت اخبار مثبت برای بازار سرمایه رضوی

وضعیت بورس در هفته‌ای که گذشت/ اخبار مثبت برای بازار سرمایه
به گزارشخبرگزاری رضوی، شاخص کل بورس در اولین هفته اسفند ماه برخلاف ماه گذشته وضعیت خوبی را پشت سر گذاشت؛ اما شاخص در آخرین روز کاری هفته منفی شد. شاخص کل هفته گذشته روی عدد یک میلیون و ۵۲۴ بود. این هفته اما شاخص کل در محدوده یک میلیون و ۶۵۶ هزار واحدی ایستاد و در نهایت رشد ۸.۶ درصدی را تجربه کرد.
سایر شاخص‌های بازار نیز رشد خوبی را تجربه کردند. شاخص هم‌وزن با رشد ۶ درصدی در سطح ۵۰۳ هزار و ۲۰۲ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس رشد ۷.۲ درصدی را تجربه کرد و در تراز ۲۱ هزار و ۳۴۶ واحدی ایستاد.
در هفته‌ای که گذشت ارزش معاملات خرد و حق‌تقدم‌ها نسبت به هفته اخیر روند افزایشی داشت. بر همین اساس روز یکشنبه ارزش معاملات ۴ هزار و ۲۶۹ میلیارد تومان، روز دوشنبه ۶ هزار و ۳۳۷ میلیارد تومان، روز سه‌شنبه ۹ هزار و ۲۱۴ میلیارد و روز چهارشنبه ۶ هزار و ۵۹۴ میلیارد تومان برای ارزش معاملات خرد و حق‌تقدم‌ها ثبت شد.
در مجموع ارزش معاملات خرد و حق‌تقدم‌های این هفته به ۲۶ هزار و ۵۱۴ میلیارد تومان رسید؛ این درحالی است که ارزش معاملات هفته قبل برابر ۱۳ هزار و ۱۱ میلیارد تومان بود.
در هفته اخیر سهامداران تنها چهار روز کاری معامله کردند. روز یکشنبه و چهارشنبه نیز شاهد خروج نقدینگی از بازار سرمایه بودیم. بر همین اساس روز یکشنبه ۲۷۴ میلیارد تومان و روز چهارشنبه ۳۸۹ میلیارد تومان پول از بازار خارج شد.
همچنین روز دوشنبه ۹۷۶ میلیارد تومان و روز سه‌شنبه ۳۴۴ میلیارد تومان نقدینگی وارد بازار سرمایه شد که در مجموع این هفته ۶۵۷ میلیارد تومان پول حقیقی توسط سهامداران وارد بازار شد.
اخبار مثبت برای بورس
برخی از کارشناسان عقیده دارند اخبار مثبت باعث شد که بورس در این هفته روند مثبتی را تجربه کند. در این هفته شاهد حذف سقف خوراک پتروشیمی‌ها بودیم. بر همین اساس سقف خوراک پتروشیمی‌ها هفت هزار تومان نخواهد بود.
همچنین قرار است ارز حاصل از شرکت‌ها در بازار دوم نیما معامله شود که این موضوع باعث سودآوری شرکت‌ها می‌شود.
همین دو عامل باعث شد که بازار سرمایه در روزهای اخیر بتواند رشد بیش از ۸ درصدی را ثبت کند؛ این رشد درحالی است که بازار سرمایه در بهمن ماه بازدهی منفی را ثبت کرد.
همچنین وزیر اقتصاد از یک بسته حمایتی جدید برای بازار سرمایه خبر داد. خاندوزی با ابراز امیدواری برای ابلاغ این بسته ظرف چند روز آینده گفت: «امیدواریم این بسته گامی در جهت چشم‌انداز افزایش سودآوری صنایع بورسی در سال آتی قرار گیرد.»
خاندوزی درباره سیاست‌های دولت برای حمایت از ورود نقدینگی ۳۴ درصدی به بازار سرمایه گفت: «چند هفته پیش بسته جدیدی در ستاد هماهنگی ستاد اقتصادی دولت نهایی شده و در روزهای آینده ابلاغ می‌شود. این بسته کمک می‌کند سودآوری شرکت‌های بورسی ادامه پیدا کند و این مساله به جذب نقدینگی در این بازار منجر می‌شود.»


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

کاربران تیک تاک سال گذشته اولین ویدیو از مجموعه ویدیوهای مگی هوسوار (Maggie HusVar) را تماشا کردند.

1 روز پیش

خبرگزاری تسنیم به برخی شایعات درباره کشته شدن یک جوان در کرمانشاه با تیراندازی ماموران نیروی انتظامی واکنش نشان داد.

1 روز پیش

تصاویری از آناهیتا افشار، بازیگر نقش «شیرین» در سریال «پوست شیر» در فضای مجازی منتشر شده که مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

1 روز پیش

بسیاری از ستاره های هالیوود برای دستیابی به شهرت و موفقیت از لذت های زندگی خانوادگی دست می‌کشند.

1 روز پیش

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت از قتل یک زن 40 ساله به دست همسرش در شرق تهران خبر داد.

1 روز پیش

سخنان اخیر رئیسی درباره درباره دادگاه لاهه با واکنش متفاوت علی ضیا، مجری معروف صداوسیما مواجه شد.

1 روز پیش

تصویری از محمدرضا حیاتی، گوینده اسبق صداوسیما و همسرش در کنار سیدجواد هاشمی، بازیگر معروف و ژاله درستکار در فضای مجازی پربازدید شده است.

1 روز پیش

مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی مبلغی معادل یک ماه مستمری در قالب عیدی پرداخت می‌شد، اظهارات سخنگوی شبکه ملی تشکل‌های مردم‌نهاد افراد دارای معلولیت حاکی از آن است که هنوز عیدی مددجویان پرداخت نشده است.

1 روز پیش

خبرگزاری فارس با انتشار تصاویری از جشن و پایکوبی برخی مسافران نوروزی در قالب تور گردشگری از بازداشت عوامل هنجارشکنی در منطقه شهیون دریاچه سد دز در دزفول خبر داد.

1 روز پیش

بیشتر...